کاشت ریش به روش SUT

ما در این  مقاله سعی داریم شما را با کاشت ریش به روش SUT آشنا کنیم. با افزایش محبوبیت کاشت ریش و یا سیبیل در بسیاری از آقایان نشان می دهد که این فرآیند تا امروز توانسته است که با ارائه تاثیر ماندگار و دائمی خود جایگاه بسیار محبوبی را در میان مردان به دست بیاورد ، شاید در گذشته کمتر فردی بود که این تصور را می گیرد که امکان استفاده از موهای سر برای کاشت ریش در صورت افراد وجود داشته باشد اما امروزه این عمل جراحی زیبایی به کمک تجهیزات و دستگاه های جدید به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد ، روش های مختلفی برای کاشت طبیعی ریش وجود دارد که یکی از بهترین روش ها کاشت ریش به روش SUT می باشد .

اگر به دلایل مختلف ریش و یا سیبیل ندارید و آن ها را از دست داده اید شما می توانید با پشت سر گذاشتن فرایند کاشت ریش به روش SUT و سیبیل از این نگرانی ها برای همیشه راحت شوید ، برخی از افراد هم هستند که به صورت کاملا طبیعی از ریش و یا سبیل بلند و پر پشت برخوردار نمی باشند اما بسیاری از آن ها این شانس را دارند که با سپری کردن یک فرآیند دقیق و سپس انجام مراقبت های بعد از کاشت ریش به وضعیت ظاهری مورد علاقه خود برسید .

روش های مختلفی برای کاشت ریش و سبیل در صورت آقایان وجود دارد که اگر قصد دارید چنین فرآیندی را برای خود در نظر بگیرید و یا قصد انجام آن را دارید این متد ها را به خوبی شناسایی کنید و ایده آل ترین روش را برای خود در نظر بگیرید ، در کاشت ریش یکی از مناسب ترین روش ها ، روشی است که کم ترین عوارض جانبی ، سریع ترین دوره درمان و بهترین نتیجه ممکن را برای شما به همراه داشته باشد و به همین خاطر است که توصیه می کنیم که اجازه دهید متخصص در این زمینه گیری کند .

کاشت ریش به روش SUT

کاشت ریش به روش SUT چیست؟

به طور کلی تفاوت اصلی روش های مختلف کاشت ریش و سبیل، معمولا به نحوه برداشت فولیکول‌ ها مربوط می باشد. در روش ها سنتی تر کاشت ریش معمولا بعد از استخراج گرافت ها جای زخم زیادی بر روی سر افراد باقی می ماند اما در روش های جدید کاشت ریش این ضعف ها به طور کلی اصلاح شده اند و شرایطی را برای افراد به وجود آورده اند که تقریبا هیچ اثری از برداشت فولیکول ها در سر افراد دیده نمی شود .

در کاشت ریش به روش SUT برداشت فولیکول‌ ها به صورت اتوماتیک به کمک دستگاه‌ های جدید ساخته شده صورت می گیرد . وقتی از این تکنولوژی برای کاشت ریس در افراد استفاده می‌ شود، شانس سالم ماندن فولیکول‌ ها در زمان انجام این کار و پس از برداشت افزایش پیدا خواهد کرد . در حین انجام این روش از کاشت ریش و سبیل، برای کاشت گرافت‌ ها نیز از نگه دارنده‌ های دستگاه استفاده می کنند تا این عمل جراحی با کم‌ ترین دخالت دست و بدون نیاز به زخم و برش صورت بگیرد. در حقیقت کاشت طبیعی ریش و سبیل به روش SUT به کمک تکنولوژی جدید و  مدرن، با درصد بالای سلامت فولیکول‌ ها و همچنین عارضه‌ های جانبی بسیار محدود صورت می گیرد .

دلایل ریزش ریش و سبیل

همان طور که می دانید دلایل ریزش ریش و سبیل می تواند به عوامل پرگشت پذیر و به عوامل برگشت نا پذیر تقسیم نمود ، دلایل ریزش ریش و سبیل در حالت برگشت پذیر شامل عواملی مانند رژیم غذایی شدید ، مصرف برخی از دارو ها ، کمبود مواد معدنی در بدن مانند آهن و روی، استرس های کاری و روزمره، اختلالات هورمونی مانند کم کاری تیروئید و بسیاری عوامل دیگر می توان اشاره کرد.

