کاشت مو به روش FIT

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت مو به روش FIT آشنا کنیم، مهمترین روش کاشت مو طبيعی موثر ترین و قطعی ترین روش درمان ریزش مو است. کاشت مو  عمل سرپایی است و بدون بیهوشی ، همراه با بی حسی موضعی مي باشد. بنابراین شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچ گونه دردی که حاصل از موهایی است که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. اگرچه کاشت موی طبيعی روشی است که نقطه آغاز آن سال ها قبل بوده  رایج بوده است اما به گفته متخصصین علم زیبایی در ۵ سال گذشته و با تحقيقات پیشرفته پزشکان متخصص پوست و مو دچار تحولات شگرفی شده بطوري که در حال حاضر به سختی می توان کاشت موی طبيعی را در يک فرد تشخيص داد و نتايج به طرز شگفت انگيزی طبيعی و زيبانشان داده می شود.

روش های انجام کاشت موی طبیعی

در پیوند موی طبیعی از پشت و کناره های سر، موها برداشته شده و در بخش های طاس یا کم مو شامل سر، ریش، سبیل و ابرو کاشته می شود. طریقه کاشت موهای برداشته شده در هر دو روش FIT و FUT یکسان است و موها در هر دو روش به صورت میکروگرافت کاشته می شوند و اختلاف این دو روش فقط در نوع برداشت موها است.به عنوان یک اصل کلی در حال حاضر FUT متد استاندارد کاشت مو در دنیا بوده و روش FIT بیشتر به عنوان روش تکمیلی پیوند مو و به جهت افزایش تعداد گرافت های برداشته شده مورد استفاده قرار می گیرد و فقط در مواردی که قابلیت اجرای عمل بلامانع باشد، از روش FIT به نوع پیوند مو استفاده می شود.کاشت مو یک عمل جراحی سرپایی محسوب شده و نیازی به بستری شدن ندارد. این کار در اطاق عمل های تجهیز شده و با ابزارهای تخصصی انجام می پذیرد و به دلیل ماهیت سرپایی بودن آن و رعایت احتیاط های لازم و پر خون بودن ناحیۀ سر، احتمال بروز عفونت در این عمل بسیار پائین است.

داشتن موهای طبیعی و زیبا یکی از مهمترین عوامل زیبایی و شادابی چهره انسان محسوب شده و نقش بسزایی در احساس رضایت و اعتماد به نفس افراد دارد. اصولا در افرادی که بیش از 40% موهای خود را از دست داده اند، تنها راه موثر رسیدن به ظاهر طبیعی کاشت مو می باشد. اغلب افراد بدلیل نگرانی از نتایج کاشت مو، از جمله خط رویش غیر طبیعی، تراکم غیر قابل قبول و یا ظاهر مصنوعی موهای کاشته شده، همینطور نگرانی از درد حین عمل، عوارض کاشت مو و نقاهت طولانی، از انجام آن اجتناب می کنند.

روش های  کاشت مو

کاشت مو به روش SUT 

کاشت مو روش sut جدیدترین روش کاشت طبیعی مو است که به کمک آن می توان 14000 تار موی واقعی را بدون جراحی، خونریزی، درد و حتی بدون دوره نقاهت، کاشت نمود. روش اس یو تی کمترین عارضه را داشته و ماندگاری بسیار بالایی دارد. نکته قابل توجه این است که این روش به کمک دستگاه های پیشرفته انجام می شود.

کاشت مو به روش FUT 

یک روش قدیمی ایمپلنت مو، می توان به روش اف یو تی اشاره نمود. برای این منظور، بخش از پوست سر در محل بانک مو، بریده شده و به قسمت طاس پیوند زده می شود. لذا به جراحی و ماده بی حسی نیاز داشته و بعد از عمل، ممکن است با کمی درد همراه باشد.

کاشت مو به روش FIT 

روش اف آی تی، می تواند مکمل روش قبلی باشد و کمک می کند نتیجه بهتری از کاشت طبیعی مو را شاهد باشید. در این روش برداشت از بانک مو به صورت نواری نخواهد بود و گرافت های مو هر کدام به صورت جداگانه برداشت می شوند و دیگر نیازی به جداسازی گرافت ها نمی باشد.

روش های  کاشت مو

مراقبت های قبل از کاشت موی طبیعی :

 • استعمال دخانیات حداقل دو هفته قبل از عمل ممنوع است.
 • در صورتی که از آسپرین، وارفارین، هپارین، داروهای خواب آور، داروهای مخصوص ریزش مو و.. … استفاده می کنید، دو هفته قبل از عمل به متخصص اطلاع دهید.
 • حداقل یک هفته قبل از عمل، استراحت کافی داشته و به خود استرس ندهید.
 • قبل از عمل حمام کنید.
 • آخرین شام قبل از عمل، شامل مواد قندی و کربوهیدرات ها باشد.

