کاشت مو به روش ترکیبی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت مو به روش ترکیبی آشنا کنیم. ریزش مو به روش یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد امکان دارد به آن دچار باشند و از این بابت رنج می برند. امروزه با روش های جدید می توان برای همیشه با مشکل ریزش مو خداحافظی کرد و موهای پرپشت و زیبایی داشت. روش های خانگی، قرص ها، محلول ها و شامپوها وجود دارد که به شما قول می دهد از ریزش موهای شما جلوگیری می کند. اما نباید به آن ها اطمینان کرد. برای آشنا شدن با کاشت مو به روش ترکیبی با ما همراه باشید.

کاشت مو سر چیست ؟

کاشت مو سر یک نوع عمل جراحی است که در این عمل ریشه های مو از یک قسمت بدن که در مقابل ریزش ارثی مقاوم است و به قسمتی که موها در حال ریزش است پیوند زده می شود. این روش یکی از موثرترین روش های ترمیم و بازیابی موهای از دست رفته است که در آن مو طبیعی به قسمت در حال ریزش پیوند زده می شود. در یک پیاز مو 1 تا 4 تار مو قابل رشد است. امروزه روش های جدید استفاده می شود که در ان پیاز مو بدون هیچ تغییری انتقال می باید. کاشت مو برای قسمت هایی از بدن مثل سر، ریش، ابرو، مژه، سینه و قسمت هایی که دچار اسکار هستند انجام می شود. فولیکول های کاشته شده در قسمت ریزش تا پایان عمر باقی می ماند.

در یک جلسه کاشت مو یک روز طول می کشد تا 1500 تا 3000 گرافت مو پیوند زده شود. عمل جراحی کاشت مو به صورت سرپایی انجام می شود و در ناحیه ای که قرار است مو پیوند زده شود بی حسی تزریق می شود و بیمار هیچ دردی را در عمل حس نمی کندو فقط امکان دارد بعد از عمل احساس در کند که این اتفاق طبیعی است.

کاشت مو سر چیست ؟

دلیل ریزش مو سر چیست ؟

قبل از عمل کاشت مو باید دلیل ریزش مو را بررسی کنید تا بتوانید درباره عمل کاشت مو تصمیم بگیرید. دلایل زیادی در ریز شو کم شدن کاشت مو وجود دارد که عبارتند از : وراثت، تنش های روحی، تغذیه نامناسب. نظر نهایی درباره صلاحیت افراد برای انجام این جراحی توسط جراح متخصص صورت می گیرد. اگر مصرف داروهای خاص باعث ریزش مو شود فرد نمی تواند عمل کاشت مو سر انجام دهد. فردی که قرار است کاشت مو سر انجام دهد باید از یک الگوی طاسی مشخص برخوردار باشد.

روش های کاشت مو

کاشت مو به روش SUT : در این روش کاشت مو برای استخراج گرافت ها از دستگاهی خودکار استفاده می شود. روش SUT از قوانینی تبعیت می کند که در روش FIT وجود دارد. اما استفاده از دستگاه اتوماتیک سرعت کار را بالا می برد. این روش دارای مزایا و معایبی دارد که عبارتند از : سرعت بالا و امکان کاشت مو کامل در یک جلسه؛ اگر جراح تجربه کافی در کار با دستگاه را داشته باشد خطر آسیب به گرافت ها کمتر و دقت برداشت بیشتر از روش FIT است. اما اگر جراح مهارت کافی نداشته باشد خطر صدمه دیدن گرافت ها بیشتر از روش FIT می شود؛ کیفیت گرافت ها کمتر و خطر آسیب دیدن آن ها بیشتر از روش FUT است؛ هزینه روش SUT بیشتر از روش های FIT و FUT است.

کاشت مو به روش MICRO FIT : کاشت مو به این روش جدیدترین تکنولوژی برداشت مو است. این روش مانند روش FIT فولیکول ها را به شکل واحدی استخراج می کند. تفاوت این روش با روش های دیگر استفاده از ابزارهای دقیق و ظریف تر برای برداشت موها است. در بین این روش ها MICRO FIT بهترین روش کاشت مو است. این روش دارای مزایا و معایبی است که عبارتند از : استفاده از ابزار دقیق تر باعث بهبود کیفیت گرافت ها و زیباتر شدن نتیجه کاشت مو؛ امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر وجود دارد؛ هزینه بالاتر نسبت به روش های دیگر کاشت مو؛ نیاز به بانک مو قوی با امکان برداشت ظریف فولیکول های مو.

