معرفی انواع روش های کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با معرفی انواع روش های کاشت ابرو آشنا کنیم. اکثر افراد به دلایل مختلفی دچار ریزش ابرو می شوند و از این بابت رنج می برند که امروزه با کاشت ابرو می توان با کم پشتی و ریزش ابرو برای همیشه خداحافظی کرد. ابرو یک عضو بسیار مهم در صورت است که می تواند باعث زیبایی در صورت بشود و اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد. با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت و پیوند ابرو فولیکول های مو شامل مو وقسمت های جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که شامل پشت سر و بین دو گوش می باشد گرفته می شود و به ناحیه از ابرو که به کاشت نیاز دارد منتقل می شود. بعد از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو تار های مو کاشته شده تا پایان عمر به رشد خود ادامه می دهد و مثل ابروی خود می توان آن را اصلاح کرد و یا برداشت.

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو چگونه است؟

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم این روش شامل پیوند در هر جایی شامل ۵۰ تا ۴۰۰ گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود.
در تکنیک های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود. گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. زمانی که پیوندها توسط تیم تخصصی زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند پزشک تمام نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند ایجاد کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند.  از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند طی چند ساعت بعد اکثر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شوند تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا زمانی که بهترین ابروهای ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا ۴ ساعت طول می کشد.

کاشت ابرو طبیعی و ویژگی های آن

در ادامه با 4 ویزگی کاشت ابرو آشنا می شوید که باید از آن اطلاع داشته باشید :

1- خواب و رویش ابرو در بخش های مختلف ابرو کاملا متفاوت است.

2- موهای ابرو به صورت افقی نسبت به پوست صورت رشد می کنند و مانند موهای سر که نسبت به پوست سر عمودی رشد میکنند نیستند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که همین امر سبب این موضوع می شود.

3- برخلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2تایی 3 تایی و حتی 4 تایی رشد می کنند موهای ابرو تار به تار و تکی رشد میکنند.

4- تفاوت زیادی بین چرخه ی رشد موی سر و موی ابرو از نظر زمانی وجود دارد.

پیوند ابرو نیازمند تجربه بالا و دقت زیاد متخصصین این حوزه می باشد. کاشت تابرو طبیعی باید با صورت فرد متناسب باشد و طبیعی به نظر برسد.

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد ایمپلنت ابرو انجام می دهند داشتن ابروهایی زیبا و بدون عیب است که تاثیر زیادی در زیبایی دارد حتی اهمیت آن از پیوند مو بیشتر است به این دلیل که صورت و ابروی هر فرد نسبت به موهای آن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. تناسب ابروها با فرم صورت و حالت چشم های فرد تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. در ادامه به دلایل مختلفی که می تواند باعث ریزش یا از دست دادن ابرو شود اشاره می کنیم :

 1. برداشتن  یا اصلاح غیر اصولی ابرو ها
 2. بیماری‌های مرتبط با تیروئید
 3. آلوپسی
 4. هاشور، تاتو  و فیبروز ابرو ها
 5. سوختگی
 6. اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابرو ها
 7. عفونت در ناحیه ابرو
 8. کسانی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو شده و ابرو های آنان رو به کم پشتی می‌برد.
 9. و بیماری‌هایی که ممکن است روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند.

بهترین راه برای رسیدن به فرم دلخواه کاشت ابرو به صورت طبیعی است. روش هایی که در آرایشگاه زیبایی انجام می شود مثل تاتو و یا هاشور و غیره نتایج طبیعی و دائمی ندارد. طبیعی بودن نتیجه کار برای همه افراد اهمیت زیادی دارد و ماندگاری آن که با کاشت ابرو به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

مدل ابروی مردان و زنان چه تفاوتی دارد ؟

از تفاوت هایی که در مدل موی ابروی آقایان و خانم ها وجود دارد این است که مردان ابرو های پرتر و حجیم تری دارند و خم ابرو در آن ها کمتر از بانوان است و همه قسمت های ابروی آقایان حجیم تر است و قسمت های انتهایی ابرو آن ها پر پشت تر خواهد بود. ضخامت ابروی مردان یک و نیم سانت و طول آن ها پنج و نیم سانت است و نقطه انتهایی ابروی آن ها بالای کناره بیرونی چشم ها خواهد بود.