مراحل کاشت موی طبیعی :

قبل از انجام  کاشت مو ، همه تحقیقات لازم روی سر شخص و تار های مو آغاز می شود، پزشک برای انجام عمل کاشت مو، ابتدا باید به این قطعیت برسد که آیا موهای فرد اساسا قادر به انجام چنین کاری هستند و یا اینکه چنین قابلیتی ندارند.

و همچنین سوابق پزشکی شخص باید یه طور کلی مورد بررسی قرار گیرد، البته که رشد دوباره موها اهمیت بسیار زیادی دارد اما هم برای پزشک و هم برای خود فرد، سلامتی از بالاترین درجه ارزش برخوردار است و حفظ این سلامتی، یک ماموریت مهم پزشک به شمار می‌رود. انجام عملی که سلامت فرد را حتی با کوچک‌ترین درصدی به خطر بیفتد، کاشت انجام نمی شود.

ابتدا پزشک کاشت مو، پوست سر بیمار را تمیز می کند و از سوزنی کوچک برای بی حسی موضعی در سر بیمار استفاده می کند.در مرحله بعد، متخصص اقدام به برداشتن برداشتن لایه سطحی از پوست سر در نقاط پر مو استفاده می کند و این قسمت ها را با استفاده از میکروسکوپ مشاهده و به قسمت های کوچک تر تقسیم می کند.سپس پزشک با استفاده از ابزار مخصوص در بخشهایی از پوست سر که باید کاشت انجام شود، سوراخ های کوچکی را ایجاد می کند و به آرامی این موها را در این نقاط پیوند می زند.

کاشت مو به روش در روش FIT :

پزشک به صورت سرپایی پیوند موی طبیعی بیمار را انجام می دهد.پزشک ، واحدهای فولیکولی موی سر که هر کدام شامل 1 الی 4 تار مو است را با کمک هولدرهای دستی از پشت سر جدا می کند و با دقت خاصی در نقاط بدون مو جایگزین می کند. این روش برای بیماران متقاضیانی است که تمایل دارند با کمترین زخم صدمه در سر خود ،دست به جراحی و کاشت مو می زنند.در این تکنیک نیازی به استخراج یک گروه بزرگ از فولیکول های مو از یک منطقه خاص و کوچک وجود ندارد.

پیوند های فولیکولی به قسمت های کوچک تقسیم می شوند و این باعث می شود، هیچ جایی از بدن دچار زخم بزرگ و قابل مشاهده نباشد. زخم هایی موقتی به وجود می آید که خود به خود و در یک زمان کوتاه کاملا بهبود می یابند.

هیچ بخیه و باندی برای درمان آنها نیاز نخواهد بود و بعد از درمان هیچ نشانه ای از خود به جای نخواهند گذاشت. FIT یک تکنیک بی نقص و ایده آل برای پیوند و بازسازی و کاشت مو که پیشرفت چشمگیری نیز در سال های اخیر داشته است.

معایب کاشت طبیعی مو به روش FIT :

هر روشی از کاشت موی طبیعی، عوارض موقتی مثل ورم، قرمزی را در روزهای اول به دنبال دارد. در روشFIT،  حجم زیادی از موهای پشت سر فرد برداشته می شود و در موهایی که کم حجم هستند، باعث کم پشتی بیشتر موها می شود.در روش FIT، موهای کاشته شده بعد از چند هفته شروع به ریزش می کند که فرآیندی کاملا طبیعی در کاشت موی طبیعی است و از ماه سوم به بعد، موهای جدید شروع به رشد می کنند و از ماه پنجم الی هشتم می توانیم شاهد نتایج رضایت بخشی در مورد موها باشیم.  

مزایای کاشت مو به روش FIT

 • نتایج کاملاً طبیعی
 • محل برداشت مو غیر قابل رؤیت
 • کسب بیشترین تراکم ممکن
 • ادامه درمان و بازسازی کم مویی سر شخص با جلسات تکمیلی در صورت نیاز
 • بدست آمدن نتیجه دلخواه در کوتاهترین زمان ممکن
 • فراهم نمودن میزان رشد مو تا ۷۰٪ بیشتر از شیوه های قدیمی پیوند و ظاهری کاملاً طبیعی و غیر قابل افتراق
 • توانایی ایجاد طبیعی ترین و منحصر به فرد ترین خط رویش مو برای پزشک
 • ایجاد بالاترین تراکم ممکن در کاشت مو
 • عدم نیاز به بستری شدن
 • عدم نیاز به ویزیت های مجدد بعد از پیوند مو

رعایت نکات و مراقبت های بعد از کاشت مو 

در هر عمل زیبایی نیاز به مراقبت های بعد عمل دارد. در صورتی که به توصیه های متخصص زیبایی توجه نمایید می توانید بیشترین نتیجه را از عمل زیبایی خود بگیرید.

