هزینه تزریق فیلر

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه تزریق فیلر آشنا کنیم. با افزایش سن شکستگی پوست افزایش می یابد و می تواند سلامت روحی افراد را به خطر بیندازد. فیلر تکنیکی ساده و علمی برای حجم دادن به چین و چروک های پوست، برجسته کردن لب ها و گونه ها، ترمیم جای جوش و لیفتینگ پوست استفاده می شود.

فیلر چیست؟

فیلرها انواع مختلفی دارند که از مواد طبیعی شیمیایی ژل ها و چربی های بدن بیمار استخراج می شوند و هر کدام بسته به درمان مدنظر و محل تزریق فواید و عوارضی دارد. تزریق فیلر که در آن از انواع فیلر ها و پرکننده های صورت برای پر کردن ناحیه های مختلف استفاده می‌شود بسیار طرفدار دارد. این عمل در حین موقت بودن از ماندگاری زیادی در مقایسه با سایر روش‌های دیگر دارد و دارای سازگاری بیشتری با بدن انسان است.

فیلر چیست 
انواع مختلف فیلرها

کلاژن : یک پروتئین طبیعی بدن بوده که انواع قابل تزریق آن از لایه درم پوست انسان تهیه شده و شامل Cosmoderm یا Cosmoplast است. انواع Zyderm و Zyplast از کلاژن گاوی تهیه می‌شوند که برخلاف انواع انسانی نیاز به انجام تست آلرژی قبل از تجویز دارند. طول مدت ماندگاری آن ۲ تا ۴ ماه است.

هیالورونیک اسید : یک ماده طبیعی بدن بوده که برای برجسته کردن لب و پر کردن چین و چروک پوستی مناسب است. این ماده برای پر کردن چین و چروک‌های سطحی یا فرورفتگی‌های پوست در محل آسیب پوست مناسب بوده و ماندگاری ۶ ماه یا بیشتر دارد.

هیدروکسیل آپاتایت : یک ماده طبیعی معمولی بدن بوده که بیشتر در استخوان‌ها دیده می‌شود و فرمول آن مشابه ژل است. سنگین‌ترین نوع فیلر بوده و برای چین و چروک‌های عمقی مناسب است. البته این فیلر برای خطوط ماریونت، خط اخم، برجسته سازی ناحیه گونه و دیگر نواحی صورت هم مناسب است.

چربی انسانی : از بدن خود فرد گرفته شده و دوباره به خود فرد تزریق می‌گردد که برای پر کردن صورت، پر کردن چین‌های عمقی و برجسته سازی مناطق مختلف صورت مثل گونه مناسب است. برخلاف دیگر فیلرها، مراحل انجام آن پیچیده‌تر بوده و نیاز به لیپوساکشن قبل از تزریق است. نتایج و ماندگاری آن در بعضی از افراد یک سال یا بیشتر و متغیر است .

فیلر در چه مواردی استفاده می شود؟

انواع مختلف فیلرها برای بهبود شرایط پوست با پرکردن خطوط و چین و چروک‌های صورت استفاده می شود. خطوط پیشانی، خطوط خنده، چین و چروک‌های اطراف چشم و دهان و هرگونه فرورفتگی در پوست با استفاده از فیلر می‌توان آن را درمان کرد. جای زخم‌ها و جوش‌های عمیق را می‌توان با روش های خاص و با استفاده از فیلر‌ها بهبود بخشید. البته باید سطح انتظار بیماران را در حد توانایی تزریق فیلر‌ها پایین آورد یا از تکنیک‌های ترکیبی لیزر و جراحی در کنار تزریق فیلر استفاده کرد.
علاوه بر خواص درمانی فیلر‌ها در تغییرات پوستی می‌توان از این روش در حجم دهی به لب‌ها و گونه نیز استفاده کرد. با استفاده از روش های حجم دهی، تغییر شکل صورت و زاویه‌دار کردن فک نیز با استفاده از فیلر ممکن می‌شود. هرچند باید دقت داشت که تخصص پزشک در پروسه‌های حجم‌دار کردن صورت بیشتر به چشم می‌آید.

برای اطلاع از تزریق ژل به گونه به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید.

