ویژگی کاشت ابرو طبیعی

شاید برای شما سوال باشد ویژگی کاشت ابرو چیست، ما در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی کاشت  ابرو طبیعی آشنا کنیم، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و رونق استفاده از آن در زمینه های مختلف کاشت مو و ابرو نیز برای افراد کم مو  یا  فاقد ابرو یا دارای ابروی کم پشت مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش ابروها طبیعی و قابل رشد خواهند بود. تکنیک ها و روش های استفاده شده در کاشت ابرو همانند کاشت مو دارای ظرافت و اصول خاصی در حین انجام کار است و این کار باید توسط متخصصین این حوزه انجام گیرد.

کاشت ابرو

در تعریف کاشت ابرو می توان گفت که کاشت یا پیوند ابرو به عملی اطلاق می گردد که در آن موهای مورد نیاز از بغل گوش (بخاطر نرمی و لطافت این قسمت) برداشته شده و در امتداد ابروهای طبیعی فرد کاشته می شوند. لازم به ذکر است که بعد از کاشت ابرو فرد دچار ریزش شدید در ناحیه ابرو می شود که این امر تا حدودی طبیعی بوده و نباید نگران شد و به تدریج با گذشت سه تا حداکثر 9 ماه ابرو شروع به رشد می کند.
کاشت ابرو در حال حاضر با روش های مختلفی صورت می گیرد که در ادامه به انواع روش کاشت ابرو ، مزایا و معایب، هزینه و نکات مهم آن و عوارض احتمالی و ترمیم ابرو پرداخته خواهد شد.

ویژگی کاشت ابرو طبیعی

یکی از مهمترین ویژگی های ابرو  طبیعی جهت رشد موی ابرو می باشد.به طور کلی ابرو از 3 بخش سر ، تنه و دم تشکیل شده است که در هر قسمت از این 3 بخش جهت رشد مو متفاوت می باشد .هنگام کاشت ابرو طبیعی پزشک متخصص بر اساس جهت قرارگیری مو در این نواحی می بایست اقدام به کاشت ابرو نماید.یکی دیگر از ویژگی های ابرو زاویه رشد موی ابرو می باشد.زاویه قرارگیری و رشد موی ابرو متفاوت با زاویه صورت بوده به گونه ای که ابرو بر روی صورت می خوابد.بهترین نوع مو برای پیوند زدن به ابرو موهای پشت گوش می باشد که زاویه آن ها با زاویه ابرو مطابقت دارد.علاوه بر این پزشک در هنگام کاشت ابرو طبیعی فولیکول های مو را با زاویه نسبت به پوست خواهد کاشت تا ظاهری طبیعی پیدا نماید.

ویژگی کاشت ابرو طبیعی 

معرفی انواع روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو و کاشت مو شباهت زیادی به هم دارند با این تفاوت که در کاشت ابرو تعداد فولیکول های جدا شده از بانک مو بسیار کمتر از کاشت مو است. بعضی از این روش ها به دلیل عوارض زیادی که دارد مورد استفاده قرار نمی گیرد. امروزه روش های جدید با عوارض کمتر و نتیجه بهتر جایگزین روش های قدیمی شده است برای مثال روش FUT نوعی جراحی برای پیوند ابرو است که به دلیل درد، خونریزی و عوارض دیگر کمتر استفاده می شود. در روش های دیگر می توان به FUE و FIT اشاره کرد. این روش ها به عنوان بهترین روش های کاشت ابرو هستند. در روش FUE از موهای پشت گوش افراد برداشته شده و برای کاشت استفاده می شود. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا می شویم.

روش FIT : این روش را می توان به عنوان بهترین روش برای معرفی انواع روش های کاشت ابرو دانست. در این روش پزشک تک تک فولیکول های مو را انتخاب می کند و از پوست جدا می کند که این کار توسط هولدر دستی انجام می شود و امکان دارد در زمان جدا کردن مو فولیکول و ریشه مو آسیب ببیند. این روش کاشت را روش غیر تهاجمی می نامیم چرا که در آن بخیه وجود ندارد و خونریزی محدود است و درد ان نسبت به روش های قدیمی کم تر است و  نیاز به کوتاه کردن موها ندارد.

روش SUT : این روش مجموعه ای از روش FIT است. در این روش احتمال آسیب رسیدن به فولیکول های در آن کمتر است زیرا که پزشک در این روش به جای هولدر دستی از دستگاه برای جدا کردن فولیکول ها استفاده می کند. از این روش برای کاشت ابرو مدت ها استفاده می کنند. درد و خونریزی در این روش کمتر از FIT است زیرا دستگاه با دقت و ظرافت بیشتری فولیکول مو را از سر جدا می کند.

روش MFIT : روش کاشت ابرو MICRO FIT که به آن MFIT گفته می شود جدیدترین روش کاشت ابرو است. در این روش دقت در داشتن موها از دیگر روش SUT بیشتر است. این روش از زیر مجموعه های روش FIT است و برای برداشتن موها نیاز به جراحی ندارد. فقط دستگاهی که برای برداشتن مو استفاده می شود دقت بسیار بالایی دارد و بیشترین حجم موی استخراج شده قابلیت پیوند دارند. فولیکول های برداشته شده بیشتر سالم هستند و رشد می کنند.

 مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 • طی بیست و چهار ساعت اولیه کاشت ابرو باید از شست و شوی آن اجتناب کرد.
 • از تماس مستقیم آب با ابرو جلوگیری شود در دو سه روز اول نباید به سونا، استخر، جکوزی و حمام بروید.
 • از آب داغ جهت شست و شوی ابرو بعد از کاشت خودداری کنید.
 •  از فعالیتهایی که باعث تعریق می شوند اجتناب کنید.
 •  از تماس مستقیم ابروها با نور خورشید جلوگیری نمایید.
 •  بعد از گذشت دو هفته می توانید به راحتی شست و شوی ابروها را انجام دهید.
 • ابرو را نخارانید. از شامپوی بچه برای شست و شوی ابرو استفاده نمایید، زمان خشک کردن ابرو با حوله خشک به آنها فشار وارد نکنید، برای شست و شو از یک اسفنج با فشار ملایم استفاده نمایید.

 مراقبت های بعد از کاشت ابرو 

عوارض احتمالی کاشت ابرو

در کل می توان گفت که کاشت ابرو عوارض کمتری نسبت به روش های دیگر مثل تاتو یا دیگر تکنیک های جدید دارد اما عوارضی مانند عفونت، زخم یا بی حسی می تواند ایجاد شود هر چند که این عوارض خیلی نادر اند و خطر جدی بوجود نمی آورند.
معمولا بعد از انجام کاشت مقداری خونریزی در ابروها ایجاد می شود که خیلی زود رفع می گردد.
احساس خارش ابرو نیز ممکن است دو سه روز طول بکشد اما در صورتی که بیش از این طولانی شود احتمالا محل کاشت عفونی شده و بایستی به متخصص مراجعه شود. مشکل خارش ابرو را می توانید با پمادها برطرف کنید که باید روی محل کاشت در طی شبانه روز بمالید.

مدل کاشت ابرو:

در فرایند عمل کاشت ابرو هم مانند روش های دیگر خودتان می توانید مدل های ابرو خود را انتخاب کنید، در واقع پزشکان متخصص زیبایی معمولا قبل از انجام کاشت ابرو طبیعی یک جلسه مشاوره برای فرد تحت درمان می گذارند.در این جلسه در ابتدا پزشک بررسی های لازم را بر روی چهره و ابروهای شما انجام می دهد سپس مدل های ابرویی که متناسب با چهره و فرم شما است را به شما برای انتخاب بهتر فرم دلخواه شما برای انجام کاشت ابرو طبق فرم دلخواه شما پیشنهاد می دهد.

قبل از عمل کاشت ابرو چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

اگر می‌خواهید عمل راحت و با کیفیتی داشته باشید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 • برای اطلاع از شرایط عمومی بدن، انجام آزمایش‌های لازم (هپاتیت، ایدز، اسکن ریه و PCR برای آزمایش کرونا) و رسیدن به نتیجه دلخواهتان با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، حتما با پزشک تان در مورد آن‌ها صحبت کنید.
 • بهداشت شخصی از مهم‌ترین نکات قبل از کاشت ابرو است.
 • اگر موها و پوست چربی دارید، چند روز قبل از کاشت ابرو روزانه استحمام کنید.
 • به رژیم غذایی خود توجه کنید. انواع ویتامین‌ها به ‌خصوص ویتامین‌های گروه B و پروتئین‌ها را در برنامه غذایی خود قرار دهید. انواع ماهی‌ها، برنج سبوس‌دار، تخم‌مرغ، حبوبات و… سرشار از پروتئین و ویتامین‌های B کمپلکس هستند.

در كاشت ابرو توجه به چند نكته الزامی است :

مو های کاشته شده به هیچ وجه تراکم موهای طبیعی را نداشته و در صورت تمايل براي پر پشت نمودن ابرو بايد حداقل 2 يا 3 مرحله عمل شود بنابراين افرادی كه روی تاتو كاشت ابرو انجام مي دهند چون زمينه پوست آنها رنگی است تراكم موی كاشته شده بيشتر بنظر می رسد و فرد از عمل خود راضي تر است .در هيچ جایی از بدن مويي وجود ندارد كه شبيه موی ابرو باشد . بهترين مو برای كاشت ابرو موي سر است كه به لحاظ مشخصات ظاهری مانند ضخامت و حالت و ميزان و زاويه رشد كاملا با ابرو متفاوت است . البته بعد از يكي دو سال موهای كاشته شده فرم و حالت و كيفيت رشد شبيه به ابرو پيدا مي كنند ولي آگاهي دادن به بيمار براي شرايط رشد سال اول و كوتاه كردن مرتب ابرو ها الزامی است.