 • بعد از پیوند مو از انجام فعالیت های سخت دوری نمایید.
 • استفاده از آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از عمل
 • تغذیه مناسب و مفید برای رشد فولیکول های مو
 • پرهیز از ماساژ در نواحی تحت کاشت مو
 • جلوگیری از رسیدن گرما به موهای کاشته شده
 • در واقع با رعایت توصیه های متخصص پوست و مو می توانید به راحتی از ایجاد عوارض بعد از عمل زیبایی پیوند مو بکاهید.

مزایای کاشت مو به روش FIT

بعد از کاشت موی طبیعی چه اتفاقی می افتد  ؟

توجه داشته باشید که از هفته سوم درصد زیادی از موهای کاشته شده ریزش خواهند کرد ولی ریشه ی موها زنده می مانند. از ماه سوم موهای جدید ظاهر می شوند. ابتدا موهای شما ممکن است نازک و کرکی باشند اما به مرور زمان موهایتان ضخیم و رشدشان عادی خواهد شد. حتی ممکن است که همراه با ریزش موهای کاشته شده برخی از موهای قبلی بیمار نیز دچار ریزش شوند. ممکن است این روند تا ۴ ماه ادامه داشته باشد. اما جای نگرانی نیست زیرا ممکن است که موهای قبلی تان نیز وارد فاز استراحت شوند و به این دلیل دچار ریزش شوند. در واقع به این حالت شوک می گویند. با ایجاد شوک موهای شما ممکن است مدتی حتی کم پشت تر از قبل شوند. اما بعد از گذشت چندین ماه رشد موهای شما بیشتر خواهد شد و بی شک نتایج مطلوب تری را خواهید دید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو دورانی را تحت عنوان دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری سپری خواهید کرد.  دوره نقاهت بعد از کاشت مو با روش FIT بسیار کم دردسر است. معمولاً بعد از کاشت مو نیازی به پانسمان سنگین نیست. شست‌ و شوی سر اهمیت زیادی دارد و باید از روز دوم طبق راهنمای ارائه شده این کار را انجام بدهید. برای پیشگیری از آسیب دیدن گرافت‌ها، تورم و کبودی باید سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید. همچنین تا مدتی باید از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و گذاشتن کلاه خودداری کنید. معمولاً در عرض یک هفته قرمزی، کبودی و سایر عوارض طبیعی کاشت مو برطرف می‌شود. لخته‌های خون یا دلمه‌های تشکیل شده روی سر بین ۲ تا ۱۴ روز بعد به طور کامل می‌ریزند و سر شما حالت طبیعی پیدا می‌کند.

چه افرادی برای کاشت مو با روش FIT مناسب هستند ؟

معمولا افرادی که در ناحیه پشت سرشان موهای مشکی و ضخیمی دارند برای انجام کاشت مو به روش FIT مناسب‌ترند. با این وجود کاشت مو برای افرادی که سطح طاسی خفیف تا متوسطی دارند هم با این روش امکان پذیر است.

در نهایت برای تشخیص روش مناسب باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و ببینید که علت ریزش موهایتان چیست و در مجموع کاشت مو برای شما مناسب است یا خیر. گاهی ریزش مو به دلیل بیماری‌های عفونی یا التهابی است، در این موارد پیش از کاشت مو باید بیماری اصلی را درمان کنید.
چه تعداد تار مو با روش FIT می توان کاشت؟
تعداد تار موی کاشته شده در روشFIT به بانک موی شما بستگی دارد، اگر موهای پشت سر پرپشت باشد ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت معادل ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تار مو می‌توان برداشت و در ناحیه مورد نظر کاشت. به طور کل می توان نیمی از فولیکول های دور سر فرد را مورد استفاده قرار داد ولی به این نکته دقت کنید که برداشت موهای نازک بالای گردن یا نزدیک ناحیه بدون موی سر درست نیست چون این موها دائمی نیستند و در آینده امکان ریزش آن‌ها وجود دارد.

برای آشنا شدن با بهترین روش کاشت مو به سایت مربوطه مراجعه کنید.

هزینه کاشت مو به روش FIT چگونه است ؟

 • تکنیک کاشت مو
 • تعداد پیوندهای مورد نیاز
 • تجربه و آموزش جراح
 • مراقبت‌های قبل و پس از کاشت
 • داروهای مورد نیاز و بی‌حسی

به دلیل تنوع روش‌ها و تفاوت نیاز بیماران، قیمت از فردی تا فرد دیگر متفاوت خواهد بود. برخی ممکن است تحت روش FUT  ،FUE  ترکیبی از هر دو یا یک گزینه اضافی قرار بگیرند.

