نحوه کاشت ابرو طبیعی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه کاشت ابرو طبیعی آشنا کنیم. انتخاب مدل ابرو در هر دوره زمانی متناسب با مد و سلیقه افراد تغییر می کند مثلا در گذشته افراد بیشتر مدل ابروی باریک و کشیده را می پسندیدند اما امروزه اکثر افراد خواستار ابروهای پهن هستند که این علایق در هر فردی متفاوت است. برای آشنا شدن با نحوه کاشت ابرو طبیعی با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت و پیوند ابرو فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که شامل پشت سر و ما بین دو گوش فرد می باشد گرفته می شود و به قسمتی از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند زده و منتقل می شود.بعد از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو، تار های موی کاشته شده تا آخر عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح کرد.

کاشت ابرو چیست ؟

نحوه کاشت ابرو طبیعی :

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم، این روش شامل پیوند در هر جایی شامل 50 تا 400 گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود. در روش های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد روش بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته افراد است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود.

بعضی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر برای پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. وقتی که پیوندها توسط تیم تخصصی زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند و پزشک همه نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند ایجاد می کند و جهت و زاویه رشد را تعیین می کند. بعد از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند چند ساعت بعد بیشتر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شوند تا مطمئن شوند که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا زمانی که بهترین ابروهای ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا 4 ساعت طول می کشد.

کاشت ابرو طبیعی و ویژگی های مهم ابرو

کاشت ابرو 4 ویژگی مهم دارد که در ادامه با این ویژگی ها بیشتر آشنا می شوید :

 1.  خواب و رویش ابرو در بخش های مختلف ابرو کاملا متفاوت است.
 2. موهای ابرو به صورت افقی نسبت به پوست صورت رشد می کنند و مثل موهای سر که نسبت به پوست سر عمودی رشد می کنند نیستند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که همین امر باعث این موضوع می شود.
 3. برخلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2 تایی 3 تایی و حتی 4 تایی رشد می کنند موهای ابرو تار به تار و تکی رشد می کنند.
 4. تفاوت زیادی بین چرخه رشد موی سر و موی ابرو از نظر زمانی وجود دارد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو طبیعی هستند ؟

از دلایل مهمی که افراد به ایمپلنت ابرو روی می‌آورند این است که داشتن ابرو هایی زیبا و بدون نقص تاثیر چشمگیری بر زیبایی چشم‌ها و حتی کل صورت فرد دارد و حتی اهمیت آن از پیوند مو نیز بیشتر است به این دلیل که صورت و ابروی هر فرد نسبت به موهای آن بیشتر در مرکز توجه قرار می‌گیرد. تناسب ابروها با فرم صورت و حتی حالت چشم‌های فرد تاثیر زیادی در زیبایی چهره خواهد داشت بنابراین ریزش موهای ابرو که باعث کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابروها و باعث تاثیر منفی روی زیبایی صورت فرد می‌شود.

ریزش ابرو چه دلایلی دارد ؟

ریزش ابرو دلایل مختلفی دارد که بسیاری از افراد از این بابت رنج می برند. کاشت ابرو می تواند این نگرانی را برای همیشه از بین ببرد و ابروهایی زیبا را به شما هدیه دهد. در ادامه به دلیل ریزش ابرو می پردازیم :

 • برداشتن یا اصلاح غیر اصولی ابروها
 • بیماری‌های مرتبط با تیروئید
 • آلوپسی
 • هاشور، تاتو  و فیبروز ابروها
 • سوختگی
 • اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابروها
 • عفونت در ناحیه ابرو
 • کسانی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو شده و ابرو های آنان رو به کم پشتی می‌برد.
 • و بیماری‌هایی که ممکن است روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند.

کاشت ابرو طبیعی و ویژگی های مهم ابرو 

مدل ابروی خانم ها با آقایان چه تفاوتی دارد ؟

از تفاوت‌هایی که میان ابرو های آقایان و خانم‌ها وجود دارد این است که مردان ابرو های پر تر و حجیم‌تری دارند که خم ابرو در آن‌ها کمتر از بانوان است. همه قسمت‌های ابروی آقایان حجیم‌تر است به همین دلیل قسمت‌های انتهایی ابرو آنان نیز پرپشت‌تر خواهد بود. حدود ضخامت ابروی مردان یک و نیم سانت و طول ابرو آن ها پنج و نیم سانت است و بیشتر نقطه‌ی انتهایی ابروی آن ها بالای کناره بیرونی چشم‌ها خواهد بود.