فیلر ها چگونه عمل می کنند ؟

کاهش چربی و کلاژن پوست با افزایش سن منجر به شل‌شدگی افتادن و ایجاد خطوط بر روی پوست می‌شود. فیلر‌ها موادی هستند که به بازگرداندن پوست به شرایط اولیه کمک می‌کنند. این مواد در قسمت‌های مختلف پوست که نیاز به کشیده شدن و حجم‌دار شدن دارند تزریق می‌شوند و به‌صورت مستقیم فضای خالی موجود در پوست را پر می‌کنند. البته به این موضوع باید دقت داشت که انواعی از فیلرها کلاژن ساز هستند و مدتی زمان می‌برد تا اثر نهایی خود را در محل اعمال‌شده نشان دهند. به غیر از حجم فیلر تزریق شده که در نتیجه نهایی تأثیرگذار است نوع فیلر نیز در مدت‌زمان نمایان بودن تغییرات اثر می‌گذارد. فیلر‌ها را بر اساس عملکرد می‌توان به سه دسته کوتاه‌مدت، میان‌مدت و دائمی تقسیم کرد.

تزریق فیلر چگونه انجام می شود ؟

استفاده از روش‌های مختلف تزریق فیلر، به نوع پوست، محل تزریق، فیلر انتخابی و نظر مستقیم پزشک مربوطه ارتباط دارد. پزشک ممکن است قبل از شروع تزریق فیلر آزمایش‌هایی را برای افراد تجویز کند تا میزان حساسیت به مواد آلرژی‌زا را مشخص کند. بسیاری از فیلر‌ها خاصیت بی‌حس‌کنندگی دارند اما معمولاً ۲۰ دقیقه قبل از شروع درمان از کرم یا اسپری بی‌حس‌کننده در محل تزریق فیلر استفاده می‌شود. با نظر پزشک یکی از سه تکنیک سوراخ کردن، هاشور زدن و روش خطی برای درمان فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در تکنیک سوراخ‌کردن سوراخ‌هایی در محل مورد نظر در روی پوست و با استفاده از حجم دهی ایجاد می‌شود. این روش برای پر کردن چین و چروک‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نواحی پر وسعت مثل گونه‌ها، لب و حتی سینه، از روش های هاشور زنی استفاده می‌شود. تکنیکی که حجم فیلر را به‌صورت مساوی در سطوح وسیع‌تر تقسیم می‌کند و از ایجاد برامدگی‌های جلوگیری می‌کند. روش خطی تزریق عمیق‌تر به محل چین و چروک است. در این روش خروج فیلر در هنگام بیرون کشیده شدن سرنگ رخ می‌دهد. البته باید انتظار داشت که ترکیبی از تمامی روش‌های معرفی‌شده را بتوان در تزریق فیلر توسط پزشک آشنا با این روش ها مشاهده کرد.

انواع مختلف فیلرها
تزریق فیلر برای چه کسانی مناسب نیست ؟

تزریق فیلر را می‌توان یک روش تهاجمی و کم و بیش کم‌خطر دانست اما باز هم افرادی هستند که برای این روش درمانی مناسب نیستند. مبتلایان به دیابت، اختلالات خونریزی دهنده، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عصبی عضلانی و افرادی با سابقه به حساسیت شدید به مواد شیمیایی، با نظر پزشک مرتبط با بیماری باید تزریق فیلر را انجام دهند. اشخاص باردار یا افرادی که در حال شیردهی هستند نباید به‌هیچ‌وجه از روش‌های مختلف درمانی فیلر استفاده کنند. افراد سالم و فاقد بیماری‌های پوستی و حساسیتی که از دخانیات استفاده نمی‌کنند بهترین افراد برای استفاده از فیلر در نقاط مختلف صورت و بدن هستند.

اثر فیلر تا چه زمانی ماندگار است ؟

انواعی از فیلرها دائمی نام‌گذاری شده‌اند اما باز هم می‌توان تأیید کرد که هیچ‌کدام از انواع مختلف فیلرها اثری بسیار بلندمدت را از خود به نمایش نمی‌گذارند. البته کوتاه‌مدت بودن اثر فیلر‌ها از نکات مثبت این روش درمانی و زیبایی محسوب می شود. هرگونه تغییر دائمی در صورت با نادیده گرفتن تغییرات آینده بدن انسان صورت می‌گیرد و در بلندمدت ممکن است منجر به نتایجی نامناسب شود. با این حال انواع فیلر‌ها در گروه‌های کوتاه‌مدت چندماهه، میان‌مدت یک ساله و بلندمدت چندساله قرار می‌گیرند. روش ها و مواد کوتاه‌مدت به دلیل قیمت مناسب و اثرگذاری بیشتر و زیباتر از بهترین روش‌های فیلر در بازار هستند. این روش‌ها در طول مدت زمان استفاده باید به‌صورت دوره‌ای تمدید شوند و تزریق‌های جدید انجام شود.

