جوانسازی پوست صورت برای آقایان

در این مقاله قصد داریم جوانسازی پوست صورت برای آقایان را بررسی کنیم. یکی از عوامل مهم و موثر در روحیه و اعتماد به نفس افراد داشتن ظاهری زیبا و شاداب است.  این مسئله کاملا فارغ از جنسیت و سن و سال می باشد.  هنگامی که صحبت از درمان های زیبایی و رسیدگی به پوست به میان می آید معمولا خانم هایی که دائما در حال رسیدگی به پوست خود هستند در ذهن شنوندگان تداعی می شوند اما این موضوع برای آقایان نیز مهم می باشد. آقایان به دلیل قرار گرفتن طولانی در معرض تابش شدید خورشید، تغذیه نامناسب و عدم رسیدگی به پوست دچار آسیب می شود. اما سوال اینجا است که آیا جوانسازی پوست آقایان قابل انجام است؟ و چگونه می توان این کار را انجام داد؟

جوانسازی پوست صورت برای آقایان

یک روش بی نقص برای شاداب کردن و  جوانسازی پوست صورت برای آقایان درمان های قابل انجام در کلینیک های زیبایی می باشد. این درمان ها در گذشته معمولا بیشتر برای خانم ها انجام می شد اما امروزه آقایان نیز تمایل به انجام مراقبت های پوستی برای خود دارند.

به طور معمولْ از بین بردن چین و چروک ها و بخش های آسیب دیده پوست انجام می شود. در سال 2005 بیش از یک میلیون مرد به گفته مجمع جراحان پلاستیک امریکا متقاضی مراقبت های پوستی کلینیکال بوده اند.  این ارقام و آمار نشان می دهد که در سال 2005 نسبت به سال 2000ْ تعداد این مردان افزایش یافته است. به طور کلی جوانسازی پوست برای آقایان هیچ مانعی ندارد و می توانند از این تراپی ها نتایج بسیار خوبی کسب کنند.

دلایل و نشانه های پیری پوست در آقایان چیست؟

پیری پوست می تواند هم در اثر گذر زمان و افزایش سن و هم در اثر آسیب های وارده از عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، آلودگی هوا و رژیم غذایی نامناسب به وجود بیاید. این نشانه ها می تواند به شکل چین و چروک، لک پوستی، جوش و آکنه، شل شدگی و افتادگی پوست خود را نشان دهد. هر یک عوامل آسیب زننده به پوست به طور متفاوتی بر پوست تاثیر می گذارند. مثلا تابش خورشید باعث تحریک ملانوسیت ها(سلول های رنگدانه دار پوست) و افزایش آن ها می شود که به شکل توده ملانوما یا خال های پوستی ظاهر می شوند. همچنین گرمای بیش از حد کلاژن پوست را تحلیل می برد و باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود. کلاژن و الاستین در حفظ استحکام، قوام و کشسانی پوست نقش مهمی دارند. اگر کشسانی پوست از بین برود، چین و چروک هایی در پوست به وجود می آید.

محل های شایع ایجاد چین و چروک پوستی در ناحیه بین ابرو ها، دور چشم و دور لب ها می باشد که به ترتیب خط اخم، پنجه کلاغی و خط خنده نامیده می شوند. این خطوط در سنین جوانی تنها هنگام اخم کردن یا خندیدن ظاهر می شوند اما به مرور زمان و با تحلیل رفتن بافت کلاژنی پوست به اصطلاح تثبیت می شوند.

این عوامل به طور عادی در حدود سنین سی سالگی ظاهر می شوند اما اگر پوست صورت بیش از حد در معرض عوامل آسیب زا(که پیش از این ذکر شد) قرار بگیرد، طبیعتا این علائم زود تر از زمان ذکر شده بروز پیدا خواهند کرد. همچنین بالعکس اگر مراقبت های لازم روی پوست انجام شود، این نشانه ها دیر تر روی پوست ظاهر می شوند.

دلایل و نشانه های پیری پوست در آقایان چیست؟

روش های جوانسازی پوست صورت برای آقایان :

روش  های مختلفی برای جوانسازی پوست و رفع علائم پیری برای آقایان وجود دارد. این روش ها در شیوه انجام شدن متفاوت است ولی نتیجه همه آن ها یکسان می باشد. روش های جوانسازی پوست صورت برای آقایان به دودسته تقسیم می شود. برخی روش ها به سادگی و با مواد و ابزار کاملا در دسترس قابل انجام می باشد. اما برخی روش ها نیاز دارد که فرد برای انجام آن ها به کلینیک های زیبایی مراجعه کند. روش هایی مانند لایه برداری نیز به هر دو روش قابل انجام است. لایه برداری، آبرسانی و اسکراب کردن از جمله روش هایی است که در منزل قابل انجام است. روش های کلینیکال که سریع تر نتیجه می دهند نیز شامل روش هایی مانند: بلفاروپلاستی، کربوکسی تراپی، لیفتینگ پوست، پاکسازی صورت با استفاده از لیزر و تزریق ژل و بوتاکس می باشد که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

