در این مقاله قصد داریم که در رابطه با تزریق ژل خط خنده بررسی هایی را انجام دهیم و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم؛ در واقع تزریق ژل کمک می کند تا چین و چروک هایی که در هر قسمت از صورت قرار دارد را بتوان برطرف کرد؛ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در این زمینه تحقیق و بررسی کنیم.

تزریق ژل خط خنده

زمانی که در اطراف بینی و دهان چروک هایی به وجود می آید به آن ها خط خنده می گویند که زمانی که سن بالا می رود این چروک ها بیشتر ظاهر می شوند؛ این چروک ها از دو سمت بینی تا گوشه لب ها امتداد می یابند و سبب جدایی گونه از لب ها می شوند؛ هر چه سن بیشتر می شود عمق این چروک ها نیز بیشتر می شود؛ برای درمان این چروک ها می توان از تزریق ژل خط خنده استفاده کرد.

تزریق ژل خط خندهچگونگی تزریق ژل خط خنده

زیر لایه اپیدرمیس پوست لایه درمیس قرار دارد که ژل ها را به آن تزریق می کنند و به آن حجم می دهند؛ هنگامی که نواحی که دچار چین و چروک شده اند حجمشان افزایش می یابد، چین و چروک ها کم می شوند؛ دلیل کم حجم شدن پوست تنها به افزایش سن مربوط نیست و موارد دیگر مانند کم شدن آب بدن و استفاده از مواد مخدر و دخانیات و قرار گرفتن زیر نور خورشید به مدت طولانی می توانند سبب کم حجمی شوند.
ژل های تزریقی انواع مختلفی دارند که به پوست برای رفع این چین و چروک ها تزریق می شوند؛ هیالورونیک اسید متداول ترین ژلی است که برای محو کردن چین و چروک های اطراف لب و بینی استفاده می شود و این ژل بسیار سودمند است؛ ژل های هیدروفیلیک و هیالورونیک اسید نه تنها خاصیت حجم دهندگی به پوست می دهد بلکه موجب افزایش رطوبت در پوست می شود و آب رسانی در پوست افزایش می یابد.

تزریق ژل خط خنده چقدر ماندگاری دارد؟

می توان گفت که ماندگاری ژل های پوستی معمولا بین 6 ماه تا دو سال است؛ مدت زمان ماندگاری این ژل ها به عوامل بسیاری بستگی دارد به طور مثال نوع ژلی که برای تزریق استفاده می شود و ناحیه مورد نظر برای تزریق تاثیر زیادی در ماندگاری ژل دارند؛ در بعضی از نقاط پوست متابولیسم بسیار بالا می باشد و ژل زودتر تجزیه می شود و حتی در نواحی از صورت مانند لب و گونه که عضو بیشتر حر کت می کند ماندگاری به مراتب کمتر است.

چه مقدار ژل باید به خط خنده تزریق شود؟

در واقع شایان ذکر است که مقدار ژل تزریقی به مقدار خطوط اطراف لب و بینی و عمقشان دارد؛ پزشکان می گویند که جهت کاهش دادن چروک ها باید برای هر خط از یک میلی لیتر ژل استفاده کرد و زمانی که خطوط عمیق تر باشند میزان استفاده از ژل نیز افزایش می یابد؛ در حقیقت بهتر است که ابتدا ژل کمتری به خطوط تزریق شود و اگر نتیجه مطلوب حاصل نشد از ژل بیشتر استفاده شود.

چگونگی تزریق ژل خط خنده

راه کار های لازم برای افزایش ماندگاری ژل خط خنده

در واقع راه حل هایی وجود دارد که بتوان میزان ماندگاری این ژل ها را افزایش داد و این ژل ها بیشتر روی پوست حفظ شوند؛ این راه کار ها شامل موارد زیر است که باید به آن ها عمل شود:

 • محافظت از پوست در برابر نور خورشید: پزشکان توصیه می کنند زمانی که تزریق ژل خط خنده را انجام می دهید تا چند هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید تا ژل مدت بیشتری در پوست باقی بماند؛ اگر هم مجبور هستید در آفتاب قرار بگیرید بایدحتما از ضد آفتابی که SPF 30 دارد استفاده کنید و در ضمن باید برای لب هایتان هم از بالم لب هایی که ضد آفتاب دارند استفاده کنید؛ در ظهر ها اشعه UV بسیار شدید است و باید در این زمان در معرض آفتاب قرار نگیرید و حتما از کلاه های لبه دار استفاده کنید تا شما و پوستتان را حفظ کند.
 • مراقبت از پوست : هنگامی که از پوست خود بیشتر مراقبت کنید می توانید مدت زمان ماندگاری ژل ها را افزایش دهید؛ باید حتما برای پوست خود از کرم های مرطوب کننده که مرغوب اند استفاده کنید تا پوست آب کافی داشته باشد و زمینه برای جذب هیالورونیک اسید فراهم شود؛به طور کلی باید مواد آرایشی بهداشتی را انتخاب کنید که در آن ها هیالورونیک اسید وجود دارد و پوست با جذب آب شادابی و طراوت خود را بدست آورد و چروک ها کاهش یابند و در صورت تزریق ژل خط خنده نیز ماندگاریش بیشتر شود.
 • رژیم غذایی مناسب و دوری از استرس : باید بتوانید از مواد غذایی مرغوب و مناسبی استفاده کنید و در ضمن از هر گونه استرس دوری کنید تا بتوانید از تزریق ژل خط خنده بهترین نتیجه را کسب کنید؛ هر غذایی که استفاده می کنیم می تواند تاثیر کاملا مستقیمی را روی پوست بگذارد؛ باید در رژیم غذایی خو بسیار توجه کرد چون در صورتی که از شکر و قند بیشتری استفاده شود ممکن است که التهاب ایجاد شود در ضمن باید استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده را به حداقل رساند.
  در رابطه با استرس نیز باید گفت که باید از هر مورد تنش زا و استرس زا دوری کرد؛ کورتیزول هورمونی است که تاثیر بسیار زیادی در پیر شدن دارد که این مقدار این هورمون با استرس شدید افزایش می یابد و در نهایت موجب ظاهر شدن چروک های بیشتر می شود؛ باید از فعالیت هایی مانند یوگا و مدیتیشن استفاده کنید تا حس آرامش بیشتری در زندگی خود داشته باشید.