نقطه انتهایی ابرو در خانم ها کمی عقب تر از کناره بیرونی چشم است و دم ابرو آن ها باریک تر و کم تر و حجیم تر از آقایان است. یک سوم انتهایی ابرو خانم ها خم ابرو و قوس آن ایجاد می شود که باعث زیبایی آنان می شود ضخامت ابرو زنان 1.3 سانت است و طول ابروی آنان پنج سانت است و قسمت میانی ابروی آن ها نسبت به دم ابرو پر پشت تر است.

معرفی انواع روش های کاشت ابرو 

نکات مهم قبل از کاشت ابرو

افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند ابروهای باریک و کم تراکم دارند و یا اصلا ابرو ندارند و جای سوختگی و یا بخیه روی ناحیه ابرو دارند که کاشت ابرو باعث پوشش این ایرادها می شود. افرادی که ابروهای باریک یا کم تراکم دارند امکان دارد به دلایل مختلفی دچار این عوارض شوند مثل اصلاح بیش از حد و غیر اصولی ابرو یا بیماری هایی که باعث ریزش موهای سر و ابرو می شوند مثل تیروئید و یا دلایل ارثی و ژنتیک و آلوپسی و مصرف بعضی از داروها و کهولت سن.

مدل کاشت ابرو :

محل قرار گیری ابروهایی که کاشته می شوند از اهمیت بالایی برخوردارند این مسئله تاثیر زیادی بر زیبایی صورت فرد دارد. ابروهای کاشته شده باید ظاهر طبیعی برای افراد ایجاد کند. رعایت کردن موارد زیر باعث می شود تا افراد به نتیجه دلخواه خود برسند.

نقطه شروع ابرو : نقطه شروع ابرو باید در راستای خطی عمودی از قسمت خارجی پره بینی باشد که این امکان وجود دارد که این اندازه متناسب با فاصله بین ابروها تغییر کند تا ابرو بیش از حد نسبت به یکدیگر نزدیک یا دور نشوند. مثلا اگر فاصله بین ابروها زیاد باشد باید نقطه شروع ابرو را موازی با فرورفتگی چشم در نظر گرفت.

نقطه انتهای ابرو : نقطه ای انتهای ابرو باید در راستای خطی باشد که از کناره بیرونی چشم تا قسمت بیرونی پره های بینی کشیده شده است باشد. اگر افراد بخواهند ابرو های کشیده شده داشته باشد باید نقطه انتهایی ابرو پایین تر و یا بالاتر برود.

خم ابرو : خم ابرو اهمیت زیادی در ابرو دارد زیرا اگر بیش از اندازه بالا باشد در چهره افراد حالت تعجب را ایجاد می کند و بالا و پایین شدن بخش های خارجی باعث ایجاد حالت های عصبانیت و غم در چهره فرد می شود.

معرفی انواع روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو و کاشت مو شباهت زیادی به هم دارند با این تفاوت که در کاشت ابرو تعداد فولیکول های جدا شده از بانک مو بسیار کمتر از کاشت مو است. بعضی از این روش ها به دلیل عوارض زیادی که دارد مورد استفاده قرار نمی گیرد. امروزه روش های جدید با عوارض کمتر و نتیجه بهتر جایگزین روش های قدیمی شده است برای مثال روش FUT نوعی جراحی برای پیوند ابرو است که به دلیل درد، خونریزی و عوارض دیگر کمتر استفاده می شود. در روش های دیگر می توان به FUE و FIT اشاره کرد. این روش ها به عنوان بهترین روش های کاشت ابرو هستند. در روش FUE از موهای پشت گوش افراد برداشته شده و برای کاشت استفاده می شود. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا می شویم.

روش FIT : این روش را می توان به عنوان بهترین روش برای معرفی انواع روش های کاشت ابرو دانست. در این روش پزشک تک تک فولیکول های مو را انتخاب می کند و از پوست جدا می کند که این کار توسط هولدر دستی انجام می شود و امکان دارد در زمان جدا کردن مو فولیکول و ریشه مو آسیب ببیند. این روش کاشت را روش غیر تهاجمی می نامیم چرا که در آن بخیه وجود ندارد و خونریزی محدود است و درد ان نسبت به روش های قدیمی کم تر است و  نیاز به کوتاه کردن موها ندارد.