عوارض تزریق فیلر

عوارض تزریق فیلر در بیشتر موارد خطری ندارد اما هر اتفاق پزشکی می‌تواند دارای عوارضی کوتاه‌مدت و بلندمدت باشد. اگر فیلر از مواد با کیفیت و طبیعی باشد عوارضی مثل زخم و کبودی در چند روز بعد از تزریق فیلر کاهش می یابد.‌ تزریق مواد بی‌کیفیت مراجعه به پزشکان نا آشنا با روش های درمانی فیلر و عدم رعایت بهداشت، می‌تواند عوارضی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

هزینه تزریق فیلر 

پوست انسان به دلیل از دست دادن کلاژن و چربی دچار تغییر شده و در شادابی و جوانی خود را از دست می دهد و علائمی مانند چین و چروک، خطوط کوچک و عمیق در ناحیه خط لبخند و یا پیشانی به وجود می آید و در چهره علائمی مانند پیری به وجود می آید. اولین موردی که در میزان هزینه تزریق فیلر موثر است منطقه ای است که فرد می خواهد تزریق فیلر را برای آن انجام دهد و همچنین تعداد نواحی که قرار است تزریق فیلر برای آن صورت بگیرد. هر چه قدر که ناحیه مورد تزریق بزرگ تر و بیشتر باشد و تعداد نواحی مورد نظر بیشتر باشد یعنی به میزان بیشتری از ماده پرکننده نیاز است. به همین دلیل هزینه عمل افزایش می یابد.

دیگر عاملی که در میزان هزینه تزریق فیلر موثر است شدت موضوع مورد نظر است یعنی هر چه موضوع مورد نظر که میخواهد به وسیله تزریق فیلر پر شود، دارای چین و چروک های بیشتر بوده و یا دارای خطوط عمیق تری باشد نشان دهنده این است که باید از مواد پرکننده بیشتری برای درمان آن ناحیه استفاده شود. بنابراین هزینه تزریق افزایش خواهد یافت. یکی دیگر از مواردی که در میزان هزینه تزریق فیلر بسیار اهمیت دارد نوع ماده پرکننده ای است که برای انجام این عمل مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه مواد پرکننده بسیاری به منظور انجام تزریق فیلر در بازار موجود است که همه آن ها بر پایه مواد خاصی ساخته شده اند. مواد پرکننده ای که وارد بازار می شود باید دارای بالاترین کیفیت بوده و از مواد طبیعی ساخته شده باشد که بیشترین سازگاری با بدن فرد را داشته باشد. و عوارض ناشی از انجام این عمل را برای افراد به حداقل برساند.

هزینه تزریق فیلر 

مراقبت های بعد از تزریق فیلر :

قبل از تزریق فیلر باید تمامی عوارض تزریق فیلر را از پزشک بپرسید و با آمادگی کامل این کار را انجام دهید. سعی کنید بعد از تزریق و تا چند روز بیشتر از آب استفاده کنید. تورم و کبودی تا چند روز بعد از تزریق قابل پیش‌بینی است اما اگر تورم زیاد شود و یا بعد از چند روز کاهش نیابد باید به پزشک خود مراجعه کنید. در مدت درمان باید از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خودداری کنید. حرارت شدید یا فشار نیز ممکن است نتایج تزریق فیلر را تحت تأثیر قرار دهد. اگر ورم کاهش نیافت می توان با استفاده از کمپرس یخ می‌توانید نقطه موردنظر را بهبود بخشید. استرس زیاد می‌تواند مدت‌زمان نقاهت را افزایش دهد پس سعی کنید به ناحیه تزریق فیلر توجه نکنید. اثر بیشتر فیلرها، موقت و قابل‌ترمیم است.

کلام آخر

برای تزریق فیلرحتما با افرادی که این کار را انجام دادند مشورت کنید و از پزشکان با تجربه کمک بخواهید. ممنون که تا مقاله هزینه تزریق فیلر همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بالا بردن ابرو با بوتاکس
نوشتهٔ بعدی
روش جدید کاشت مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه + شانزده =

فهرست
Call Now Button