تزریق ژل خط خنده برای چه کسانی مناسب نیست؟

در واقع تزریق ژل خط خنده نیز مانند بسیاری از داروها برای عده ای از افراد مناسب نیست و باید از تزریق ان اجتناب کنند؛ این گروه ها شامل موارد زیر است:

 • کسانی که به طور کلی به تخم مرغ حساسیت دارند.
 • ارادی که عفونت پوستی دارند و تب خال می زنند.
 • خانم هایی که شیرده یا باردارند.
 • کسانی که در رابطه با کلوئید در پوست سابقه ای دارند.
 • افرادی که سیستم ایمنی یا سیستم انعقاد خون ضعیفی دارند.
 • کسانی که از داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین و مسکن های غیر استروئیدی از قبیل ایندومتاسین ، آسپرین ، دیکلوفناک و… استفاده می کنند.
 • افرادی که می خواهند همزمان با تزریق ژل خط خنده از لیزر درمانی ، میکرودرو ابرژن و لایه برداری شیمیایی ( پیلینگ ) استفاده کنند.

تزریق ژل خط خنده برای چه کسانی مناسب نیست؟توصیه های مهم قبل از تزریق ژل خط خنده

باید حتما قبل از تزریق ژل خط خنده اقداماتی را انجام دهید که این اقدامات شامل موارد زیر است:

 • باید حتما قبل از ان که ژلی را به خط خنده خود تزریق کنید پزشک بسیار ماهر و مجربی را انتخاب کنید.
 • باید از دوستان و آشنایان یا اینترنت کمک بگیرید تا بتوانند پزشک حاذقی را به شما معرفی کنند.
 • پس از آن که پزشکی را برای تزریق انتخاب کردید باید به مطب او بروید و در رابطه با مشکل خود از او مشاوره بگیرید.
 • حتما از پزشک خود بخواهید تا نمونه کار های تزریق ژل خط خنده را به شما نشان دهد.
 • باید حتما مراقب باشید تا یک هفته قبل از تزریق از مصرف هر گونه دارو مانند داروهای رقیق کننده خون و الکل و استعمال دخانیات دوری کنید.

توصیه های مهم پس از تزریق ژل خط خنده

پس از توجه به نکاتی که ذکر شد، تزریق ژل صورت می گیرد و در ضمن باید پس از آن نیز به توصیه ها و نکاتی توجه کنید که شامل موارد زیر می باشند:

 • زمانی که کبودی یا ورم رخ داد باید از کمپرس یخ جهت رفع آن ها استفاده کرد.
 • پس از آن که ژل تزریق شد پزشک داروهایی را برایتان تجویز می کند که باید حتما از آن ها به موقع استفاده کنید.
 • باید حتما پس از تزریق ناحیه مورد نظر را ماساژ ندهید.
 • نباید تا یک شبانه روز از هرگونه لازم آرایشی استفاده کنید.
 • از رفتن به سونا و استخر تا مدتی که پزشک معین کرده دوری کنید.

توصیه های مهم پس از تزریق ژل خط خنده

هزینه تزریق ژل خط خنده

برای تزریق ژل خط خنده نیز باید هزینه ای را بپردازید که این هزینه به نوع ژلی که استفاده می کنید بسیار بستگی دارد چون هر چه مارک ژل تزریقی معروف تر باشد و ماندگاریش بالاتر باشد، هزینه  بیشتری را باید پرداخت کنید؛ در واقع مهارت پزشکتان نیز در این هزینه تاثیر ارد چون هر چه تجربه پزشک بیشتر باشد باید مقدار بیشتری را برای تزریق بپردازید؛ مورد موثر دیگر موقعیت مکانی کلینیک انتخابی است که تاثیر زیادی در هزینه دارد.

کلام آخر

در این مقاله هر گونه اطلاعات لازم برای تزریق ژل خط خنده را در اختیارتان قرار دادیم و امیدواریم کمکی در این زمینه کرده باشیم؛ از این که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید از شما بسیار سپاس گذاریم و اگر هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این مورد دارید با ما در میان بگذارید.

 

نوشتهٔ پیشین
جوانسازی پوست صورت
نوشتهٔ بعدی
عوارض كاشت ابرو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یازده − 5 =

فهرست
Call Now Button