پلاسما گرم

پلاسما گرم

پلاسما گرم یک نوع بازسازی پوست است که یک شیوه درمانی غیر لیزری است که با استفاده از یک دستگاه ارائه کننده انرژی به صورت پلاسما برای جوان سازی پوست ، بهبود خطوط صورت و چین و چروک (ریتید ها) و ترمیم تغییرات پوستی ناشی از اشعه UV (آفتاب سوختگی  – photoaging) کاربرد دارد . دستگاه پلاسمای گرم اولین تکنولوژی غیر لیزری است که توسط FDA تایید شده است و از لحاظ بالینی ثابت شده است که می تواند با استفاده از انرژی پلاسما، موجب احیاء و بازسازی پوست شود .. علیرغم بالا بودن دمای این نوع پلاسما با توجه به این که این روش کاملا کنترل شده است و تنها باعث ایجاد میکروبرن روی سطح پوست فرد می شود که با لایه های زیرین پوست فرد به هیچ وجه نفوذ نمی کند و کابرد های فراوانی در جوان سازی پوست و زیبایی آن دارد .

در روش پلاسما گرم با تولید جربان پلاسما بر روی بافت های بیولوژیکی شروع کننده یک سری واکنش های مخصوص انعکاسی است که با بهره گیری از جریان پلاسمایی می توانیم به لایه برداری های بسیار کاربردی و موثر پوست دست پیدا کنیم . فن ‌آوری پلاسمای گرم ، استفاده از انرژی تحویل شده از پلاسما به جای نور یا رادیواکتیو ، در مقایسه با سایر روش‌ های بازسازی پوست (مانند رادیوتراپی) است . یک ژنراتور فرکانس بالا ، هوا را به گاز یونیزه فعال تبدیل کرده که به نام پلاسما شناخته می ‌شود .

انرژی تحویل شده یک عمل گرمایشی در سطح پوست تولید می ‌کند که جهت حذف سلول‌ های اپیدرمی آسیب دیده قدیمی و یا سلول‌ های درم آسیب دیده اقدام کرده و مسیر را برای رشد کلاژن آماده می‌ کند .

پلاسما گرم

عملکرد و اثر بخشی پلاسمای گرم بر روی پوست

این پدیده هنگام برخورد با پوست سریعا سلول های سطحی را تصعید می کند و به گونه ای است که از بافت هیچ جربان الکتریکی عبور نمی کند و صرفا با ایجاد میکروبرن ر سطح و تصعید سلولهای سطحی دو تاثیر اولیه و ثانویه در پوست ایجاد می کند .

 • اثر اولیه پلاسمای گرم (TPبر پوست : در اثر اولیه پلاسما بر روی پوست در ابتدا و پس از شروع درمان به دلیل کاهش تعداد سلول ها پس از بهبود افتادگی پوست به طور کامل از بین می رود .
 • اثر ثانویه پلاسمای گرم بر پوست : انتقال حرارت کنترل شده به عمق پوست باعث تحریک ساخت کلاژن جدید می شود که در سفتی و محکمی پوست بسیار موثو است .

کاربرد پلاسما گرم

یکی از کابرد های پلاسما گرم از بین بردن چین و چروک خط پیشانی و خط لب است که می توان میکروبرن هایی را در اطراف فرو رفتگی های پوست ایجاد کرد که در این حالت لیفت شدن پوست و از بین رفتن چروک ها کاملا قابل مشاهده است . میکروبرن های ایجاد شده روی سطح پوست پس از مدت یک هفته می ریزند و پوست جدید جایگزین آن می شود .

بازسازی پوست به کمک پلاسما

بازسازی پوست با استفاده از روش پلاسما یک شیوه درمانی است که با استفاده از یک دستگاه ارائه کننده انرژی به صورت پلاسما ، برای جوان سازی پوست ، بهبود خطوط صورت و چین و چروک و ترمیم تغییرات پوستی از اشعه UV (آفتاب سوختگی – photoaging) کاربرد دارد . دستگاه پلاسمای زیبایی اولین تکنولوژی غیر لیزری است که توسط FDA تایید شده است و از لحاظ بالینی ثابت شده است که می تواند با استفاده از انرژی پلاسما، موجب احیاء و بازسازی پوست شود .

