کاشت مو به روش SUT

روش SUT یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین روش ها برای انجام کاشت مو می باشد که بر خلاف دیگر روش های قدیمی که به صورت دستی انجام می شدند، این روش با استفاده از دستگاه اتوماتیک صورت می گیرد. به خاطر دقت و ظرافت کاری که در روش SUT پایه‌گذاری شده است، کاشت مو در بالاترین درجه موفقیت به پایان می رسد و هیچگونه فولیکولی هنگام جابجایی از بین نمی‌رود. با وجود این چند راهی به راحتی و تنها در یک جلسه تراکم خیلی بیشتری فولیکول مو می توان کاشت. همچنین خونریزی بسیار کمی در این روش اتفاق می‌افتد و برخلاف دیگر روش‌ها که خونریزی زیادی به همراه دارد، بسیار کارامد و مفید است.

کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود؟

همانطور که می‌دانید تمام موهای بدن در ارگان بسیار کوچکی به نام فولیکول یا گرافت قرار گرفته است. تنها قسمتی از مو می باشد که وظیفه ساخت و کنترل رویش موها را دارد. معمولاً کسانی که دچار ریزش مو با الگوی مردانه می شوند، در قسمت نواحی جلوی سر با طاسی مواجه خواهند شد. موهای این قسمت در برابر هورمونی به نام تستسترون حساس هستند که خیلی سریع واکنش نشان می‌دهند و با افزایش سن دچار ریزش خواهند شد که هرچقدر سن فرد بیشتر شود موهای این ناحیه بیشتر با طاسی سر مواجه خواهد شد. اما موهای قسمت پشت سر و گیج گاه نسبت به موهای جلو سر مقاوم تر هستند و خیلی دیر با ریزش مو مواجه می شوند. پس به راحتی می توان موهای قسمت پشت سر را به ناحیه جلوی سر انتقال داد. این روش را روش کاشت مو می‌نامند. موهای انتقال داده شده به ناحیه جلو سر تا پایان عمر مقاوم هستند و رشد خواهند کرد. به طور کلی، تمام روش های کاشت مو با این دو تکنیک انجام می‌شود‌. اما هر کدام در مراحل انجام کاشت مو کمی متفاوت عمل می‌کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شیوه‌های جدیدی برای کاشت مو روی کار آمده است تا انتقال فولیکول ها راحت تر صورت گیرد و فرد با دوره نقاهت کمی روبرو شود.

با استفاده از روش SUT دیگر به برش بزرگی که در روش FIT انجام می شود، نیازی نیست.

با روی کار آمدن روش SUT دیگر نیازی به ایجاد برش بزرگ در ناحیه پشت سر نخواهد بود. روش FIT برای انتقال گرافت ها یک برش نواری در قسمت پشت سر ایجاد می‌کرد که تمام گرافت های مورد نیاز از پوست جدا و زیر میکروسکوپ برای کاشت آماده می‌شد. مزایای که روش FIT به همراه داشت شامل دو گزینه بود. مورد اول این است که سرعت کار برداشت واحدهای فولیکولی بیشتر است. چرا که تمام واحدهای فولیکولی به صورت یکجا برداشت  و تعداد بیشتری گرافت در یک جلسه انتقال داده می‌شود. مورد دوم انتقال سریع گرافت ها است. در این شرایط گرافت ها در زمان کمتری  خارج بدن باقی می مانند. اما تنها ایراد این روش این است که در ناحیه پشت سر برش بسیار بزرگ ایجاد می‌شود که متخصص برای رفع این مشکل مجبور می‌شود ناحیه برش شده را بخیه بزند. اما ممکن است جای بخیه بعد ها در پشت سر باقی بماند. مشکلی که در روش FIT وجود دارد، با روی کارآمدن کاشت مو به روش SUT کاملاً برطرف شد. در حالی که دو مزیت روش FIT همچنان پایدار ماند. روش SUT در کنار این که سرعت برداشت بسیار بالایی دارد و کاشت مو خیلی سریع و وسیع انجام می شود؛ دیگر برشی در ناحیه پشت سر ایجاد نخواهد شد و برداشت مو به صورت تک واحدی با سرعت بسیار بالا از پشت سر به ناحیه جلو سر انتقال داده می شود.

با استفاده از روش SUT دیگر به برش بزرگی که در روش FIT انجام می شود، نیازی نیست.

