عوارض کاشت مو

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که قصد انجام عمل کاشت مو را دارید و از عوارض کاشت مو بی خبر هستید و یا می خواهید بدانید که این عمل جراحی چه عوارضی را برای افراد به همراه دارد. یکی از ایمن ترین عمل های جراحی زیبایی عمل کاشت مو می باشد که عوارض بسیار کمتری را نسبت به دیگر جراحی‌ها را برای افراد به همراه دارد ، تکنیک ها و روش های مختلف عمل کاشت مو در طی سال‌ های گذشته پیشرفت بسیار بالایی را داشته است، با این وجود افراد نباید فراموش کنند که انجام تمامی این روش ها هنوز هم نوعی عمل جراحی به حساب می‌ آید و تمام عمل‌ های جراحی زیبایی خطرات و عوارضی را برای افراد به همراه خواهد داشت .
اگر در کلینیک ها و مراکز معتبر کاشت موی خود را انجام دهید ، عوارض کاشت مو قابل پیشگیری تر و احتمال به وجود آمدن این عوارض بسیار کمتر خواهد بود .

روش های کاشت مو

یکی از موثر‌ ترین روش‌ ها و بهترین روش ها برای برگرداندن موهای از دست رفته افراد کاشت مو می باشد اما این روش جراحی مانند دیگر روش هایی که برای زیبایی افراد می باشد ممکن است که عوارضی را برای افراد همراه داشته باشد .
کاشت مو به روش FUT اولین روشی بود که برای کاشت مو ابداع شد ، استفاده از کاشت مو به روش FUT نواری از پوست سر از یک گوش تا گوش دیگر برش داده می‌ شود که این نوار از پوست سر به فبپ هم معروف می باشد که بعد از برداشت از گرافت های مو مورد جراحی کاملا جدا می شود و بعد از انجام این کار در قسمت هایی که نیاز به کاشت مو می باشد کاشته می شود .
کاشت مو به روش FIT روش دیگر از کاشت مو می باشد که در این روش کاشت مو ،موی فرد را به صورت پراکنده از پشت سر برداشت می‌ کن د و در قسمت های خالی جلوی سر که نیاز به کاشت مو دارد کاشته می شود، در ظاهر شاید این دو روش کاشت مو بدون هیچ نقص و ایرادی باشد اما در ادامه شما را با عوارض کاشت مو آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

روش های کاشت موعوارض کاشت مو

برای اینکه با مفهوم عوارض آشنا شویم باید بگوییم که عوارض به آن دسته از اتفاق هایی گفته می شود که نمی توان آنها را یک اتفاق طبیعی به حساب آورد و زمانی که این عوارض رخ می دهند به این معنی است که این روش درمانی یک روش خوبی برای فرد نمی باشد و یا حداقل فرد با این روش درمانی سازگاری لازم را ندارد .در این مقاله باید به شما بگوییم که دسته‌ای از عوارض کاشت مو به عنوان یک عوارض طبیعی برای افراد مورد جراحی شناخته می‌ شود : برای مثال عوارضی مانند قرمزی در محل کاشت و تورم و یا برداشت گرافیت ها ،
این عوارض طبیعی و جزئی از روند بهبودی بدن فرد می باشد و به هیچ وجه نگران کننده نمی باشد، به طور کلی عوارض کاشت مو بسیار مهم می باشد و نباید آن را آسان گرفت. چرا که عمل جراحی کاشت مو یک عمل زیبایی می باشد و عوارضی که در این عمل جراحی برای افراد به وجود می‌ آید می‌ تواند تاثیرات بسیار مخربی را در نتیجه عمل برای افراد داشته باشد و به همین دلیل پزشک عمل جراحی و کادر درمان باید به خوبی با این عوارض و راه های پیشگیری از آن آشنایی کامل را داشته باشند.

هزینه کاشت مو 

به طور کلی عوامل بسیار زیادی مانند منطقه جغرافیایی ، کلینیک انتخابی کاشت مو و هزینه کاشت مو در ترکیه و سایر کشورهای اروپایی روش کاشت مو  در هزینه عمل کاشت مو تاثیر گذار می باشد .

دلایل به وجود آمدن عوارض کاشت مو

به طور کلی یکی عمل‌ های جراحی کاملاً جدید و در حال رشد کاشت مو می باشد که هرچه به جلوتر می‌ رویم تکنیک ها و روش های کاشت مو کم تهاجمی تر و دارای عوارض کمتری می‌ باشند و نتیجه آن ها برای افراد زیبا تر و طبیعی تر می باشد . با این وجود عمل جراحی کاشت مو مانند عمل‌ های جراحی دیگر ممکن است برای افراد عوارضی را به همراه داشته باشد .