به طور کلی ریش و یا سبیل در حالت برگشت پذیر قابلیت توقف را نیز دارد ، چنانچه هر کدام از این بیماری ها و کمبود های گفته شده درمان و یا جبران شود ریزش ریش و یا سبیل نیبز متوقف خواهد شد و عوامل برگشت ناپذیر ریزش سبیل مانند لوپوس پوستی، اسکار های محل جراحی، عفونت های قارچی، سوختگی و … می باشد. تنها راه درمان ریزش ریش و سبیل در اثر عوامل برگشت ناپذیر کاشت مو می باشد .

مزایای کاشت ریش به روش SUT

 • همان طور که می دانید در انجام این روش کاشت ریش اثار جانبی بسیار کم و محدود می باشد ، در نتیجه دوران درمان ناشی از آن به سرعت طی می شود و شما بسیار زود می توانید تمام کار های همیشگی خود را بدون اضطراب و نگرانی پشت سر بگذارید .
 • در این روش کاشت ریش خبری از احساس درد نمی باشد به این دلیل که در این روش برش بزرگی روی سر و یا صورت شما به هیچ وجه به وجود نمی آید .
 • اگر قصد
 • اگر قصد انجام کاشت ریش و سبیل را دارید و نگران رو به رو شدن با مسائلی مانند خونریزی هستید، با انتخاب روش SUT، جایی برای نگرانی برای شما نخواهد بود.
 • با استفاده از این این روش کاشت ، تراکم ریش در صورت شما به مراتب بیشتر از تراکم ریش در روش‌ های سنتی و قدیمی خواهد بود.
 • در کاشت ریش با روش اس یو تی، فولیکول‌ ها کاملا سالم می‌ مانند و پس از برداشت و در زمان کاشت، لطمه‌ ای به آن‌ ها وارد نمی‌ شود

مزایای کاشت ریش به روش SUT

چه افرادی باید کاشت ریش به روش SUT را پشت سر بگذارند ؟

 • اگر بنا به هر دلیل دچار ریزش مو‌ شده اید و روی صورت خود موی چندانی را ندارید و نمی‌ توانید ریش و سبیل خود را بلند کنید ، پیوند ریش طبیعی با روش SUT برای شما بسیار مناسب و ‌ایده‌ آل می باشد .
 • همچنین اگر به بیماری آلوپسی دچار هستید یا بخشی از مو‌های صورت خود را به خاطر یک صدمه شدید و یا همچنین سوختگی از دست داده‌ اید، می‌ توانید از مزایای این متد کاشت ریش برخوردار شوید.

این نکته را باید بدانید که برای استفاده از کاشت مو به روش sut شما باید از سلامتی قابل قبولی برخوردار باشید و به بیماری های مختلف خونی ، آلرژیک ، بیماری های عفونی و پوستی نداشته باشید .

معایب کاشت ریش به روش SUT :

اگر قصد انجام کاشت ریش به روش SUT را دارید، حتما باید محدودیت‌ ها و معایب آن را نیز به دقت شناسایی کنید و بعد اقدام به انجام این کار کنید :

 • متاسفانه گاهی برخی از پزشکان با وجود کار کردن با دستگاه‌ های اتوماتیک، هنوز به طور کامل با همه مشخصات این دستگاه‌ ها و نحوه کار آن‌ ها آشنا نیستند. این موضوع ممکن است پیچیدگی‌ هایی برای افراد متقاضی به وجود بیاورد.
 • این روش نسبت به روش‌ های دیگر کاشت طبیعی ریش، کمی گران قیمت‌ تر است و این موضوع ممکن است برای برخی افراد چندان جالب نباشد.
 • استریل نبودن دستگاه و تجهیزات دیگر ممکن است خطر عفونت را به دنبال داشته باشد.

نتایج کاشت ریش به روش SUT

 • مانند دیگر روش هایی که برای کاشت طبیعی ریش برای افراد در نظر گرفته می‌ شود، در این روش نیز سه هفته بعد از گذشت این جراحی ، مو‌های ریش فرد دچار ریزش می‌ شوند و بعد از گذشت چند ماه، مو‌های نهایی مجددا شروع به رشد می‌ کنند.
 • ممکن است زمان انجام این جراحی کمی طولانی تر از روش های دیگر شود اما تعداد گرافت‌ های برداشته شده بسیار زیاد می باشد و معمولا تنها در یک جلسه برای رسیدن به نتایج‌ ایده‌آل در کاشت ریش، کافی خواهد بود.
 • کاشت طبیعی ریش و سبیل با استفاده از این روش ، فرد را برای مدت زیادی از کار‌ های همیشگی زندگی باز نمی‌ دارد و خیلی زود به او اجازه می‌ دهد که همان فعالیت‌ های عادی را از سر بگیرد.
 • برای رسیدن به ‌ایده‌ آل‌ ترین نتیجه از طریق روش اس یو تی، اجرای درست تک تک مراحل در این روش، تبحر در کار با دستگاه از سوی پزشک جراح و همچنین رعایت توصیه‌ های مراقبتی برای فرد متقاضی، اهمیت بسیار زیادی را خواهد داشت.