کاشت مو به روش ترکیبی : همان گونه که از نامش پیداست این روش از روش های FUT و FIT استفاده می شود. این روش برای افرادی مناسب است که بانک مو قوی دارند و می خواهند به تراکم بالا برسند. در روش ترکیبی بیشتر فولیکول ها به کمک روش FUT برداشت می شود و از روش FIT برای بهتر شدن نتیجه و افزایش تراکم استفاده می شود. این روش مزایا و معایبی دارد که عبارتند از : گرافت ها کیفیت بالایی دارند و دائمی تر هستند و احتمال آسیب دیدن آن ها کمتر است؛ رسیدن به تراکم های بالا در یک جلسه امکان دارد؛ نیاز به بانک مو قوی دارد؛ به دلیل برداشت نواری پوست تهاجمی است و خونریزی داشته و نیاز به بخیه زدن دارد.

کاشت مو به روش BHT : در این روش از موهای بدن مانند ریش و سینه استفاده می شود. این روش بر پایه FIT است و می توان در ان از روش های SUT و MFIT استاده کرد. این روش برای افزایش تراکم و بهتر شدن نتیجه کاشت مو استفاده می شود زیرا تعداد گرافت های قابل برداشت از بدن محدود است. انتخاب این روش به عنوان اصلی کاشت مو مناسب نیست و توصیه نمی شود.

اقدامات قبل از عمل کاشت مو به روش ترکیبی

برای اینکه نتیجه بهتری از عمل کاشت مو داشته باشید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از عمل کاشت مو آشنا می شوید :

 • دو هفته قبل از عمل از خوردن ویتامین ها E، مکمل ها و قرص آسپرین خودداری نمایید زیرا باعث رقیق شدن خون می شوند.
 • دو هفته قبل از عمل از مصرف الکل خودداری نمایید و سعی کنید کمتر چایی بخورید.
 • دو هفته قبل از عمل از گرفتن رژیم های لاغری که باعث دیر بهبود یافتن پس از عمل می شود، خودداری نمایید. دو هفته پس از عمل می توانید رژیم خود را مجددا بگیرید.
 • یک هفته قبل از عمل از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.
 • از یک هفته قبل از عمل سیگار کشیدن را کنار بگذارید.
 • چند روز قبل از عمل سعی کنید شب ها را بدون استرس و راحت بخوابید.
 • یک روز قبل از عمل از خوردن ایبوپروفن و ناپروکسن خودداری نمایید.
 • شب قبل از عمل غذایی بخورید که پروتئین، کربوهیدرات و قند به میزان کافی داشته باشد. بدین منظور می توانید از سیب زمینی سرخ شده یا پخته و خوردن بستنی بعد از شام استفاده نمایید.
 • روز عمل لباسی را بپوشید که به راحتی از بدن درآید.

برای آشنا شدن با کاشت مو برای افراد دیابتی به سایت مربوطه مراجعه کنید.

اقدامات قبل از عمل کاشت مو به روش ترکیبی 

عوارض بعد از عمل کاشت مو به روش ترکیبی

عمل کاشت مو هم مانند سایر روش های دیگر دارای عوارض و خطراتی است که موقتی هستند و بعد از گذشت چند روز از بین می روند. در ادامه با عوارض بعد از عمل کاشت مو آشنا می شوید :

 • تورم پس از جراحی : یکی از شایعترین عوارض پس از انجام عمل کاشت مو است. این عارضه پس از مدت کوتاهی از بین می رود.
 • التهاب فولیکول مو : این عارضه که در 29 درصد بیماران پس از عمل رخ می دهد، به صورت زخم یا جوش در ناحیه کاشت مو ظاهر می شود.
 • خارش : به دلیل شکاف هایی که در قسمت های پیوند زده شده مو ایجاد می شود، ممکن است فرد در آن قسمت احساس خارش نماید. در صورت وجود خارش نباید آن قسمت را بخارانید زیرا باعث ایجاد زخم می شود. سعی کنید به صورت روزانه موها را با شامپوی مخصوص شست و شو نمایید.
 • بی حسی : این بی حسی طبیعی است و چند هفته پس از عمل بهبود می یابد.
 • سکسکه : درصد کمی از افراد پس از عمل دچار سکسه می شوند که با خوردن داروهای استروئیدی بهبود می یابند.
 • کیست : این کیست ها معمولا به رنگ بنفش بوده و 2 الی 3 هفته پس از عمل از بین می روند.

اصلاح مو بعد از کاشت مو به چه صورت است ؟

برای اصلاح موهای کاشته شده باید یک ماه از زمان عمل صبر کنید اما توصیه می شود تا 6 ماه اول فقط دور سر کوتاه و اصلاح شود و موهای کاشته شده کوتاه نود. بهتر است زمانی که برای کاشت مو شما از روش FUT استفاده شده است تا حدود 5 ماه از اصلاح موی سر خودداری شود تا ناحیه برداشت فلپ در پشت سر بهتر شود.