برخی اوقات کاشت مو پزشک جراح و فردی که قصد انجام عمل جراحی کاشت مو را دارد با چالش های‌ سختی رو به‌ رو می‌ کند که در بسیاری از موارد عوارض جانبی کاشت مو به خوبی قابل مدیریت و درمان می باشد اما در برخی اوقات کاشت مو عوارض ناگواری برای افراد به همراه خواهد داشت .

با بیشتر شدن محبوبیت کاشت مو در افراد افرادی که قصد انجام این عمل جراحی را دارند روز به روز بیشتر می شود، نکته بسیار مهم در رابطه با کاشت مو ایم است که تکنیک های مختلف کاشت مو پزشکان جراح بسیاری با تخصص های مختلف خود و بدون داشتن مهارت روی به انجام عمل جراحی کاشت مو کرده اند . با بیشتر شدن متقاضیان انجام کاشت مو و ورود پزشکان جراح و متخصص های غیر مرتبط این رشته موجب شده که بیشتر شاهد بروز عوارض کاشت مو بشویم

دلایل به وجود آمدن عوارض کاشت مو

راه های پیشگیری از عوارض کاشت مو

به طور کلی در عوارض کاشت مو دو عامل بسیار مهم می باشد که یکی کلینیک کاشت مو و دیگری مورد صحبت‌های بعد از انجام عمل کاشت مو می باشد اگر بک کلینیک کاشت مو از دستگاه ها و ابزار های امروزی برخوردار باشد احتمال به وجود آمدن عوارض کاشت مو بسیار کمتر می باشد .

برخی از عوارض به وجود آمده مانند عفونت ها به دلیل رعایت نکردن به دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل جراحی به وجود می آید .
این عوارض به وجود آمده یا به دلیل سهل انگاری فرد بیمار یا به دلیل عدم اعلام ارائه اطلاعات کافی از طرف مرکز و یا کلینیک می باشد.
برای کمتر کردن ایجاد عوارض کاشت مو باید شرایط هر بیمار به صورت دقیق بررسی شود و بعد از انجام مشاوره های لازم برای عمل به صورت انفرادی فرد باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد .

عوارض کلی کاشت مو

حساسیت به بی حسی ها :

به طور کلی واکنش واکنش بدنه هر فرد نسبت به داروهای بیهوشی می تواند به چند شکل بروز داده شود در برخی از موارد مواقع علائم حساسیت به دلیل ترس بیمار از دریافت دارو می باشد و این دلیل جنبه روانی دارد .
حساسیت های شدید و واقعی نسبت به بی حسی های موضعی بسیار نادر می باشند برای پیشگیری از به وجود آمدن این اتفاق به افراد توصیه می‌شود که آزمایش حساسیت به داروهای بی حسی برای تمامی افراد صورتی گیرد.

بی حسی سر بعد انجام عمل کاشت مو :

‌ این اتفاق ممکن است تا ماه های اول بعد از عمل جراحی طول بکشد در شش ماه اول اگر در ناحیه کاشته شده بی حسی احساس کردید اصلا جای نگرانی وجود ندارد بعد از گذشت مدتی این بی‌ حسی از بین خواهد رفت .

عوارض کاشت مو در اتاق عمل

بسیاری از عوارض به وجود آمده فقط مختص عمل جراحی کاشت مو نمی باشد و این عوارض در تمامی عمل های جراحی ممکن است که دیده شود ، برخی از اوقات در زمان تزریق ماده های بی حسی فرد بیمار دچار بالا رفتن ضربان قلب می شود که بیشتر این عوارض کاملا گذرا می باشد و در چنین شرایطی اگر فرد بیمار دچار مشکلات قلبی و عروقی باشد احتمال ایجاد خطر جدی تر می باشد .