 کاهش احتمال آسیب دیدگی گرافت های مو با استفاده از روش SUT

همانطور که می دانید، کاشت مو با روش های مختلفی انجام می‌شود. اما در روش SUT با استفاده از تکنولوژی و دستگاه اتوماتیک احتمال آسیب دیدگی گرافت های مو بسیار کاهش پیدا می‌کند و باعث می‌شود حجم بیشتری از طاسی سر را با استفاده از روش SUT برطرف نمود. یکی از مشکلات رایجی که برای مراجعه‌کنندگان کاشت مو اتفاق می‌افتد تراشیدن سر قبل از انجام عمل است. انجام این کار برای آنها بسیار رنج آور است. چرا که دوست ندارند تمام موهای سر را از بین ببرند. اما در حال حاضر کاشت مو با استفاده از روش SUT این دغدغه و نگرانی را کاملاً از بین برد و دیگر نیازی نیست، تمام موهای سر را بتراشد. روش های مختلفی برای کاشت مو روی کار آمد که بعدها منصوب شدند. اما کاشت مو به روش SUT یکی از بهترین و جدیدترین روش‌های پیوند مو می باشد که بعد از انجام تحقیقات فراوان مشخص شد، با استفاده از این تکنیک به راحتی می‌توان از بانک مو فولیکول برداشت و از آسیب دیدن فولیکول های مو جلوگیری کرد.

کاشت مو به روش SUT چگونه انجام می شود؟

مراحل کاشت مو با استفاده از این روش مانند روش FIT یا MICRO FIT انجام می‌شود. اما تفاوت‌هایی در برداشت فولیکول های ما وجود دارد همانطور که گفتید فولیکول ها متوسط دستگاه اتوماتیک برداشت می شوند. دستگاه داخل پوست سر برش بسیار کوچک به اندازه یک میلیمتر ایجاد می کند تا فولیکول های مو به راحتی استخراج شود. مرحله بعد که کاشتن گرافت های استخراج شده است هم توسط دستگاه انجام می شود. دوباره برش های بسیار ریزی وارد می شود تا فولیکول ها با دقت تمام در محل جدید خود قرار گیرد. این دو مرحله توسط روش SUT با دقت بسیاری انجام می‌شود و نسبت به دیگر روش ها سریع تر و اقتصادی تر است. چراکه هیچ گونه فولیکولی آسیب نمی‌بیند و فرد باعث برش های قابل مشاهده‌ای روبرو نمی شود.

کوچکترین زخم با استفاده از روش SUT ایجاد می‌شود که هیچ نشانی از خود بر جایی نخواهد گذاشت.

برخی روش های کاشت مو با جراحت های بسیاری همراه هستند. کسانی که تصمیم می گیرند کاشت مو انجام دهند؛ نسبت به جای ماندن جراحت‌های کاشت مو می ترسند. اما با استفاده از روش SUT دیگر جای نگرانی نسبت به باقی ماندن جراحت‌های حاصل از جراحی نخواهد بود. چرا که در روش SUT کوچکترین زخم ها بر جای خواهد ماند که  بعد ها بدون هیچ نشانه بهبود پیدا می‌کند. همچنین یکی دیگر از مزیت هایی که روش SUT به همراه دارد؛ قابلیت برداشت فولیکول از مناطق غیر از پوست سر می باشد. در واقع خیلی راحت می‌توان با استفاده از این روش از نواحی مانند سینه و ناحیه ریش برای پیوند مو استفاده کرد و همچنین می توان خط رویش نواحی دیگری مانند ریش و سبیل را برطرف نمود. راحتی این روش باعث شده است به طرز قابل توجهی امکان پیوند مو را افزایش پیدا کند. این روش راه حل بسیار مناسبی برای کسانی که از روش های ترکیبی و FUT استفاده کردند؛ اما به نتیجه دلخواه نرسیدند می باشد. چرا که این روش خیلی سریع تر انجام می گیرد و دوره بهبودی بسیار کمی به همراه دارد و ناراحتی فرد برای انجام کاشت مو بسیار کمتر است.

رشد موها بعد از کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

برای کسانی که قصد دارند کاشت مو به روش SUT انجام دهند؛ این سوال برایشان پیش می آید که بعد از انجام این روش رشد موها چگونه است و چه زمانی می توان موها را به فرم دلخواه کوتاه و آرایش نمود.  به طور کلی حدود چند روز بعد از کاشته شدن فولیکول ها پیازهای مو شروع به ریشه دار شدن می کنند. حدود یک هفته بعد می توان موهای سر خود را با استفاده از شامپوی بچه شستشو داد. اما دقت داشته باشید که این کار را به آرامی انجام گیرد و آسیبی به فولیکول های تازه ریشه دار شده وارد نشود.