نتایج کاشت ریش به روش SUT

هزینه های کاشت ریش به روش SUT :

برخی اوقات افرادی بعد از مراجعه برای پیوند ریش خود هزینه های انجام این عمل جراحی زیبایی را به مهم ترین اولویت خود تبدیل می کنند البته پرداخت هزینه های موجود برای این عمل جراحی زیبایی تصمیم کاملا درستی به نظر می رسد اما اگر در یک کلینیک هزینه انجام کاشت ریش از حد پایین باشد به احتال زیادی آن کلینیک غیر مجاز می باشد و فاقد اماکانات و تیم پزشکی حرفه ای می باشد ، به طور کلی میزان گرافت های مورد نظر برای انجام این عمل جراحی ، فاصله با کلینیک مورد نظر ، دستمزد متخصص ، درمان عوارض احتمالی و … در تعیین هزینه‌ های نهایی کاشت ریش با روش SUT موثر است.

ویژگی کاندیدای مناسب کاشت ریش به روش sut :

به طور کلی برای انجام کاشت ریش به روش SUT باید با پزشک خود حتما مشورت گنید تا از ثابت شدن الگوی ریزش کاملا مطمئن شوید و از آن جایی که موها در کاشت ریش و سبیل به روش SUT از بانک مو استخراج می شوند و افراد باید بانک موی سالم و قوی را داشته باشند ، همچنین موها در ناحیه اهدا کننده باید با موهای صورت از نظر رنگ و جنس همخوانی داشته باشند و سفید نشده باشند .

آیا به عوارض کاشت ریش و سبیل آگاه هستید؟
اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که دچار آلوپسی باربا شده اید در اثر سانحه مواهی ریش و سیبیل تان به طور کلی از بین رفته کاندیدای مناسبی برای کاشت ریش و سبیل به روشsut هستید. کاشت ریش به روش  sut در یک روز و با استفاده از دستگاه صورت می گیرد . اما برای اینکه بهترین نتیجه را از کاشت ریش و سبیل بگیرید مراحل قبل از عمل ممکن است کمی وقت گیر باشد!

مراحل قبل از عمل

 • مراجعه به متخصص و مشورت درباره روش کاشت و مشخص کردن تعداد گرافت‌ ها
 • طراحی فرم دلخواه ریش و سبیل
 • انجام آزمایش‌های کرونا، قند، انعقاد خون، ایدز و غیره….

مراحل روز عمل

 • برداشت فولیکول‌ ها و گرافت‌ ها با دستگاه
 • نگهداری و آماده سازی فولیکول‎‌ ها برای کاشت
 • پیوند به ناحیه گیرنده

مزایا و معایب  کاشت ریش به روش sut

کاشت ریش و سبیل به روش sut مانند دیگر روش‌ های کاشت ریش و سبیل مزایا و معایبی را دارد. اما شما با مشخص کردن انتظارات خود از کاشت ریش و سبیل و مشورت با متخصص می‌ توانید روش مناسب را برای خود پیدا کنید.

بررسی مزایا

 • کاشت ریش و سبیل به وسیله دستگاه انجام می‌ شود در نتیجه گرافت‌ های مو آسیب نمی‌ بینند.
 • در یک جلسه تعداد گرافت بیشتری به ناحیه گیرنده منتقل می‌ شود و نتیجه کاشت پر پشت است.
 • عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل به روش‌ های سنتی را ندارد.
 • دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
 • بدون بی‌ هوشی و با بی‌ حسی موضعی انجام می‌ شود.
 • مو های کاشته شده به روش sut طبیعی بنظر می‌ رسند.

بررسی معایب

 • بعد از جراحی ممکن است برای چند روز جای سوزن‌ ها ملتهب باشد.
 • اگر بهداشت دوره نقاهت را رعایت نکنید ممکن است محل کاشت عفونت کند.
 • ریش و سبیل به سلیقه شما طراحی و کاشته می‌شود و امکان تغییر آن در طولانی مدت وجود ندارد.

مزایا و معایب  کاشت ریش به روش sut

مراقبتهای بعد از کاشت ریش به روش sut :

به طور کلی کاشت ریش و یا سبیل با ظرافت کامل انجام می شود و وقت و انرژی بسیاری را از شما می گیرد ، به همین دلیل دانستن این موضوع که چطور از ریش و سبیل خود مراقبت کنید بسیار مهم می باشد ، در ادامه مقاله قصد داریم شما را با مراقبت های بعد از کاشت ریش به روش SUT آشنا کنیم با ما همراه باشید .