لایه برداری و آبرسانی: نام دیگر این دو تراپی، به ترتیب اسکراب کردن و هیدراته کردن پوست است. برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد اما ساده ترین و در دسترس ترین آن ماسک کردن مواد لایه بردار و آبرسان روی پوست است. این روش اگرچه در دراز مدت نتیجه مواد را آشکار می کند، اما دارای عوارض جانبی کمتری نسبت به انواع جراحی ها دارد. موادی که روی صورت ماسک می شود، می تواند عصاره برخی میوه ها، سبزیجات و سایر مواد طبیعی باشد یا به صورت آماده از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی تهیه شود.

اسکراب کردن پوست، سلول های مرده، آسیب دیده و توده های کوچک آلودگی را از روی پوست پاک می کند. این کار باعث می شود که سلول های سالم پوست متابولیسم بهتری داشته باشند، تیرگی آنها از بین برود و منافذ موجود در آن ها از آلودگی ها پاک شده و باز شود. باز بودن منافذ پوست در شاداب ماندن ان نقش بسیار مهمی دارد.

هیدراته کردن پوست باعث می شود که کاهش حجم در پوست اتفاق نیفتد. عواملی که باعث پیری پوست می شوند، در دراز مدت بافت چربی و پیوند دهنده زیر پوست را تحلیل می برند و پوست در ناحیه  گونه ها و زیر گونه ها برجستگی های خود را از دست می دهند. هیدراته کردن و استفاده از موادی مانند هیالورونیک اسید باعث می شود کلا›ن پوست در یک ماده زمینه ای باقی بماند و حجم پوست کاهش پیدا نکند.

دلایل و نشانه های پیری پوست در آقایان چیست؟

بلفاروپلاستی: بلفاروپلاستی به تنهایی برای رفع افتادگی پلک بالا و پایین چشم به کار می رود. این عمل خود برای رفع پیری پلک چشم به کار می رود. افتادگی پلک پایینی معمولا باعث می شود که پوست صورت نیز دچار افتادگی شود. چنانچه فرد مطمئن باشد که دلیل شل شدن پوست وی افتادگی پلک پایین چشم می باشد می تواند با استفاده از بلفاروپلاستی این مشکل را رفع کند.

چند نکته در مورد بلفاروپلاستی برای آقایان وجود دارد. اولین مورد این است که بلفاروپلاستی افتادگی خفیف پوستی را جبران می کند و برای افتادگی های خیلی شدید کاربردی ندارد. مورد بعدی این است که، به دلیل ضخیم بودن پوست آقایان، ترمیم محل های برش جراحی کمی بیشتر طول خواهد کشید اما تفاوت چندانی با مدت نقاهت بلفاروپلاستی بانوان ندارد. هنگام بازگشت از مرکز جراحی به خانه، لازم است که فرد یک نفر را همراه خود داشته باشد. از آنجا که پس از عمل نمی توان چشم هارا به میزان زیادی باز کرد، برای راه رفتن و حرکت  کردن نیاز است که شخص همراه بیمار به وی کمک کند.

بعد از عمل بلفاروپلاستی بهتر است که بیمار به مدت دو روز استراحت مطلق داشته باشد. بعد از اتمام دوره نقاهت می تواند به فعالیت های روز مره خود بازگردد. این جراحی 1.5 الی 2 ساعت به طول می انجامد و به طور متوسط طی 8 الی 15 روز بهبود می یابد. انجام عمل معمولا بسیار موفقیت آمیز بوده و می توان به جای بیهوشی از بی حسی موضعی استفاده کرد.

کربوکسی تراپی: کربوکسی تراپی یکی دیگر از روش های نسبتا جدید برای رفع چین چروک های پوستی در آقایان می باشد.  این کار با تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست انجام می شود. با تزریق کربن دی اکسید زیر پوست غلظت کربن دی اکسید در این ناحیه افزایش پیدا می کند. بدن این اتفاق را کمبود اکسیژن تلقی می کند و به سرعت اکسیژن و مواد مغذی را با استفاده از جریان خون به ناحیه مورد نظر وارد می کند. تقویت سلول های پوست و سلول های ریشه مو ها با مواد مغذی، باعث بهبود کیفیت پوست و مو می شود. بسته به میزان چین و چروک پوست بلیمار و نوع پوست وی، تعداد جلساتی که این تراپی انجام می شود متفاوت است. این تراپی به طرز معجزه آسایی چین و چروک های پوستی را از بین می برد و باعث جوانسازی پوست می شود.