چرا کاشت مو به روش ترکیبی بهترین روش کاشت مو است ؟

روش ترکیبی بهترین روش کاشت مو است زیرا که روش FUT و روش FIT به صورت مکمل و هماره هم به کار برده می شوند. این روش روشی کامل است و میزان برداشت مو در این روش بیشتر از FUT یا FIT است.

آیا استفاده از موهای صورت برای کاشت ترکیبی امکان دارد ؟

در استفاده از نواحی ریش و چانه نمی توان از همه موها به خصوص ناحیه صورت استفاده کرد. به همین دلیل ناحیه ای که برای برداشت مو از ریش استفاده می شود ناحیه زیر چانه می باشد که در زیبای صورت اختلالی وارد نمی شود. مزایا دیگر این ناحیه از صورت این است که اثر محل برداشت گرافت ها در زیر چانه به ندرت باقی می ماند و حتی کم شدن تراکم ریش محسوس نیست. در حین برداشت از ناحیه ریش تکنسین های برداشت گرافت هیچ وقت به صورت سکه ای و از یک منطقه محدود شروع به برداشت نمی کند بلکه برداشت از این ناحیه متفرق است و باعث کم شدن ریش می شود.

تعداد گرافت ها و تارهای کاشته شده چقدر است ؟

هر گرافت بین 1 تا چند تار مو را شامل می شود اما برای محاسبه آسان تعداد میانگین تار مو در هر گرافت 3 تار در نظر گرفته می شود. تعداد گرافت ها برای هر فر متفاوت است. برای دانستن اینکه چقدر گرافت نیاز دارید باید قبل از کاشت مو وضعیت بانک موی شما بررسی شود تا مشخص شود که بانک مو توانایی فراهم سازی تعداد بالای تار مو را دارد یا خیر. در روش کاشت مو تلاش تکنسین های کلینیک جلوه ماندگار آن است که تا حد امکان تعداد تارهای موهای کاشته شده بیشتر باشد اما این مسئله وابسته به وضعیت بانک مو فرد می باشد. اگر بانک مو توانایی تامین این تعداد تار مو را داشته باشد بررسی حضوری و نظر پزشک متخصص تعیین می کند که آیا برداشت این تعداد مو به صلاح بیمار هست یا خیر و یا از نظر پزشکی امکان برداشت این تارها از بانک مو وجود دارد.

چه افرادی برای کاشت مو به روش ترکیبی مناسب هستند ؟

روش کاشت مو ترکیبی برای افرادی که حجم طاسی آن ها بالا است استفاده می شود. یعنی اگر میزان ریزش مو شما بالا باشد و نتوان با یک جلسه کاشت مو ناحیه که مد نظر شما است برای کاشت مو را پوشش داد از این روش برای کاشت مو استفاده می کنند. زیرا در این روش هم از روش FUT و از روش FIT استفاده می شود و تراکم کاشت مو در این روش بالا است. کاشت مو ترکیبی برای افرادی که امکان کاشت مو به روش FUT ندارند یا جراحی و برداشت نواری دوست ندارند انجام نمی شود. افرادی که دچار ریزش مو و طاسی در منطقه وسیعی از سر خود هستند برای کاشت مو مراجعه می کنند. برای پوشاندن این مناطق به تعداد زیادی گرافت مو نیاز دارند اما در روش کاشت موFUT یا روش FIT این اتفاق قابل انجام نیست.

به دست آوردن این میزان از گرافت مو در یک روش کاشت مو نام برده شدنی نیست. به همین علت برای این افراد از ترکیب هر دو روش FUT و FIT برای به دست آوردن مقدار گرافت مورد نیاز و ایجاد بیشترین تراکم موهای کاشته شده و پوشش دادن حداکثری منطقه طاسی استفاده می شود. در این روش اول یک مرحله روش FUT اجرایی می شود و در همان روز یا حداکثر تا چند روز آینده یک مرحله FIT انجام می شود.

عوارض بعد از عمل کاشت مو به روش ترکیبی 

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو سعی کنید بهترین کلینیک کاشت مو را انتخاب کنید و درباره کاشت مو به روش ترکیبی اطلاعات کافی کسب کنید و با آگاهی کامل دست به انجام کاشت مو بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله کاشت مو به روش ترکیبی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین زمان برای کاشت مو
نوشتهٔ بعدی
کاشت ابرو طبیعی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 + نوزده =

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان ( کلیک کنید)