مراحل کاشت مو

یکی از مشکلات بیشتر مردم ریزش مو سرشان است که افراد زیادی با این مشکل رو به رو هستند و به همین دلیل است که سمت کاشت مو می روند . قبل از اقدام به کاشت مو شما باید ابتدا مراحل کاشت مو را بدانید و از آن اطلاعاتی را به دست بیاورید و سپس اقدام به انجام این کار کنید . به این نکته باید توجه کنید که ریزش 50 تا 200 تار در طول روز کاملا طبیعی است و برای همه افراد این اتفاق می افتد و در موارد جزئی افراد می توانند با استفاده از دارو و روش های تقویتی این مشکل را به خوبی حل کنند ، اما برخی از اوقات ممکن است که ریزش مو در افراد بیشتر باشد و موها ظاهری نامنظم و کم پشت را به خود بگیرند و برخی اوقات شاهد ریزش موی سکه ای شوند .

در صورتی که ریزش موی شما بیش از حد مجاز بود که در بیشتر اوقات این ریزش به دلیل ارثی بودن آن است باید به پزشک مورد نظر خود مراجعه کند تا بهترین روش های درمان را با توجه به نوع ریزش موی فرد و گذراندن مشاوره به شما ارائه دهد . در این مقاله قصد داریم شما را با کاشت مو و مراحل کاشت مو آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مطلب همراهی کنید .

کاشت مو چیست ؟

قبل از آشنایی با مراحل کاشت مو شما ابتدا باید با کاشت مو آشنا شوید . کاشت مو و یا پیوند مو به روش درمانی گفته می شود که موهای مقاوم افراد به مناطقی در بدن و یا سر که دچار ریزش ده است منتقل داده می شود که به این روش کاشت مو طبیعی گفته می شود . شاید در سال های اخیر تنها فقط یک یا دو روش برای جراحی کاشت مو وجود داشت اما امروزه روش های مختلفی برای انجام کاشت موی طبیعی وجود دارد . به طور کلی روش کاشت مو را می توان به دو دسته تقسیم کرد که هر کدام با هم تفاوت هایی را دارند که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

کاشت مو چیست ؟

کاشت نواری : در این روش کاشت برای خارج کردن فولیکول ها و یا گرافت ها برشی را در ناحیه پشت سر که همان بانک مو است ایجاد می کنند و این فولیکول ها را در زیر میکروسکوپ از داخل پوست خارج می کنند و برای انجام کاشت آماده سازی می کنند . این روش کاشت نسبت به روش های دیگر تهاجمی تر است ، به این دلیل که برش های ایجاد شده نیاز به بخیه دارند که عوارض بیشتر آن و بهبود آن در طولانی مدت از معایب این روش کاشت مو می باشد . از طرفی هم کیفیت گرافت هایی که برداشته می شود در این روش نسبت به روش های دیگر بیشتر است که این موضوع یکی از مزیت های مهم این روش است .

روش‌ های کاشت نواری شامل تکنیک ‌های زیر اند :

 • روش FUT
 • روش ترکیبی

استخراج واحد های فالیکولی : انجام این روش برعکس روش قبلی نیازی به برش ندارد و فولیکول ها به شکل واحدی و یا ایجاد سوراخ های ریز که کم تر است یک میلی متر قطر دارد استخراج می شود . انجام این روش به قدری کم خطر و کم تهاجمی بوده که با روش کاتش موی بدون جراحی شناخته می شوند .

روش‌ های کاشت با استخراج واحد های فولیکولی شامل تکنیک ‌های زیر اند:

به طور کلی که بخواهیم بگوییم به گروه اول روش FUT و به گروه دوم روش FIT گفته می شود .

برداشت گرافت مو

به موهای برداشته شده از گرافت را بانک مو می گویند که یکی از اولین مراحل کاشت مو می باشد . اگر با دقت به موهای جلو و یا پشت سر خود نگاه کنید متوجه ین موضوع می شوید که تعدادی از موهای شما به صورت تک شاخه ، دوشاخه و تعدادی هم به صورت سه شاخه و در برخی از موارد هم به صورت چهار شاخه از پوست سر خارج شده است . به هر یک از این دسته ها یک چهار تای گرافت می گویند . یعنی هر گرافت عبارت است از یک یا چند پیاز مو که ساقه آن ها از یک نقطه از پوست سر خارج شده اند .

برداشت گرافت مو

نکات مهم بعد از انجام کاشت مو

بعد از این که عمل کاشت مو را انجام دادید بیمار می تواند به راحتی مرخص شود . جراح متخصص پوست و مو با تجویز برخی دارو برای کم شدن درد پس از بی حسی و التهاب ناحیه کاشت و اطراف آن بیمار را راهی خانه می کند . روز بعد از انجام عمل فرد بیمار دوباره به کلینیک کاشت موی خود مراجعه می کند و پرسنل بیمارستان باید پانسمان فرد را عوض کرده و ناحیه کاشت را مورد بررسی قرار بگرید که مشکل خاصی برای فرد به وجود نیامده باشد .