 

بازسازی پوست پلاسما (PSR) یک شیوه درمانی غیر لیزری است که با استفاده از یک دستگاه ارائه کننده انرژی به صورت پلاسما، برای جوانسازی پوست، بهبود خطوط صورت و چین و چروک (ریتیدها) و ترمیم تغییرات پوستی ناشی از اشعه UV (آفتاب سوختگی – photoaging) کاربرد دارد. این دستگاه پلاسما اولین تکلونژی غیر لیزری شناخته شده است که توسط FDA تایید شده است و این دستگاه از لحاظ بالینی هم ثابت شده که می تواند با استفاده از انرژی که در این دستگاه دارد باعث احیاء و بازسازی پوست شود .

بازسازی پوست به کمک پلاسما

مزایای پلاسما گرم

این دستگاه به دلیل مزایای زیادی که دارد طرفدارن زیادی دارد و بسیاری از افراد از این روش استقبال کرده اند . یکی از مهم ترین مزیت های پلاسما این است که جایگزین جراحی های گران قیمت و طولانی مدت شده است در ادامه شما را با مزایای کلی این روش آشنا خواهیم کرد .

 • درمان این روش بدون درد است
 • این روش بدون برش پوست و بخیه است
 • نیازی به بیهوشی ندارد .
 • در این روش از یک کرم بی حسی در طول عمل برای پوست فرد استفاده می شود .
 • زمان کم برای درمان و حداقل عوارض آن
 • بهبودی سریع زخم
 • عوارض این روش به نسبت عمل جراحی کمتر است .
 • بر خلاف جراحی معمولی ، پوست نمی تواند “بیش از حد برداشته شود . اما با استفاده از اين فناوری به محض رسیدن پوست به حداکثر نقطه ، کار متوقف می شود . بنابراین تضمین می شود که فقط پوست اضافی و طبیعی ، بدون آسیب رساندن به لایه های عمیق تر پوست برداشته مي شود .
 • در صورتی که نکات و مراقبت های گفته شده را رعایت کنید این روش بسیار کم خطر است و خطر عفونت هم اصلا وجود ندارد .
 • به طرز قابل توجهی کم هزینه : هزینه جوان سازی پلاسما در مقایسه با روش های جراحی ميليون ها تومان کمتر است .
 • نتایج فوری و طبیعی ، این نتایج در حین انجام درمان فوری و قابل مشاهده است و در طی 12 هفته آینده قابل رويت مي باشد .

روش انجام پلاسما گرم برای بینی

مدت زمان ماندگاری پماد های آرایشی بر روی پوست یک ساعت می باشد . این مدت زمان برای پوست های تمیز است . بعد از ضد عفونی کردن پوست بیمار درمان با جت پلاسمای فاقد خون اغاز می شود . بسیاری از بیمارانی که این روش را انجام دهند کمی احساس گرما و در محل درمان احساس می کنند . زمانی که کا تمام شد نقاط سوخته شده سیاه و قهوه ای کوچکی در محل درمان به وجود می اید که به مرور زمان از بین می روند . نخاراندن ، نگرفتن و یا نمالاندن ناحیه مورد نظر از اهمیت بالایی برای درمان دارد چرا که در غیز این صورت پوست فرد به رنگ صورتی در می آید و یا محل مورد نظر به رنگ صورتی در آمده و یا به صورت ناحیه ای که دچار تجمع رنگدانه است باقی می ماند . محل مورد نظر شما به اکسیژنتیکس نیاز دارد که باید به مدت یک ماه روی ناحیه مورد نظر درمان قرار گیرد .

روش انجام پلاسما گرم برای بینی

پلاسما گرم ( جت ) چگونه انجام می شود ؟

پلاسما گرم یک نوآوری تازه و جدید در حوزه زیبایی است که در آمریکای شمالی بوده ولی چندین سال است که در اروپا مورد استفاده قرار گرفته و بسیاری از آن استقبال کرده اند . این دستگاه بسیار قوی است و با استفاده از ولتاژ موجود بین نوک فلزی دستگاه و پوست ، برای تشکیل بار پلاسما ايجاد مي شود.

برای این که عملکرد این دستگاه را بهتر درک کنیم باید یک درک اساسی از ساختار پوست را داشته باشیم تا بهتر بتوانیم این روش را بفهمیم و تصمیم به انجام این روش داشته باشیم . به طور خلاصه پوست از سه لایه تشکیل شده است به نام اپیدرم ، درم و زیر پوست که اپیدرم حاوی سلول های تولید کننده رنگدانه ای به نام ملانوسیت ها هستند که رنگ پوست را تعیین می کنند . درم از الیاف کلاژن و الاستین تشکیل شده است که قدرت استحکام ، الاستیسیته و پایداری پوست را تامین می کند .

