یکی از مهم ترین و ایمن ترین روش های زیبایی برای موهای از دست رفته در صورت انجام کاشت ریش می باشد ، عوارض کاشت ریش برای افرادی که قصد انجام این روش زیبایی را دارند یک معضل بسیار بزرگ به حساب می آید ، به طور کلی روش های مختلف کاشت ریش در سال های گذشته تا به الان تغییرات بسیاری کرده است اما با این وجود نباید فراموش کنیم که تمامی این روش های زیبایی هنوز هم نوعی عمل زیبایی به حساب می آید و تمامی این عمل های جراحی عوارض و خطراتی را با خود به همراه دارند ، اگر در یک کلینیک معتبر کاشت ریش خود را انجام دهید بیشتر عوارض کاشت ریش قابل پیشگیری می باشد و احتمال رخ دادن آن ها در افراد به حداقل خواهد رسید . در ادامه قصد داریم شما را با کاشت ریش و عوارض کاشت ریش آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

کاشت ریش

همان طور که از نام این روش پیدا است، کاشت ریش روشی است که در آن فولیکول های موی سالم افراد از خود فرد متقاضی گرفته می شود و بعد از آن به پوست ناحیه صورت فرد پیوند داده می شود تا ظاهر ریش و یا سبیل در افراد کاملا طبیعی به نظر برسد ، موهایی که برای کاشت ریش مورد استفاده قرار می گیرد از نواحی گرفته می شود که قابل مشاهده نمی باشند ، قسمت هایی مانند پشت سر ، دلیل این که از قسمت های پشت سر موها را بر می دارند حفظ تراکم موهای طبیعی صورت می باشد .

پزشک متخصص باید در کاشت فولیکول های مو در زاویه های طبیعی بسیار ماهر و کار بلد باشد پس الگوی رشد موهای اصلی را نشان خواهد داد ، پزشک متخصص زیبایی شما برای ارائه بهترین نتیجه به 4000 تا 7000 فولیکول مو احتیاج خواهد داشت اما در برخی از اوقات تنها 2500 فولیکول مو نیاز است تا تراکم ریش شما کامل شود و هیچ مشکلی در کم پشتی نداشته باشید . بعد از پیوند موها ریش بعد از گذشت 2 الی 3 هفته بعد از این عمل زیبایی متوجه خواهید شما که موهای کاشته شده شما شروع به ریزش خواهند کرد ، با این وجود این موضوع کاملا طبیعی است که موهای جدید شما شروع به ریزش خواهند کرد که در این مرحله ممکن است کمی تعجب کنید که پیوند موها از نواحی اهدا کننده پا و یا سینه نیز امکان پذیر می باشد .

کاشت ریشپزشک جراح شما آن ها را عنوان آخرین راه حل در نظر خواهد گرفت زیرا کاملا ضروری است که نواحی اهدا کننده هم از نظر تراکم و بافت به موهای صورت کاملا شبیه باشند .

عوارض کاشت ریش

به طور کلی استفاده از روش های مختلف کاشت ریش آن هم به صورت سنتی دیگر در هیچ جای دنیا مرسوم نمی باشد و به دلیل این که این روش های زیبایی عوارض های جانبی بسیاری برای افراد داشته دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد ، به همین دلیل در ادامه شما را با برخی از عوارض کاشت ریش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

به طور کلی عوارض کاشت سبیل و ریش به روش های قدیمی و یا همان سنتی که بسیار طولانی مدت هم هستند می توانیم اشاره کنیم همچنین بی خون ریزی و یا بی هوشی از دیگر عوارض انجام کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش های قدیمی می باشد ، یکی از مهم ترین دلایلی که موجب شده دیگر از این روش های کاشت ریزش و سبیل استفاده نشود تراکم و نخ نما بودن موهای کاشته شده در بخش های مختلف صورت می باشد .

یکی دیگر از عوارض جانبی که ممکن است برای افراد پیش بیاید را می توان به درد ، دوران نقاهت ، تورم و … اشاره کرد که تا مدتی بعد از انجام این عمل زیبایی به روش های مختلف ممکن است با فرد همراه باشد . خواب نا منظم و نا مناسب در موهای کاشته شده یکی دیگر از عوارض کاشت ریش در افراد می باشد که برخی از افراد از آن رنج می برند ، در آخر باید بگوییم که موارد گفته شده در مقاله بالا برخی از عوارض کاشت سبیل و یا ریش می باشد که ممکن است برای هر فردی به وجود آید اما به طور کلی عوارض این روش زیبایی در مقابل زیبایی و جذابیتی که بعد از انجام این عمل زیبایی به دست می آورید کاملا نا چیز می باشد اما از آن جایی که در هر عمل زیبایی ممکن است که هر عوارض جانبی را برای افراد به همراه داشته باشد و نمی توان آن را انکار کرد .