هزینه کاشت مو به روش FIT چگونه است ؟

نتایج کاشت مو به روش FIT، پس از چه مدت نمایان می‌شود ؟
وقتی که فولیکول ها  در پوست سر قرار می گیرد، وارد یک مرحله رشد مو که اصطلاحا فاز موقت گفته می شود این مرحله بین 1 تا 3 ماه طول می کشد و سپس موها وارد فاز ریزش یا استراحت می شوند، در این مرحله موهای قدیمی می ریزند و جای رشد برای موهای جدید جا باز می شود.

بعد از ریزش موها و اتمام فازها، فولیکول‌  ها وارد  (فاز رشد) می‌شوند.  در این فاز موهای سر به آرامی رشد می‌کنند؛ تقریباً یک سانت در هر ماه. پس نباید انتظار داشته باشید که نتایج کاشت به سرعت پدیدار شوند. نتایج اولیه‌ی کاشت مو به روش FIT بین ۳ تا ۴ ماه پس از کاشت قابل مشاهده است.

نقش جراح در کاشت مو :

در ضمن جراح در روش fit  گرافت ها از عمق پوست و مناسبی برداشته شوند، تا شالم و در جای مناسب گذاشته شوند.
و همچنین در روش fut  جراح از قسمت میانی نوار اقدام به برداشته شدن واحد های فولیکول می شود ز دیگر تفاوت ها می تونیم به این مورد اشاره کنیم که در روش fut جراح از قسمت میانی نوار اقدام به برداشتن واحدهای فولیکول ها می کند چون به مرور زمان امکان ریزش مو کمتری در این قسمت ها وجود دارد، اما وسعت انجام کار را کاهش می دهد، اما در روش FIT جراح برای وسعت کار از هر جایی اقدام به برداشتن واحدهای فولیکولی می کند و این مورد یک برتری است.

از دیگر تفاوت های این دو روش می تونیم به نقاط جوش خورده عمل ها اشاره کنیم، در روش fut نواحی جوش خورده به صورت نواری بخیه زده می شود و در صورتی که جوش خوردند در موهای پرپشت دیده نمی شوند اما در مراحل بعدی نیز این جوش ها با جوش های دیگر ترکیب می شوند و ممکن است دیده شوند.

عوارض کاشت مو :

اگر کاشت مو توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود هیچ عارضه‌ای ندارد. پیوند مو باید توسط متخصصان پوست‌ و‌ مو، پزشک جراح سر‌ و‌ گردن و جراح پلاستیک که دوره‌های جراحی پوست و پیوند مو را گذرانده‌اند، با رعایت استانداردهای فیزیکی و تجهیزاتی مناسب انجام شود. با این‌ همه کاشت مو هم یک عمل پزشکی است که مانند سایر اعمال پزشکی می‌تواند در برخی موارد مشکلاتی هم ایجاد کند. اما بسیاری از این عوارض و مشکلات موقتی هستند.

 • تورم خفیف در پیشانی که با کمپرس آب سرد در چند روز نخست پس از کاشت التیام پیدا می‌کند؛
 • خونریزی خفیف؛
 • مورمور شدن محل کاشت مو؛
 • درد در ناحیه‌ی کاشت مو که با مصرف مسکن‌های تجویزشده از سوی پزشک رفع می‌شود.

اگر در محل کاشت مو احساس خارش کردید به‌ هیچ‌ وجه آن را نخارانید، اگر خارش ادامه پیدا کرد با مرطوب نگه‌داشتن محل کاشت به‌ وسیله‌ی سرم شست‌ و شوی خنک‌کننده، لوسیون بتامتازون و مصرف آنتی‌هیستامین البته زیر نظر پزشک این مشکل رفع می‌شود. اما یکی از عوارض عجیب و دور از انتظار کاشت مو، سکسکه است! این عارضه معمولا چند ساعت تا چند روز بعد از کاشت مو ادامه دارد اما اگر بیشتر از این زمان طول بکشد، لازم است با پزشک معالج تماس بگیرید.

کلام آخر

هیچ شرط سنی برای عمل کاشت مو وجود ندارد و تمام افراد با توجه به شرایط بالینی و تأیید از سوی پزشک متخصص می‌توانند این عمل را در هر قسمتی از بدن از موهای سر گرفته تا ریش و سبیل و ابرو انجام دهند. حتی کودکانی که در اثر مواردی مثل سوختگی و تصادف قسمتی از موهای خود را از دست داده‌اند، می‌توانند عمل کاشت مو را در کلینیک‌های معتبر انجام دهند. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کاشت ابرو طبیعی مردانه
نوشتهٔ بعدی
کاشت مو به روش FUT بهتر است یا FIT

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − هشت =

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان ( کلیک کنید)