روش SUT : این روش مجموعه ای از روش FIT است. در این روش احتمال آسیب رسیدن به فولیکول های در آن کمتر است زیرا که پزشک در این روش به جای هولدر دستی از دستگاه برای جداکردن فولیکول ها استفاده می کند. از این روش برای کاشت ابرو مدت ها استفاده می کنند. درد و خونریزی در این روش کمتر از FIT است زیرا دستگاه با دقت و ظرافت بیشتری فولیکول مو را از سر جدا می کند.

روش MFIT : روش کاشت ابرو MICRO FIT که به آن MFIT گفته می شود جدیدترین روش کاشت ابرو است. در این روش دقت در داشتن موها از دیگر روش SUT بیشتر است. این روش از زیر مجموعه های روش FIT است و برای برداشتن موها نیاز به جراحی ندارد. فقط دستگاهی که برای برداشتن مو استفاده می شود دقت بسیار بالایی دارد و بیشترین حجم موی استخراج شده قابلیت پیوند دارند. فولیکول های برداشته شده بیشتر سالم هستند و رشد می کنند.

روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت : این روش را سوپر کاشت ابرو هم می نامند و به عنوان جدید ترین روش کاشت ابرو شناخته می شود. این روش به عنوان اثربخش ترین روش شناخته شده است که در آن برداشت فولیکولارهای مو از روش جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلس استفاده شده و هیچ اثری از جراحی بر روی ابرو نمی ماند.

کاشت ابرو چه مزایایی دارد ؟

روش های اشت مو به دلیل مزایایی که دارد یکی از مطمئن ترین درمان کم پشتی و ریزش ابرو ها شناخته شده است. هر کدام از این روش ها با تکنولوژی که در آن به کار رفته دارای نکات مثبت و منفی است که باعث می شود هر فردی یکی از آن ها را با صلاح پزشک و شرایط خود انتخاب کند. بعضی از مزایا در همه آن ها یکسان نیست و در همه روش ها می توان به آن ها دست یافت. در ادامه با مهم ترین مزایا کاشت ابرو آشنا می شوید :

 1. طبیعی بودن نتایج حاصل از کاشت ابرو، به طوری که بعد از مشاهده نتیجه نهایی کار هیچ فرقی با موهای ابروهای خود شما وجود نخواهد داشت. این درحالی است که روش‌های مشابه نظیر تاتو حالتی کاملا طبیعی نخواهند داشت.
 2. دائمی بودن نتایج به دست آمده، از دیگر مزیت‌های مهم به شمار آمده و شما نیازی به تکرار مداوم و پی در پی آن نخواهید داشت.
 3. رسیدن به ظاهر دلخواه با توجه به سلیقه بیمار، یکی از نکات مثبتی است که می‌توان در روش‌های کاشت ابرو به آن اشاره کرد. چرا که قبل از شروع کار پزشک طبق فرم صورت و سلیقه بیمار خط ابرو را مشخص کرده و عملیات کاشت را طبق آن انجام می‌دهد.
 4. بی‌خطر بودن تمامی روش‌ها در صورت انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص با تجربه

معرفی انواع روش های کاشت ابرو 

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

کاشت ابرو مانند سایر روش ها می تواند دارای مزایا و عوارض باشد که این عوارض در صورتی می تواند مهم باشد که بیمار به توصیه و مراقبت های پزشک گوش نداده باشد و یا به کلینیک نامعتبر و پزشک غیرحرفه ای مراجعه کند. مهم ترین عوارض کاشت ابرو عبارت است از :

 1. مشاهده التهاب و قرمزی در ناحیه پیشانی و اطراف چشم
 2. خونریزی‌های خفیف
 3. سردرد
 4. درد در ناحیه بانک مو و ابروها
 5. تورم
 6. احساس خارش در دوره نقاهت
 7. عفونت

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو از پزشک با تجربه مشورت بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام کاشت ابرو بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله معرفی انواع روش های کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین و حداقل سن مناسب برای کاشت ابرو
نوشتهٔ بعدی
مراقبت بعد از کاشت ابرو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه + 13 =

فهرست
Call Now Button