نقطه‌ی انتهایی ابرو در خانم‌ها کمی عقب تر از کناره بیرونی چشم است و دم ابروهای آن ها معمولا باریک تر و کم حجم تر از آقایان است. در یک سوم انتهایی ابرو های بانوان خم ابرو و قوس آن ایجاد می‌شود که باعث زیبایی ابروی آن ها می‌شود. حدود ضخامت ابروی زنان 1.3 سانت است و طول ابروی آن ها پنج سانت است و بیشتر قسمت میانی ابروی آن‌ها نسبت به دم ابرو پرپشت تر است.

4 ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

 1.  خواب و رویش ابرو : ابرو به سه بخش اصلی سر، تنه و دم تقسیم می‌شود که در هرکدام از آن‌ها خواب ابرو و رشد ابروها متفاوت خواهند بود.سر ابرو : سر ابرو درونی ترین قسمت ابرو نسبت به صورت است که اندازه آن حدود 5 تا 7 میلی متر است. رشد موها در این قسمت به سمت بالا بوده و از نظر رنگی کمی روشن‌تر از قسمت های دیگر است. بیشتر مراجعه کنندگان به پر کردن بیش از حد این ناحیه علاقه ندارند.

  تنه ابرو : ناحیه میانی ابرو که طول آن به دو و نیم سانتی متر می‌رسد و پرپشت‌ترین و پرحجم‌ترین قسمت ابرو می‌باشد. در بخشی از تنه که به سر ابرو نزدیک‌تر هستند زاویه رشد موها به سمت بالا و خارج از صورت است. در ناحیه میانی زاویه رشد ابرو متناسب با برآمدگی استخوان ابرو متغیر است. در این بخش موهای قسمت بالا به رو به پایین و موهای قسمت پایین رو به بالا رشد می‌کنند.

  دم ابرو : از بخشی که ابروها از تنه خم شده تا انتها را شامل می‌شود که طول آن به دو سانتی متر می‌رسد که کم تراکم ترین ناحیه ابرو است و تار های مو در این ناحیه نازک هستند. جهت رشد موهای این ناحیه معمولا افقی خواهد بود و با افزایش سن فرد کم پشت تر خواهد شد.

 2. رشد موهای ابرو و زاویه آن :
  زاویه رشد موی سر و ابرو حدود 45 درجه تفاوت دارند که همین اتفاق باعث می‌شود که موهای ابرو روی پوست بخوابند برخلاف موهای سر که به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می‌کنند به همین علت موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می‌شود بیشتر از ناحیه پشت گوش فرد گرفته می‌شود که خواب شبیه موهای ابرو داشته باشد و از موارد بسیار مهم که نیازمند تجربه و تخصص بالاست زاویه‌ای است که فولیکول را وارد پوست می‌کنند.‌
 3. تفاوت گرافت های مو :  
  بخش‌های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می‌شوند امکان دارد شامل چند تار مو باشند زیرا که بیشتر فولیکول های سر شامل دسته‌های دوتایی سه تایی و حتی چهار تایی مو می‌شود این در حالی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی می‌باشند به همین دلیل باید دقت کنید که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت‌های تک تار مویی بخش بندی شود.
 4. سیکل رشد متفاوت موها : 
  موهای بدن ما در حال ریزش است. در یک فرد بالغ و سالم روزانه حدود 50 تا 100 تار مو ریزش می‌کند که همه این ها جزئی از یک چرخه است که به چرخه رشد مو معروف است که دارای سه مرحله اصلی به نام‌های رشد، استراحت و ریزش می‌باشد. چرخه رشد موهای ابرو و سر تفاوت زیادی دارند به این صورت که موهای ابرو بعد از ریزش در فاصله زمانی 4 ماه در مرحله رشد قرار می‌گیرند در حالی که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می‌گیرند. به همین علت است که موهای سر نسبت به موهای نقاط دیگر بدن بیشتر رشد کرده و بلند می‌شوند. این موضوع مشکلی است که فرد بعد از کاشت ابرو با آن مواجه است و باید موهای کاشته شده را در فاصله زمانی کوتاه تری اصلاح کند.