آنچه بيشترين مورد شكايت بيماران كاشت ابرو است زاويه رشد ابروهای كاشته شده است ولي  با استفاده از مدل های جديد نمايي بسيار طبيعی تر نسبت به روشهای قدیمي ايجاد شده و چنين مشكلی وجود ندارد.روش كاشت ابرو بسيار مشكل است و مهارت و علم پزشك متخصص كاشت مو در اين راستا نقش بسيار مهمي را ايفا مي كند .

در كاشت ابرو توجه به چند نكته الزامی است !

علل از بین رفتن و ریزش ابروها 

کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلومانیا )، کم کاری تیروئید، کم پشتی ژنتیکی، ضربه، و آلوپسی آرئاتا. ضربه حتی می تواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند.تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند تحت کاشت ابرو قرار گیرند. روش های کاشت ابرو در زمره اولین شیوه های کاشت مو هستند که در نیمه اول قرن بیستم معرفی شده اند. بهترین فولیکول ها برای کاشت در محل ابرو، فولیکول های سر هستند و در این میان کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت دار دارند، بهترین انتخاب ها برای جراحی کاشت ابرو هستند. موهای مجعد و خیلی حالت دار مناسب کاشت ابرو نیستند. محل قرارگیری ابروها در آقایان اصولا افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانم ها محل کاشت ابرو از لبه استخوانی فاصله گرفته و قوس می زند.

انتخاب فولیکول موی مناسب :  

سپس شروع به یافتن خط ممتد ریز مو در پایه سر می‌کند تا به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده کند. به طور معمول برای کاشت ابرو، موهای ناحیه اهدا کننده از پشت گوش‌ها گرفته می‌شوند، به این دلیل که آنجا نازک‌ترین ناحیه موی سر است. خط ممتد کوچک مو سپس با قیچی چیده می‌شود تا برای شروع برداشتن فولیکول‌های سالم مو آماده شود.

بی‌حس کردن ناحیه اهدا کننده :

بی‌حسی موضعی به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. دستگاه لرزشی و یخ برای راحت‌تر کردن این فرآیند عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب پانچ‌های مناسب کاشت ابرو :
این دو پانچ ۰٫۳ میلی متر ضخامت دارند. پانچ با ته برنزی در سمت دست چپ تیز است. این برای ایجاد اولین برش در فولیکول تک سالم مورد نیاز برای ابروهای Marie مورد استفاده قرار می‌گیرد. پانچ دوم در سمت راست کند است و برای “پانچ” یا گشاد کردن ناحیه اطراف فولیکول مو به منظور حذف کل فولیکول سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علل از بین رفتن و ریزش ابروها

کاشت ابرو چه تفاوتی با تاتو دارد ؟

تفاوت‌های آشکاری بین تاتو و کاشت ابرو وجود دارد. تتو با وارد کردن رنگدانه‌ ها به لایه میانی پوست انجام می‌شود؛ در حالی که در کاشت ابرو فولیکول‌ های مو از سر به ابرو منتقل می‌شوند. تاتو یک روش نیمه دائمی بوده که نیاز به ترمیم دارد، ولی کاشت ابرو یک روش دائمی برای درمان ریزش ابرو است و فولیکول‌ های منتقل شده تا پایان عمر به رشد خود ادامه خواهند داد.

هزینه ابتدایی تاتو بسیار ارزان‌تر از کاشت ابرو است ولی تاتو نیاز به ترمیم داشته و مجموع هزینه‌های ترمیم آن از هزینه کاشت ابرو بسیار بالاتر خواهد شد. در تاتو احتمال انتقال بیماری‌های مختلف مانند ایدز و هپاتیت وجود دارد. ابروهای تاتو شده مصنوعی و یکنواخت هستند ولی نتیجه نهایی کاشت ابرو کاملا طبیعی و بدون عوارض جانبی خواهد بود و فرد می‌تواند ابروهای کاشته شده را به هر رنگ یا مدل دلخواهی درآورد. در نهایت کاشت ابرو ارزان است زیرا نیاز به ترمیم ندارد.

کلام آخر

ابروهای زیبا تاثیر چشم گیری در زیبایی چهره افراد، هم مردان هم زنان دارند. کم پشتی و ریزش ابرو می تواند تاثیر منفی زیادی در جوانی و شادابی چهره افراد بگذراد. و همچنین ابروهای نازک دیگر جذابیت چندانی ندارد و افراد زیادی از افراد معروف به روش های مختلف برای پر پشت کردن ابرو های خود اقذام می کنند.کاشت ابرو طبیعی یکی از روش های موثر برای داشتن ابروهایی زیبا است. انجام تاتو یا هاشور از جمله راه هایی است که اکثر افراد برای پر پشت نشان دادن ابروهای خود انتخاب می کنند.اما علاوه بر مصنوعی بودن ظاهر این عمل ها،خطرات و عوارض مختلفی در نتیجه آن ظاهر می شود.ممنون که تا ادامه مقاله ویژگی کاشت ابرو طبیعی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه تزریق بوتاکس در فرمانیه
نوشتهٔ بعدی
بهترین زمان برای کاشت مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه + 10 =

فهرست
Call Now Button