      مراقبت های دوره نقاهت

 • برای جلوگیری از به وجود آمدن عفونت و لخته خون، آنتی بیوتیک و پماد های ترمیم کننده که پزشک تجویز کرده را حتما مصرف کنید.
 • غذای سالم و مقوی حتما بخورید. در صورت نیاز از مکمل‌ های تقویت کننده مو استفاده کنید.
 • از دست زدن بی‌ مورد پرهیز کنید.
 • در معرض تابش شدید خورشید و محیط آلوده قرار نگیرید.

     مراقبت های طولانی مدت

 • با ماساژ دادن محل کاشت به خون رسانی و و ساخت مواد مغذی توسط فولیکول‌ ها کمک کنید.
 • تا سه ماه از تیغ و ماشین اصلاح استفاده نکنید.
 • از مصرف الکل و دخانیات دوری کنید و استرس نداشته باشید.

هزینه کاشت ریش به روش sut

یکی از مدرن ترین و موفق ترین روش های کاشت مو و ریس ، روش SUT می باشد که این روش به هیچ وجه ایرادات و نواقص کاشت ریش به روش FIT را ندارد و عوارض جانبی آن به حداقل ممکن خود رسیده است ، وسعت ناحیه کاشت مو یکی از عوامل تاثیر گذار در هزینه کاشت ریش به روش SUT می باشد ، باید حتما مراقبت باشید که گول تبلیغات غیر واقعی را به هیچ وجه نخورید ، در برخی از کلینیک ها از ابزار های درجه ۲ و ۳ برای پیوند ریش استفاده می کنند و بنابراین قیمت پیشنهادی آن ها نسبت به مراکز معتبر، پایین تر است.

در کلینیک های بدون مجوز و نا معتبر امکان خطا نیز وجود دارد و در نتیجه بیمار به خواسته مطلوب خود نخواهد رسید . همچنین اگر محیط محل کاشت کاملا ضد عفونی نشده باشد امکان بروز عفونت در افراد وجود دارد.به افراد توصیه می کنیم که به مراکزی مراجعه نمایید که دارای مجوز از وزارت بهداشت بوده و امکانات پیشرفته داشته باشند. شاید هزینه کاشت سبیل به روش sut در این کلینیک ها بیشتر باشد اما خیالتان بابت نتیجه کار راحت است.

سن کاشت ریش :

به طور کلی افرادی که از سن بلوغ آن ها گذشته است و ریش و سبیل آن ها به رشد کامل خود رسیده است که معمولا این سن 20 سال می باشد می توانند برای کاشت ریش اقدام کنند ، در ابتدا دکتر پوست به بررسی فرد از نظر داشتن ژن تاسی می پردازد و بعد اولویت بندی می شود تا بانک مو را برای کدام قسمت نگه دارد ، اگر بانک موی خوبی را داشته باشید و نیازی به پیوند در آینده نداشته باشید به راحتی می توانند کاشت خوب و زیبایی را برای خود داشته باشند ، البته این موضوع در بررسی ها و معاینات قبل از پیوند مشخص می شود .

هزینه کاشت ریش به روش sut

آیا نتیجه کاشت ریش به روش sut دائمی و طبیعی می باشد ؟ 

به طور کلی موهای طبیعی ریش و سبیل افراد از لحاظ رنگ ، حالت و جنس با موهای سر و ابرو و رنگ پوست همخوانی دارند و از آن جایی که کاشت ریش به روش sut از موهای خود فرد استفاده می شود این هماهنگی ها در افراد وجود دارد و نتیجه این عمل جراحی کاملا طبیعی می باشد .

موهای طبیعی ریش و سبیل از نظر رنگ، حالت و جنس با موهای سر و ابرو و رنگ پوست همخوانی دارند. از آنجایی که در روش sut از موهای خود فرد استفاده می‌شود این هماهنگی‌ها وجود دارد و نتیجه کاملا طبیعی است. زاویه رویش مو نسبت به پوست و تراکم مناسب در نقاط مختلف از عوامل موثر در طبیعی شدن نتیجه این عمل جراحی می باشد .

نتیجه کاشت ریش به روش sut کاملا دائمی می باشد و به طور طبیعی در ریش و سر افراد رشد می‌ کند. در نتیجه می توانید ریش و سبیل خود را را کوتاه کنید یا فرم دهید.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
کاشت مو به روش FUT بهتر است یا FIT
نوشتهٔ بعدی
مزوتراپی مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − یازده =

فهرست
Call Now Button