انجام کربوکسی تراپی برای جوانسازی پوست در آقایان محدودیت سنی ای ندارد و در همه سنین قابل انجام است اما نکته مهم این است که این روش در بازه سنی 30 تا 50 سالگی بهترین بازدهی را دارد.  جهت انجام این درمان، آقایان باید یک سری مراقبت هایی را انجام دهند. اولین اقدام یافتن یک پزشک ماهر و با تجربه و اقدام بعدی مشورت با پزشک جهت انجام تراپی می باشد. پزشک باید ابتدا شرایط عمومی  اما را بررسی کند. ممکن است بدن وی به مواد تزریق شده حساسیت داشته باشد و در صورت عدم آگاهی از این مسئله در حین انجام تراپی برای بیمار مشکل ایجاد شود. رعایت نظافت در روز انجام عمل کربوکسی تراپی ضروری است و همچنین باید تا دو روز بعد از انجام تراپی، از دوش گرفتن، حمام کردن و رفتن به مکان هایی مانند استخر خودداری نمود. همچنین بیمار نباید تا مدتی در معرض آفتاب قرار بگیرد و چنانچه به تشخیص پزشک تعداد جلسات بیشتری برای تکمیل درمان نیاز است، بیمار باید حتما به توصیه پزشک عمل نموده و در جلسات مقرر شده مراجعه کند.

دلایل و نشانه های پیری پوست در آقایان چیست؟

پاکسازی پوست: بدیهی است که پوست بیشتر از همه اعضای بدن در معرض آلودگی های محیطی قرار می گیرد.  آقایان به واسطه این که بیشتر در محیط بیرون و در معرض آلودگی ها و پرتو های مضر خورشید قرار می گیرند و از کرم های مراقبتی مانند ضد آفتاب استفاده نمی کنند به  دفعات بیشتری نیازمند پاکسازی پوستی هستند. پاکسازی پوست به رفع جوش ها و آکنه های پوستی کمک می کند. همچنین پاکسازی پوست در لایه برداری پوست و رفع لک ها نیز نقش دارد. بهترین زمان پاکسازی پوست زمانی است که فرد نخواهد از خانه خارج شود. به طور کلی بهترین زمان برای انجام این کار کمی قبل از خواب می باشد.

یکی از روش های پاکسازی صورت بخور است. بخار آب با نفوذ به منافذ  پوست باعث تخلیه آلودگی ها و آبرسانی به پوست می شود. این روش برای پوست های خشک بسیار توصیه می شود. قرار گرفتن در معرض بخار آب جریان خون در رگ ها را افزایش می دهد و تیرگی مناطقی مانند زیر چشم رفع شده و شفاف می شود.  ماسک پیلینگ هم روش بسیار مناسبی است اما افراد دارای پوست حساس بهت است که از آن استفاده نکنند.

بلک ماسک به عنوان یک ماسک پر طرفدار از ماسک هایی است که تاثیر زیادی در رفع جوش های سر سیاه و شفافیت پوست دارد.  ترکیب اصلی بلک ماسک ذغال فعال است و یکی دیگر از کاربرد های آن جذب آلودگی های پوست است.

برخی اقدامات تکمیل کننده پاکسازی پوست را می توان در منزل نیز انجام داد. مثلا بلافاصله بعد از خارج کردن جوش های سر سیاه می توان با مالیدن پودر سفیداب روی پوست و به خصوص در ناحیه نوک بینی تاثیر پاکسازی را بیشتر کرد.

بهتر است تا 3 تا 4 ساعت بعد از پیلینگ هیچ پودر و لوسیونی روی صورت استفاده نشود و بعد از آن از مرطوب کننده ها یا روغن های گیاهی استفاده کرد و بهتر است بعد از انجام کار های مانند بخور یا اسکراب که منافذ پوست را باز می کند، صورت با آب سرد شست و شو شود.

دلایل و نشانه های پیری پوست در آقایان چیست؟

تزریق بوتاکس: تزریق بوتاکس در صورت آقایان باید با دقت و مهارت خیلی بیشتری انجام شود، زیرا پوست صورت آقایان ضخیم تر است.چین و چروک و افتادگی پوست در آقایان نه تنها باعث ایجاد حس پیری می شود بلکه چهره را خسته، عصبی و ناراحت نشان می دهد. بنا بر این آقایان برای انجام این کار باید حتما به یک پزشک معتبر مراجعه کنند.