کاشت مو مناسب چه کسانی است ؟

در مراحل اول کاشت مو فرد باید مشخص کند که آیا به کاشت مو نیاز دارد یا خیر ؟ اگر شما از آن دسته افراد هستید که به کاشت مو نیاز دارید باید این مورد را در نظر بگیرید که آیا می توانید از روش های کاشت موی طبیعی استفاده کنید و یا باید به سراغ روش های دیگر مانند PRP ، روش مزوترابی و یا کاشت مو HRT بروید ؟ برای این که بهتر بدانید که شما فرد مناسبی برای کاشت مو هستید باید موارد زیر را مورد مطالعه قرار دهید پس با ما همراه باشید . 

 • سنی که برای کاشت مو مناسب است بیشتر از 25 سال است ، به این دلیل که افراد پایین تر از سن 25 سال زمان زیادی از ریزش موهای آن ها نگذشته و به احتمال زیاد ریزش مو همچنان ادامه خواهد داشت .
 • افرادی که ریزش موهای آن ها به دلیل آلوپسی آندروژنی، مشکلات هورمونی و ژنتیکی، سوختگی، آسیب و بیماری درمان شده است فرد مناسبی برای کاشت مو هستند .
 • افرادی که ریزش موی آن ها به صورت نا مشخص است ، یا ریزش موهای آن ها به صورت سکه است و یا ریزش موی آن ها به دلیل بیماری های زمینه ای و درمان نشده رنج می برند در انتخاب روش های کاشت مو کمی دچار محدودیت می شوند .
 • یکی از مهم ترین دلایل تعیین کننده برای کاندید شدن در کاشت مو شدت طاسی فرد است زیر افرادی که از بانک موی مناسب برخوردار نیستند نمی توانند تراکم لازم برای بعد از عمل را برای آن ها به وجود آورد .
 • افرادی که از روش های قدیمی کاشت مو استفاده کرده اند و از ظاهر موهای کاشته شده خود راضی نیستند تحت یک سری شرایط خاص می توانند مجددا کاشت مو را برای خود داشته باشند .
 • بسیاری از خانم ها هم می توانند برای کاشت مو اقدام کنند که البته در این شرایط الگوی ریزش مو باید مانند آقایان و به صورت موضعی باشد .
 • افرادی که بانک موی مناسبی ندارند ، سابقه ابتلا به کلوئید دارند و یا ریزش موی آنها ناشی از شیمی ‌درمانی است، کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند .

کاشت مو مناسب چه کسانی است ؟

با توجه به موارد گفته شده بالا ما به شما این توصیه را می کنیم که قبل از انجام کاشت مو به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و علت ریزش مو را برای خود مشخص کنید . این مشخص شدن علت می تواند شما را در انتخاب بهترین روش برای درمان و کاشت مو کمک کند .

انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

یکی دیگر از مراحل کاشت مو انتخاب یک کلینیک مناسب برای کاشت مو است . باید این موضوع بسیار مهم را در نظر داشته باشید که بسیاری از مشکلات کاشت مو مانند خون ریزی شدید ، باقی ماندن اسکار و یا جای زخم ، عفونت و … از مهارت پایین متخصصان کاشت مو یا عدم رعایت اصول بهداشتی در کلینیک ها هستند . پس انتخاب یک کلینیک مناسب یکی از مهم ترین مراحل کاشت مو است . برای انجام این کار و انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو باید موارد زیر را در نظر گرفت .

 • کلینیک انتخاب شما باید از وزارت بهداشت و درمان مجوز رسمی را داشته باشد .
 • پزشک متخصص پوست و مو تجربه و مهارت کافی داشته باشد.
 • همه افراد کلینیک کاشت مانند جراحان ، پرستار ، متخصص بیهوشی و … باید تجربه و مهارت لازم را داشته باشند .
 • کلینیک کاشت مو مورد تایید بیماران و مراجعه کنندگان قبلی باشد.
 • در کلینیک کاشت مو اصول بهداشتی رعایت شده و از ابزارهای استریل استفاده شود.
 • هزینه کاشت مو تفاوت زیادی با عمل مشابه در سایر کلینیک ‌ها نباشد.
 • از ابزارها و روش‌ های نوین و تایید شده‌ی کاشت مو استفاده شود.

چه افرادی مناسب کاشت مو نیستند ؟ برخی از خانم هایی که سراسر سرشان دچار ریزش موی بسیار وسیعی شده اند . افرادی که مو کافی در ناحیه دهنده سر خود ندارند که برای کاشت انجام دهند . همچنین افرادی که موی سر آن ها به دلیل مسائل پزشکی مانند شیمی درمانی از دست داده اند .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مطلب مراحل کاشت مو آشنا کرده اید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
بهترین مرکز کاشت مو
نوشتهٔ بعدی
عوارض تزریق ژل لب

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده − 1 =

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان ( کلیک کنید)