برای جلوگیری از به وجود آمدن این عوارض به همه افراد بیماری که سن بالای ۴۰ سال دارند توصیه می شود که قبل از اقدام برای انجام کاشت مو نوار قلب بگیرید از سلامت دستگاه گردش خون خود مطمئن شوید همچنین در زمان در اتاق عمل خور باید فشار خون و ضربان قلب شما به دقت کنترل شود تا در صورت به وجود آمدن مشکل به صورت از آن مطلع شویم ک آن ها را درمان کنیم

عوارض کلی کاشت مو

عوارض کاشت مو بعد از عمل کاشت مو

یکی از عوارض بسیار نادر کاشت مو می باشد که معمولاً در آخر عمل جراحی این اتفاق پیش می آید مخصوصاً اگر جلسه آخر کاشت‌ مو طولانی باشد سنکوپ باعث غش و از دست دادن موقتی هوشیاری فرد بیمار می‌ شود و معمولاً این عوارض برای افراد بی خطر می باشد ،به وجود آمدن این عوارض ممکن است به دلیل بالا رفتن فشار خون، بی آبی بدن و افت خون و چنین مواردی باشد . سنکوپ به کمک تنظیم یونهای بدن، آب رسانی مناسب و با تغییر ناگهانی وضعیت بدن ماننند ناگهانی و مراقبت‌های اولیه این چنینی به سادگی قابل درمان و پیشگیری می‌ باشد .

یکی از روی ترین عوارض کاشت مو در زمان عمل جراحی و یا بعد از آن درد می باشد امروزه با استفاده از تکنیک های درست عمل جراحی و همچنین استفاده از داروهای بی حسی و ضد درد این عوارض را به سادگی قابل کنترل و پیشگیری کرده است عواملی که در عمل جراحی کاشت مو موجب ایجاد درد می شود شامل برداشت نواری گسترده برنامه تزریق کافی داروهای بی حسی خونریزی و یا فشار به زخم می باشد .یکی از روشهای استاندارد بی حسی در زمان عمل از داروهای بی حسی موضعی به همراه دارویی به نام آدرنالین می باشد که موجب گشادی عروق و پخش هرچه بهتر است دارو در بدن بیمار می شود برخی از دستگاههای ویبراتور ایا کمپرس های سرد هم برای بی حسی هرچه بهتر مورد استفاده قرار می گیرد درد بعد از انجام عمل کاشت مو هم به کمک داروهای مسکن خوراکی به خوبی قابل کنترل و درمان می باشد .

تورم بعد از عمل کاشت مو :

یکی از بیشترین عوارض عمل کاشت مو که بسیاری از بیماران بعد از عمل جراحی با روبرو می شود تورم برای تمامی جراحی می باشد که این عارضه در اثر تجمع مایع میان بافتی در زیر پوست به وجود می آید و موزه تحت درمان شروع به خاریدن می کند . خونریزی در مطالعه دیگری در رابطه با عمل کاشت مو شده است ۳۷ درصد از افرادی که در زمان عمل جراحی دچار خونریزی می شوند . به طور کلی خونریزی های شدید در طول عمل کاشت مو شایع می‌ باشد و در بسیاری از موارد به دلیل اشتباه پزشک جراح و یا بی تجربگی او این مشکل به وجود می‌ آید .

عوارض کلی کاشت مودر زمان انجام عمل کاشت مو های ریزی در پوست سر فرد ایجاد می شود به همین دلیل صد ها یا در بسیاری از مواقع هزاران فولیکول مو دچار جراحت می‌ شود که به همین دلیل آره در این ناحیه به وجود می‌ آید اما افراد بیمار نباید این جراحی ها را بخاراند وگرنه زخم که پاک نمی شوند و مدت زمان لازم برای درمان زخم ها نیز افزایش پیدا می کند شستشوی روزانه موها با شامپو مخصوص و بدون عطر خارش را کمتر می‌ کند و آنها را درمان می کند .

کلام آخر

به طور کلی عوارض جانبی کاشت مو برای بسیار زیاد می باشد اما به طور کلی این عمل جراحی یک روش نسبتا سخت می‌باشد در بسیاری از موارد این عوارض جانبی کاملاً جبران ناپذیر می باشد اما می تواند زیبایی ظاهری فرد را کاملاً تهدید کرده و به آنها لطمه بزند
یکی از عوارض جانبی کشت مو که بسیار رواج دارد پیدایش انواع ظرف ها در سر افراد می باشد که سابقه ابتلا به زخم های کلوئیدی دارند باید دور این روش‌ها را خط بزند به غیر از عوارض که در این مقاله به شما گفته شد افراد باید قبل از انجام کاشت مو با پزشک جراح خود و مشورت کنند و از این موضوع اطمینان داشته باشند که آن پزشک صلاحیت لازم را برای انجام کاشت مو را دارند یا خیر ؟
در آخر از این که ما را تا آخر مقاله عوارض کاشت مو همراهی کردید از شما سپاسگزاریم همچنین اگر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
عوارض کاشت ریش
نوشتهٔ بعدی
بهترین کلینیک مزوتراپی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 1 =

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان ( کلیک کنید)