یکی از کاربرد های تزریق بوتاکس برای آقایان تقویت عضلات احساسی صورت می باشد.  دلیل رایج نبودن بوتاکس در مردان نسبت به بانوان وجود چین و چروک کمتر در کناره های چشم است. استفاده از بوتاکس در مردان معمولا به دلیل تقویت عضلات اطراف دهان با پر کردن گودی زیر چشم به کار می رود.  بر خلاف تصور عام، تزریق بوتاکس در مردان باید با ظرافت بیشتری از زنان انجام شود. زیرا باید دقت نمود که تزریق بوتاکس باعث از بین رفتن ظاهر مردانه صورت و ایجاد صورتی ظریف و زنانه نشود که این امر توسط یک متخصص ماهر به سادگی امکان پذیر است. انجام صحیح این روش برای مبتلایان به سردرد مداوم و میگرنی مفید خواهد بود. البته تاثیر بوتاکس بر این امر به صورت غیر مستقیم اما بسیار موثر است. همچنین تعرق بیش از حد در مردان نیز تا حدودی از بین می رود. تزریق بوتاکس برای آقایان عوارض خاصی ندارد. عوارض جزئی آن هم تنها در ناحیه تزریق، با اندکی مراقبت های پزشکی به سرعت ناپدید می شود. اما اگر این عوارض ادامه پیدا کند، باید به پزشک متخصص اطلاع داده شود.

هزینه جوانسازی پوست صورت برای آقایان

هزینه های جوانسازی پوست برای آقایان به صور کامل بستگی به روش انتخاب شده و نوع پوست دارد. در انتخاب روش های خانگی برای جوانسازی پوست صورت برای آقایان معمولا هزینه تمام شده پایین تر است اما اگر پوست دچار آسیب های جدی شده باشد، باید از روش های کلینیکال برای انجام جوانسازی پوست صورت استفاده کرد و همچنین گاهی ممکن است استفاده خود سرانه از برخی ماسک ها یا کرم های مراقبتی باعث وارد شدن آسیب جدی به پوست شود که هزینه درمان و ترمیم آن قطعا بالا خواهد بود. روش های کلینیکال نسبت به روش های خانگی در ظاهر هزینه بیشتری دارند اما مزیت آن ها نسبت به روش های خانگی این است که نیازی به انجام شدن در دفعات زیاد ندارند و معمولا پس از یک بار انجام، نتیجه آن ها به طور دائمی یا تا مدت زیادی باقی می ماند.

معمولا در هنگام مراجعه به کلینیک:، خدمات ارائه شده و میزان تخصص و مهارت پزشک نیز در میزان هزینه تمام شده تاثیر دارد. اما نکته حائز اهمیت این است که انجام مراقبت های تقویت کننده پوست و کمک کننده به حفظ سلامت بدن و زیبایی صورت که باعث ایجاد اعتماد به نفس و شادابی در آدمی می شود، ارزش هزینه آن را دارد.

هزینه جوان سازی پوست صورت برای آقایان

اقدامات تکمیل کننده مراقبت های پوستی

فارغ از تمام تراپی های خانگی و کلینیکال که برای مراقبت از پوست انجام می شود، از انجام یک سری کار ها نیز باید خود داری شود تا تا برخی آسیب ها به پوست وارد نشود. آقایان به واسطه این که ساعات بیشتری در بیرون منزل به سر می برند بیشتر در معرض آفتاب و آلودگی های محیطی قرار دارند. بهتر است که برای پیشگیری از بروز مشکلات پوستی که در اثر این عوامل به وجود می آید، ا موادی مانند کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده استفاده کنند. همچنین می بایست در پایان روز با مواد شوینده مناسب پوست را شست و شو داد.

کلام آخر

زیبایی خواهی و احساس نیاز به شادابی ظاهر یک مسئله طبیعی است و به جنسیت خاصی وابستگی ندارد. در گذشته معیار های زیبایی برای آقایان، مفهومی متفاوت از معیار های زیبایی امروزی داشته است. جوانسازی پوست صورت برای آقایان امروزه برای متقاضیان آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انجام این نوع از تراپی پوستی برای جوانسازی پوست صورت برای آقایان از حساسیت بیشتری برخوردار است زیرا پوست آقایان ضخیم تر بوده و بیشتر در معرض آلودگی نیز قرار می گیرد. ممنونیم از این که تا پایان این مطلب همراه ما بودید. در صورت تمایل می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
انواع روش های جوانسازی پوست صورت
نوشتهٔ بعدی
انواع روش کاشت مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 − هشت =

فهرست
Call Now Button