همان طور که می دانیم با افزایش سن بدن ظاهر و ویژگی های پوست تغییر می کند و اپیدرم نازک می شود و به همین دلیل است که لکه های پوستی بیشتر دیده می شوند و کلاژن های موجود در درم به تدریج از بین می روند که به مرور زمان به شکل خطوط چین و چروک ظاهر می شود .  فن آوری بازسازی پوست پلاسما در مقایسه با سایر روش های ترمیم پوست ازجمله رادیوتراپوپلاستی از انرژی حاصل از پلاسما به جای نور یا فرکانس رادیویی استفاده می کند . پرتره با ارسال پالس های میلی ثانیه ای از پلاسمای مبتنی بر نیتروژن به پوست انجام می شود .

در داخل پالس ، یک ژنراتور با فرکانس فوق العاده بالا (UHF) گاز نیتروژن بی اثر است که آن را به گاز یونیزه فعال شده به  نام پلاسما تبدیل می كند . این انرژی حاوی پلاسما  روی پوست هدایت می شود . انرژی دریافت شده ، یک عمل گرمایشی را در سطح پوست ايجاد می كنند تا سلول های قدیمی اپیدرمی با استفاده از نور و در زیر سطح پوست یا درم را از بین ببرد و  کلاژن ها را تقویت و رشد دهد .

مراقبت ‏های قبل از پلاسماجت

در صورتی که پزشک به شما گفته باشد باید انجام دهید حتما آزمایش های تجویز شده را انجام دهید و 3 روز قبل از انجام عمل از مصرف آسپرین یا هر نوع رقیق کننده خون پرهیز کنید .

مراقبت ‏های قبل از پلاسماجت

مراقبت های بعد از پلاسما جت

همان طور که همه پزشکانی که عمل پلاسما جت را انجام می دهند نباید تا سه هفته بعد از انجام این روش از هر نوع مواد آریشی در ناحیه مورد نظر درمان استفاده کنید . ممکن است بعد از انجام این روش درمانی تا چند روز ناحیه درمان قرمز و یا متورم شود . کرم تجویز شده را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید تا این قرمزی و تورم از بین برود .

موارد منع استفاده از پلاسماجت

 • خانم هایی که باردار هستند بهتر است ازاین روش استفاده نکنند .
 • افرادی که به بیماری صرع و التهاب حاد مبتلا هستند از استفاده از این روش منع هستند .
 • افرادی که دارای دستگاه تنظیم ضربان قلب ، هولتر مانیتور و هرگونه شی فلزی در ناحیه تحت درمان هستند .

زمان درمان و بهبودی پلاسما گرم

بعد از انجام این روش پوست صورت قرمز می شود و درمان آن تقریبا  دو الی سه روز طول می کشد . در برخی مواد نیز باعث پوسته پوسته شدن می شود و این به دلیل جایگزینی پوست مرده یا پوست جدید می شود . در طول مرحله بهبودی و چند ماه پس از درمان ، توصیه می شود از یک ضد آفتاب و مرطوب کننده با SPF حداقل 50+ ، استفاده شود . بر اساس مطالعاتی که انجام شده نشان می دهد که نتایج درمان حداقل یک سال پس از درمان ادامه می یابد . احیای مجدد پوست پلاسما دربسیاری از بیماران بسته به وضعیت پوستی و معالجه ، بیماران می توانند به طور مستقیم بعد از درمان یا روز بعد از درمان به کار خود برگردند . تا به امروز ، هیچ عارضه جانبی عمده ای از اين روش درمان گزارش نشده است .

قرمزی و تورم تا یک هفته پس از درمان – كه می توان با استفاده از یک بسته یخ در فواصل 10 دقیقه به مدت 24 ساعت آن را درمان كرد . در بعضي موارد قرمزی تا 6 تا 8 هفته پس از درمان ادامه مي يابد . لکه و تغییر رنگ پوست ( هایپرپیگمانتاسیون موقت )

زمان درمان و بهبودی پلاسما گرم

کلام آخر

همان طور که گفتیم پلاسما گرم یک نوع بازسازی پوست است که یک شیوه درمانی غیز لیزری است بپکه با استفاده از یک دستگاه ارائه کننده انرژی به صورت پلاسما برای جوان سازی پوست ، بهبود خطوط صورت و چین و چروک (ریتید ها) و ترمیم تغییرات پوستی ناشی از اشعه UV (آفتاب سوختگی  – photoaging) کاربرد دارد .

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر تجربه ای یا نظری در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان ( کلیک کنید)