برش های بسیار کوچکی که ایجاد می‌شود حدود دو هفته بعد از عمل کاملاً از بین می‌رود و ناحیه تحت درمان شروع به بهبود شدن خواهد کرد. همچنین این نکته را دقت داشته باشید که در این دوره هرگز از افتادن پیازهای مو نترسید تا زمانی که محل مورد نظر دچار خون ریزی نشود ریزش موهای تازه کاشته شده هیچ اشکالی ندارد. بعد از سه ماه شما شاهد رشد موهای کاشته شده خواهید بود که ممکن است هنگامی که رشد پیدا می‌کند؛

دوباره دچار ریزش شود. این ریزش به خاطر شوک جراحی است که شما انجام داده اید و فولیکول ها بعد از مدتی وارد فاز استراحت می شوند. بعد از این که این دوره طی می‌شود موها دوباره شروع به رشد منظم می کند و شما شاهد رشد کامل موهای کاشته شده خواهید بود.  به طور کلی، بعد از یکسال می توانید با رشد معمولی موها مواجه شوید و آنها را هر مدلی که بخواهید کوتاه و آرایش کنید.

رشد موها بعد از کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

در روزهای اولیه از التهاب و تورم اطراف گرافت ها نترسید.

ممکن است هنگامی که گرافت ها شروع به رشد می‌کند و می‌خواهد از زیر پوست بیرون بزند؛ التهاب خفیفی در اطراف آنها ایجاد شود که در صورت مشاهده التهاب در ناحیه رشد موها حرکت نترسید. این مشکل کاملا برطرف می‌شود و بعد از مدتی شاهد رشد موها خواهید بود. همچنین ممکن است تاول های بسیار کوچکی همراه با التهابی که ایجاد شده است به وجود آید که این التهابات را می توانید با استفاده از کمپرس گرم کاهش دهید.

چه کسانی نمی توانند کاشت مو SUT انجام دهند؟

معمولا کسانی که در موارد زیر قرار دارند، بهتر است روش SUT برای کاشت مو استفاده نکنند و در ابتدا با پزشک متخصص پوست و مو مشورت نمایند تا بهترین روش برای انجام کاشت مو انتخاب شود:

 • دیابت پیشرفت شده
 • کسانی که دچار مشکلات قلبی هستند.
 • افرادی که با حساسیت های پوستی همراه اند.
 • کسانی که به داروی بی حسی حساسیت نشان می‌دهند.
 • افرادی که دچار اختلالات انعقاد خون هستند.
 • افرادی که دچار فشار خون بالا به صورت پایدار نشده می باشند.
 • کسانی که دچار طاسی سر با حاشیه ی مشخص
 • افرادی که خیلی جوان هستند و خیلی زود دچار طاسی آندروژنیک شدند.

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟

هر چقدر فرد به تراکم بیشتری نیاز داشته باشد؛ هزینه کاشت مو با استفاده این روش بیشتر خواهد شد.  عوامل مختلفی بر روی قیمت کاشت مو به روش SUT تاثیر گذار است. مانند مهارت متخصص به شرایط فرد و میزان پیشرفته تر بودن دستگاه.

معمولاً کسانی که این روش را برای کاشت مو انتخاب می کنند، برای رسیدن به تراکم طبیعی موها باید دو بار عمل کاشت را انجام دهند. به طور کلی تعداد جراحی های لازم برای رسیدن به تراکم مورد نیاز بستگی به بانک مو، کیفیت و اندازه بافت‌های پیوند شده دارد.

 فواید کاشت مو به روش SUT

معمولاً افرادی که به وسیله روش SUT کاشت مو انجام می دهند، مزایای گفته شده در زیر برایشان در نظر گرفته می شود:

 • انجام کاشت مو بدون جراحی و خونریزی
 • مراجعان هیچ گونه دردی حین کاشت مو احساس نمی‌کنند.
 • طبیعی بودن خط رویش
 • رسیدن به تراکم سه برابر نسبت به دیگر روش های قدیمی کاشت مو
 • هیچ گونه زخم و اسکاری در ناحیه بانک و قسمت طاسی سر ایجاد نمی‌شود.
 • آسیب دیدگی فولیکول های برداشت شده به حداقل می رسد.

 فواید کاشت مو به روش SUTچه کسانی برای کاشت مو به روش SUT مناسب هستند؟

در صورتی که شرایط گفته شده در زیر را داشته باشید، برای انجام این روش گزینه مناسبی شناخته می‌شوید:

 • طاسی پس از سوختگی
 • طاسی بخاطر انجام شیمی درمانی
 • طاسی ایجاد شده به خاطر التهابات پوستی
 • آلوپسی آندروژنیک در مردان
 • نقائص مو در نواحی ابرو و مژه
 • نقائص مو در ناحیه سبیل و ریش
 • طاسی به خاطر اسکارهای ایجاد شده پس از جراحی

روز انجام کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

یک سری اقدامات لازم قبل از شروع جراحی لازم است که باید در انجام آنها نهایت تلاش خود را به کار بگیرید:

 • روز قبل از عمل سر خود را با شامپو به صورت کامل بشوید و از هیچ گونه محصولات بهداشتی، آرایشی و مراقبتی مو مانند نرم کننده، ژل موی سر و … استفاده نکنید.
 • برای انجام عمل حتماً یک لباس راحت بپوشید.
 • صبح روز عمل بینی یک وعده غذایی سبک میل کنید و اگر دارویی لازم است در آن روز مصرف کنید، از خاطرتان نرود.
 • فرایند کاشت مو ممکن است حدود ۵ الی ۸ ساعت طول بکشد که میزان دقیق آن بستگی به تعداد موهای پیوند شده دارد. در صورتی که طی عمل احساس خستگی داشتید، از دکتر بخواهید تا اجازه دهد موقعیت مکانی خود را تغییر دهید و استراحت کوتاه داشته باشید.

نکاتی که باید بعد از کاشت مو به روش SUT رعایت کنید:

یکسری نکات مهم وجود دارد که شما باید بعد از انجام کاشت مو با دقت انجام دهید تا دوره بهبودی سریعتر طی شود و به نتیجه ایده آل تری دسترسی پیدا کنید. توصیه های بعد از کاشت مو شامل موارد زیر می باشد:

 • توصیه می‌شود در طول دوره بهبودی از مصرف الکل، سیگار و تنباکو خودداری کنید.
 • ممکن است در روزهای اولیه در ناحیه تحت درمان خارش خفیف ایجاد احساس کنید. اما هرگز اقدام به خاریدن ناحیه نکنید.
 • ممکن است در چند روز اولیه یا چند هفته بی حسی در ناحیه پیوند و کاشت مو احساس کنید که این عارضه کاملاً طبیعی است و بعد از مدتی برطرف می شود.
 • در صورتی که دردی احساس کردید، می توانید از داروهایی که متخصص برای شما تجویز کرده است، استفاده کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد هر دو ساعت یک بار برای چند دقیقه می‌تواند به کاهش تورم در ناحیه تحت درمان کمک بسیاری کند.
 • هنگامی که می خواهید بخوابید حتما سرتان را در زاویه ۴۵ درجه قرار دهید و از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خودداری کنید.
 • ممکن است در ناحیه پیشانی با تورم مواجه شوید. این تورم حدود ۲ الی ۴ روز باقی می ماند. در صورت افزایش بیش از حد تورم حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.
 • تا زمانی که دوره بهبودی را به طور کامل طی نکردید، از انجام فعالیت های سنگین که باعث تعریق بدن می‌شود خودداری کنید.
 • از رفتن به استخر، سونا و جکوزی بپرهیزید.
 • در دوره بهبودی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید آفتاب خودداری کنید و هنگام حمام رفتن از آب بسیار داغ استفاده نکنید.
 • بهتر است تا سه هفته از ضدآفتاب استفاده نمایید.
 • هنگام شستن سر زیر دوش قرار نگیرید و قسمت عمل شده را به آرامی لمس کنید.
 • همچنین از حوله برای خشک کردن موها استفاده نکنید.

نکاتی که باید بعد از کاشت مو به روش SUT رعایت کنید:عوارض جانبی حاصل از روش SUT

هر روش زیباسازی دارای عوارض جانبی احتمالی می باشد که ممکن است هنگام انجام آن فرد با مشکلات احتمالی همراه شود. اما به راحتی می‌توان با رعایت کردن یک سری نکات از اتفاق افتادن این عوارض جلوگیری کرد و خیلی راحت دوره بهبودی را به پایان رساند. یکی از مهم ترین نکاتی که برای به حداقل رساندن عوارض کاشت مو می توان انجام داد، انتخاب متخصص حرفه ای است. هر چقدر شما در انتخاب دکترتان دقت کافی به خرج دهید، نتیجه عمل ایده آل تر خواهد بود و مشکل خاصی شما را تهدید نمی کند. همچنین کلینیکی که در آن کاشت مو انجام می‌دهید باید کاملا پیشرفته باشد و از به روزترین دستگاه ها برای کاشت مو استفاده شود. همچنین نکات بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

یکی از نکاتی که موجب کاهش عوارض حاصل از کاشت و ترمیم مو می‌شود، انتخاب روش مناسب است. روش مناسب کاشت مو برای هر فردی متفاوت است. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم یک روش بهترین روش کاشت مو می باشد. در واقع بهترین روش روشی است که متناسب با شرایط انتخاب می شود که این انتخاب کاملا توسط جراح انجام خواهد شد.

نوشتهٔ پیشین
عوارض بوتاکس
نوشتهٔ بعدی
عوارض لیزر موهای زائد

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × سه =

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان ( کلیک کنید)