سوزش ، قرمزی و یا التهاب از دیگر عوارض های شایع در عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل می باشد که با طی نمودن دوران درمان و استراحت به سرعت بهبود خواهد یافت ، از دیگر عوارض های انجام کاشت ریش و سبیل این است که امکان دارد در طی گذشت چند ماه اول ریش و سبیل ها به حالت اولیه طبیعی خود برنگردد اما با گذشت زمان رشد موها به حالت اولیه خود برمی گردد .

عوارض نادر کاشت ریش و سبیل

به طور کلی این روش جراحی یک نوع عمل بسیار حساس می باشد که باید با دقت بسیار زیادی انجام شود به همین خاطر در روش های قدیمی و دستی که توسط افراد کم تجربه این عمل انجام می شود عوارض خطرناک و غیر قابل جبرانی را برای افراد به همراه خواهد داشت ، برای مثال موهای صورت با یک زاویه مناسب نسبت به پوست فرد قرار می گیرد و اگر در زمان کاشت مو موها در یک زاویه مناسب قرار نگیرد موهای کاشته شده به صورت ما منظم و عمودی رشد خواهند کرد .عوارض نادر کاشت ریش و سبیل 

کاشت و انتقال فولیکول های مو به نواحی ریش و سبیل باید با دقت زیاد انجام شود تا فولیکول ها در زمان کاشت کاملا سالم بمانند و در نواحی کاشته شده به درستی رشد کنند ، یکی دیگر از عوارض نادر کاشت ریش سرفه و سکسکه بعد از عمل زیبایی کاشت ریش می باشد که به دلیل تحریک های سر و صورت اتفاق خواهد افتاد .

افراد مناسب کاشت ریش

به طور کلی افرادی که دچار ریزش مو یا کم پشتی ریش ها و سبیل خود هستند افراد مناسبی برای انجام کاشت ریش و یا سبیل هستند ، اما این افراد به دلایل مختلفی دچار کم پشتی و یا ریزش موهای خود هستند که افراد مناسبی برای انجام کاشت ریش و سبیل می باشند ، در ادامه شما را با افراد مناسب برای انجام کاشت ریش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • سانحه : برخی از افراد ممکن است به دلیل جای زخم ، تصادف ، جوش و یا آتش سوزی قسمتی از موهای ریش و یا سبیل خود را از دست داده باشند ، این افراد مناسب انجام کاشت ریش و سبیل هستند .
 • تغییرات هورمونی : به طور کلی هورمون ها در هر بدنی نقش بسیار مهمی در رشد و پر پشتی موهای افراد دارند ، کمی تغییر در روند ترشح هورمون ها موجب می شود تا تار های مو نازک تر و یا کاملا دچار ریزش شوند ، درمان این بیمار های هورمونی کمی زمان بر می باشد و در برخی از اوقات درمان های دارویی برای افراد نتیجه خوبی را ندارند ، به همین خاطر انجام کاشت ریش و یا سبیل یکی از بهترین راه های جبران کم پشتی و یا ریش در افراد می باشد .
 • ژنتیک : یکی دیگر از عواملی که نقش بسیار مهمی را در پر پشتی ریش ها و سبیل دارد ژنتیک می باشد ، اگر به طور ارثی ریش ها و یا سبیل های کم پشتی را دارید و نا راضی می باشید انجام این عمل زیبایی یک راه کار مناسب برای حل این مشکل است .

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که آیا مراقبت های بعد از کاشت ریش و یا سبیل تاثیری بر کاهش عوارض این عمل زیبایی دارد یا خیر ؟ به طور کلی مراقبت های بعد از انجام این عمل زیبایی تاثیر بسیار زیادی را در روند بهبودی و رشد هر چه بهتر و طبیعی موهای ریش و سبیل دارد ، همچنین برخی از افراد این عوارض ها کاملا جزئی می باشند که بسیاری از آن ها به دلیل مراقبت های نا درست می باشد .

