جوانسازی پوست صورت

کاملا بدیهی است که بدن و چهره انسان با گذشت زمان دچار پیری می شود و باید برای درمان این پیری در چهره دست به کار شد و اقدام به کاری کرد؛ امروزه روشهای متنوعی برای جوان سازی پوست صورت وجود دارد و ما در ادامه متن سعی داریم تا شما را با روش های مختلف جوان سازی آشنا کنیم و اطلاعات کافی در این بار در اختیارتان قرار دهیم.

علائم پیری پوست چیست؟

در کل می دانیم که چهره با افزایش سن دچار تغییراتی می شود و این تغییرات در چهره نمایان می شود و کاملا مشهود اند؛ این علائم شامل موارد زیر است:

چین و چروک های پوست : که این چروک ها با افزایش سن رخ می دهند و این خطوط با گذشت سن 25 کم کم روی پوست مشهود می شوند و با مرور زمان عمقشان بیشتر و بیشتر می شود؛ زمانی که پوست در طول دوران حرف زدن و واکنش نشان دادن حرکت می کند، خطوطی روی پوست شما نمایان می شود که این خطوط با گذر زمان تبدیل به چروک های دائمی می شوند و در سن پیری حتی بدون حرکت دادن عضلات صورت نیز نمایان می شوند.

کاهش حجم : به مرور زمان پوست انسان در اثر کاهش یافتن پروتئین های کلاژن و الاستین دچار پیری و شل شدگی می شود که اصولا این شل شدگی در نقاط مختلف مانند گونه، گیجگاه، چانه، بینی و اطراف چشم ها رخ می دهد و چربی ها تحلیل می روند و در نتیجه چهره انسان حالت استخوانی به خود می گیرد؛ به طور کلی این تحلیل رفتگی ها در سنین حدود 50 الی 60 رخ می دهد و توصیه پزشکان این است که از روش های جوان سازی در سنین کمتر استفاده کنید تا جواب بهتری را کسب کنید و این علائم پیری دیرتر به سراغتان بیاید.

علائم پیری پوست

از دست رفتن خاصیت کشسانی : لایه های مختلف پوست در شاداب نشان دادن چهره تاثیر زیادی دارد که می توانند چهره را شاداب نشان دهند؛ اولین مورد مهم در این امر رشته های کلاژن اند که می توانند بافت پیوندی را زیر پوست به وجود آورد؛ قسمت دوم هیالورونیک اسید است که مانند می تواند رشته های بین کلاژن را به هم بچسباند؛ در نتیجه رشته های پروتئین الاستین سبب ایجاد خاصیت کشسانی در پوست می شود.
زمانی که سن افزایش می یابد افتادگی و کشسانی در پوست مشاهده می کنیم که تمام این افتادگی ها نتیجه ی کم شدن حجم است که این ها ناشی از کاهش یافتن چربی زیر پوست، کم شدن مقدار هیالورونیک اسید و از بین رفتن استخوان ها می باشد؛ کشسانی مورد دیگریست که قابل مشاهده است و ناشی از، از بین رفتن رشته های کلاژن و الاستین می باشد که در نتیجه منجر به کاهش یافتن کشش پوست و استحکام می شود.

تغییر در لایه‌های پوست : به طور کلی پوست صورت از سه لایه تشکیل شده است و لایه سطحی پوست را اپیدرم یا روپوست می نامند و به مرور زمان این لایه خشک و زمخت می شود و در برابر اشعه های مضر حساس می شود و معمولا ما شاهد لکه هایی در این لایه هستیم.
لایه بعدی لایه میانی است که از سلول های سازنده پوست و غدد چربی و بافت پیوندی تشکیل شده؛ به مرور زمان میزان این اجزا کم می شود؛ در حقیقت نقش این لایه حفظ لطافت و آب پوست است و زمانی که این لایه از بین می رود پوست تمام لطافت و طراوت خود را از دست می دهد.
لایه بعدی لایه زیرپوست یا همان هیپودرم است که شامل بافت پیوند و بالشتک‌ها یا پد های چربی است؛ زمانی که سن افزایش می یابد تعداد سلولها و ضخامت زیرپوست و حجم بالشتک های چربی کاهش می یابد و در نتیجه چروک هایی در پوست مشاهده می شود.

جوانسازی پوست صورت

از گذشته تاکنون افراد علاقه زیادی به داشتن ظاهر جذاب و زیبا داشته اند و دارند و می دانیم که برای داشتن چهره جذاب، پوست صورت نقش مهمی را ایفا می کند اما نکته مهم این است که پوست صورت پیری و افزایش سن را بیشتر از دیگر اعضای صورت نشان می دهد؛ شما می توانید با روش های جوان سازی صورت خود را از چین و چروک ها خلاص کنید و این روش ها شامل موارد مختلفی است که در ادامه متن راجع به آن ها با هم مطالعه خواهیم کرد:

جوان سازی پوست صورت

  • روش‌های تهاجمی مانند جراحی‌های پلاستیک و زیبایی است که می توان پوست صورت را در این روش کشید و صاف کرد.
  • روش‌های کم‌تهاجمی مانند هایفوتراپی، اندولیفت و روش‌های تزریقی مانند تزریق بوتاکس، چربی و ژل به صورت
  • روش‌های غیرتهاجمی مانند مراقبت‌های کلی پوست که کرم‌های ضد چروک و درمان های خانگی برای درمان پوست پیر بسیار مناسب اند.