4 ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو 

مدل کاشت ابرو

محل قرارگیری ابروهایی که جدید کاشته می‌شوند اهمیت زیادی دارد که این مسئله تاثیر زیادی بر زیبایی صورت فرد خواهد داشت و از آن مهم‌تر اینکه ابرو های کاشته شده باید ظاهری طبیعی برای فرد ایجاد کند. رعایت نکات زیر باعث رسیدن به طرح مطلوب برای کاشت ابرو طبیعی هر فرد می‌شود که به آن ها می پردازیم :

نقطه شروع ابرو : نقطه شروع ابرو باید در راستای خطی عمودی از قسمت خارجی پره بینی باشد که ممکن است این اندازه متناسب با فاصله بین ابروها تغییر کند تا ابرو بیش از حد نسبت به یکدیگر نزدیک و یا دور نشوند. برای مثال اگر فاصله بین ابروها زیاد باشد باید نقطه شروع ابرو را موازی با فرورفتگی چشم در نظر گرفت.

نقطه انتهای ابرو : نقطه‌ی انتهای ابرو باید در راستای خطی باشد که از کناره بیرونی چشم تا قسمت بیرونی پره‌های بینی کشیده شده است باشد. اگر فرد بخواهد ابروهای کشیده‌تری داشته باشد بسته به سلیقه او نقطه انتهایی ابرو نیز پایین‌تر و یا بالاتر می‌رود.

خم ابرو : خم ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا که اگر بیش از حد بالا برود در چهره فرد حالت تعجب را ایجاد می‌کند و همچنین بالا و پایین شدن بخش‌های خارجی باعث ایجاد حالت‌های عصبانیت و غم در چهره فرد می‌شود.

 تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو چه تعداد است ؟

تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو بیش از 400 عدد نیست که برای برداشت آن‌ها به روش کاشت ابرو به روش FIT از تیغ‌های باریکی به قطر کمتر از 1 میلی متر استفاده می‌کنند. برای کاشت ابرو از موهای پشت گوش که از ظرافت بیشتری دارد استفاده شود از هر بخش پشت گوش حدود 150 تا 200 گرافت برداشت می‌شود که تعداد آن با توجه به کم پشتی ابروی فرد متقاضی متفاوت خواهد بود. در روش FIT برداشتن گرافت بدون خونریزی و درد انجام می شود  و سریع بهبود پیدا می‌کند به این علت که زخم‌های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و فرد هیچ دردی به دلیل تزریق بی حسی در آن ناحیه احساس نمی کند.

آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد ؟

از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود به این دلیل که درصد بسیار کمی از گرافت هایی که از قسمت بدن برداشت می‌شوند در قسمت جدید بدن فرد مانند ابروها رشد کرده و بیشتر از دست می‌روند. موهای این ناحیه بیشتر حالت دار است و مناسب کاشت نیستند و فر می‌خورند و به این دلیل است که از موهای ناحیه بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود.

عوارض کاشت ابرو :

از عوارض کاتش ابرو می توان به عدم رعایت اصولی خواب مو های ابرو که می‌تواند باعث عدم تقارن ابروها شده یا رشد نامناسب گرافت‌ های موی کاشته شده، کاشت در مراکز نامعتبر و کاشت توسط افراد غیر متخصص صورت می‌گیرد می‌توان به ایجاد جای زخم در ناحیه ابرو و ایجاد نکروز در ناحیه کاشت و ورم و کبودی اشاره کرد.

مدل کاشت ابرو 

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو از نحوه کاشت ابرو طبیعی اطلاعات کافی کسب کند و از افراد با تجربه کمک بخواهید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله نحوه کاشت ابرو طبیعی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

نوشتهٔ پیشین
بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه
نوشتهٔ بعدی
بهترین و حداقل سن مناسب برای کاشت ابرو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × یک =

فهرست
Call Now Button