افراد مناسب کاشت ریشنکات مهم انجام کاشت ریش

در ادامه قصد داریم شما را با نکات بسیار مهم کاشت ریش آشنا کنیم با ما همراه باشید : 

 • گرفت هایی موی که جدیدا کاشته شده است مانند موهای معمولی رشد خواهند کرد و این وضعیت برای همیشه برای افراد ادامه خواهد داشت .
 • موهای کاشته شده طبیعی ویژگی های قبلی خود را کاملا حفظ می کنند و به هیچ وجه ریزشی نخواهند داشت و از الگوی ریزش مو و یا کم حجم بودن موها در نواحی کاشته شده پیروی نخواهند کرد و ثابت باقی می مانند .
 • علاوه بر افرادی که به طور کاملا ژنتیکی ریش ها و یا سبیل خود را از دست داده اند افرادی هم هستند که ریش آن ها از تراکم کمتری برخودار هستند و یا قسمت هایی از آن ها خالی می باشد و این افراد مناست ترین افراد برای انجام این عمل جراحی می باشد .
 • انجام این روش زیبایی برای برخی از افرادی که به دلیل وجود جای زخم و یا جای سوختگی و یا جای بخیه عمل های جراحی بر روی صورت آن ها قسمتی از موهای آن ها به طور کامل رشد نکرده است بسیار مناسب خواهد بود ، با انجام این عمل زیبایی جای زخم و یا سوختگی و بخیه را با این روش کاشت کاملا می پوشانند و از قرار گرفتن در معرض درد افراد حفظ خواهد کرد .
 • عمل زیبایی کاشت ریش برای کسانی که علاقه دارند کمی ته ریش داشته باشند و یا افرادی که علاقه دارند یک خط رویش زیبا و مشخصی را داشته باشند ولی موهای صورت آن ها کم پشت و پراکنده می باشد بسیار مناسب خواهد بود .
 • انجام این عمل زیبایی را می توان برای کسانی انجام داد که الگوی پر پشت و یا کم حجم بودن موهای صورت خود را دارند تغییر دهند و با انجام این کار می توان فرم و شکل صورت خود را به طور کلی تغییر داد .

مزایای انجام کاشت ریش

به طور کلی داشتن ریش ها و سبیل های سالم و پر پشت برای افراد بسیاری از اهمیت ویژه ای برخودار است و هر چه سریع تر و زودتر افراد متقاضی برای انجام این کار به کلینیک ها و مراکز درمانی مراجعه کنند بسیار بهتر است ، در ادامه شما را با مزایای انجام کاشت ریش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • زیبایی و یک دست شدن ریش ها و سبیل ها در افراد
 • طبیعی نشان دادن نتیجه عمل
 • به دست آوردن یک حس اعتماد به نفس
 • نداشتن هیچ گونه عوارض جانبی
 • سرعت بسیار بالای این عمل زیبایی
 • امکان تراشیدن موهای کاشته شده در ریش ها
 • نداشتن هیچ گونه درد و یا خونریزی
 • رشد طبیعی گرفت های کاشت شده در صورت و یا سر

مزایای انجام کاشت ریش

آیا تغییر هورمون ها  موجب ریزش ریش ها و سبیل می شود یا خیر ؟

به طور کلی سطح هورمون ها در هر بدنی تعیین کننده مسائل بسیار زیادی برای افراد می باشد ، فولیکول های مو برای کامل شدن فرآیند رشد موها به یک سری هورمون های خاصی احتیاج خواهید داشت که اگر این هورم ها وجود نداشته باشند و یا میزان این هورمون ها در بدن کم شده باشد امکان دارد افراد هرگز شاهد رشد مو بر روی صورت خود نمی باشید .

پس این هورمون ها به جز تعیین خصوصیت های زنانه و مردانه کار بسیار دیگری را در بدن افراد انجام خواهد داد که یکی از آن ها به میزان رشد موها مربوط خواهد شد .

کلام آخر 

به طور کلی ریش ها و سبیل های پر پشت یکی از مهم ترین عوامل زیبایی و خوشتیپی در مردان می باشد ، امروزه برخی از آقایان هم به دنبال یک سری از روش هایی هستند که ریش ها و سبیل ها را مردانه تر خواهند کرد که یکی از روش های کاشت سبیل و ریش کاشت مو می باشد که به روش های مختلفی انجام خواهد شد .

از این که ما را تا آخر مقاله عوارض کاشت ریش همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
قیمت کاشت هر تار مو
نوشتهٔ بعدی
عوارض کاشت مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج + ده =

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان ( کلیک کنید)