در رابطه با روش های تهاجمی باید گفت که در این روش ها هزینه زیادی را برای درمان بیمار باید متقبل شود و دارای دوره نقاهت بسیار طولانی است و با خود عوارض و خطرات زیادی همراه دارد؛ در این روش می توان به بهترین و موثر ترین نتایج دست پیدا کرد.
در رابطه با روش های غیر تهاجمی باید ذکر کرد که روش هایی ساده و با کمترین خطر است ولی نی تواند تاثیر خوبی روی پوست شما بگذارد.
روش های کم تهاجمی در برابر دیگر روش ها قیمت کمتری دارد و عوارض و خطراتش نیز بسیار کم است؛ اما در نهایت می تواند تاثیر فوق العاده ای روی پوست بگذارد.
معمولا برای جوان سازی از روش های کم تهاجمی باید استفاده کرد و دیگر روش ها مانند لیفت صورت را نباید انجام داد؛ چون این احتمال وجود دارد که در خطرات و عارضه های روش های تهاجمی زیاد باشد؛ در نتیجه توصیه می شو که برای انجام اعمال جراحی ابتدا از روش های کم تهاجمی استفاده کنید.

روش های کم تهاجمی

و ما در ادامه متن روش های کم تهاجمی را به شما معرفی خواهیم کرد :

لیزر اندولیفت : در امر جوان سازی می توان به اندولیفت اشاره کرد که در این روش پزشک فیبر بسیار نازکی را وارد پوست بیمار می کند تا سوزن به لایه های عمیق تر در پوست برسد، این فیبر کلاژن پوست را از طریق اشعه لیزر مادون قرمز تحریک می کند و چربی های اضافی پوست که جمع شده را ذوب می کند؛ و در نتیجه افتادگی و شل شدگی در پوست کاهش خواهد یافت؛ از اندولیفت در موارد مختلفی از جمله زاویه سازی فک، افزایش دادن قوام و سفت کردن پوست گردن، کاهش دادن چین و چروک و خط خنده، کاهش دادن چربی هایی که در غبغب است.

هایفوتراپی : امر هایفوتراپی دیگر روش کاربردی برای جوان سازی پوست صورت است که در آن از امواج فراصوت استفاده می شود که مانند امواج موجود در سونوگرافی است؛ در هایفوتراپی پزشک با وارد کردن این امواج به عمق پوست، تولید رشته های کلاژن را تحریک می کند و موجب از بین رفتن چین و چروک ها می شود؛ از این روش برای افرادی که سنشان بین 35 تا 70 است استفاده می کنند تا شل شدگی ها را از بین ببرند و روند پیر شدن پوست را عقب بیندازند؛ از هایفوتراپی در موارد زیادی استفاده می کنند که این موارد شامل کم کردن چین و چروک پوست، سفت کردن افتادگی پوست و شل شدگی پوست در نواحی گردن و غبغب، لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها، بهبود خط چانه، صاف کردن و سفت کردن پوست صورت، لیفت کردن گردن و دکلته، اصلاح طرح لبخند است.

روش های کم تهاجمیکربوکسی تراپی : در ابن روش از گاز دی اکسید کربن استفاده می کنند و خون رسانی را در نواحی مورد نیاز افزایش می دهند و موقعیت سلول را بهبود می بخشند و از این روش در از بین بردن تیرگی و خطوط دور چشم، محو کردن چین و چروک‌های صورت، کاهش دادن چربی موضعی، از بین بردن شل شدگی و افتادگی پوست، جوان سازی پوست بدن استفاده می کنند.

تزریق ژل : به نواحی مختلف پوست ژل را تزریق می کنند و نواحی مورد نیاز حجیم می شود و این ژل ها به سه گروه دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم شده است؛ از این ژل ها در پر کردن خطوط صورت مانند خط خنده و اخم و چروک های دور چشم و لب استفاده می کنند و دیگر کاربرد آن افزایش حجم لب بالا و پایین است.

تزریق بوتاکس : از سمی در برطرف کردن چروک استفاده می کنند که این سم به نام بوتاکس است  و با فلج کردن نواحی که چروک شده می تواند آن ها را از بین ببرد که از این روش نیز در مواردی مانند شکل دادن به ابرو، بالابردن گوشه لب و از بین بردن خطوط صورت استفاده کرد.

تزریق چربی : می توان در این روش از طریق لیپوساکشن چربی های  اضافی را از پوست جمع کرد و به قسمت های مورد نیاز تزریق کرد؛ کاربرد این روش در پرکردن چروک ها صورت و درمان کردن افتادگی پوست و شل شدگی پوست صورت و در نهایت در برجسته کردن سینه ها و لب و پشت دست استفاده کرد.

کلام آخر

در این متن سعی کردیم تا شما را روش های مختلف جوان سازی آشنا کنیم و امیدواریم اطلاعات کافی در این زمینه در اختیارتان قرار داده باشیم؛ از شما بسیار متشکریم که تا پایان متن ما را همراهی کردید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه لیزر صورت
نوشتهٔ بعدی
تزریق ژل خط خنده

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

8 + 14 =

فهرست
Call Now Button