کاشت ابرو طبیعی مردانه

در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو طبیعی نحوه کاشت ابرو طبیعی مردانه و مزایا معایب کاشت ابرو طبیعی آشنا کنیم، برای اینکه آقایان نمی توانند از راه های دیگری برای زیبایی ابروهایشان اقدام کنند کاشت ابرو طبیعی بهترین روش است، کاشت ابرو ظاهری کاملا طبیعی برای  آقایان به وجود خواهد آورد به همین دلیل هیچکس متوجه استفاده از این روش نخواهد شد. کاشت ابرو برای آقایان به مهارت زیادی نیاز دارد به همین دلیل باید برای انجام آن به کلینیک های معتبر مراجعه نمود.

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو روشی درمانی است که برای انجام آن از موهای مقاوم و طبیعی سر استفاده می شود. پیوند ابرو همانند کاشت مو بوده و در اصل زیر مجموعه این روش درمانی به شمار می‌آید. در آن ارگان‌های بسیار کوچک که وظیفه ساخت مو را به عهده دارند، در ناحیه ابرو پیوند زده می‌‍ شوند. ارگان‌های فولیکول مو با توجه به حالت ابرو، به بهترین شکل کاشته شده و شروع به رشد خواهند کرد.

مراحل کاشت ابرو مردانه :

برای کاشت ابرو نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست بلکه تنها با استفاده از بی حسی موضعی می توان این کار را در کلینیک های زیبایی انجام داد. زمانی که کاشت ابرو برای بانوان انجام می شود برای هر ابرو به تعداد 500 الی 600 گرافت کاشت انجام می شود اما برای آقایان معمولا تعداد بیشتری ابرو کاشته می شود.

برای انجام پیوند بدون عوارض کاشت ابرو ، پزشک باید دقت بسیار زیادی را به خرج دهد زیرا ابرو به سه بخش تقسیم می شود که هر کدام از بخش های آن دارای خط رویش متفاوتی هستند. از این رو برای اینکه ابرو طبیعی از آب در بیاید باید جهت های کاشت به خوبی انجام گیرد. برای کاشت ابرو مردانه معمولا از روش کاشت FUT استفاده می شود  که در این روش برشی از پوست سر گرفته می شود تا گرافت های لازم برای پیوند مو از آن محل تامین گردد.

مراحل بهبودی بعد از کاشت ابرو چیست؟

پس از انجام کاشت ابرو باید مراقبت هایی به صورت زیر توسط فرد صورت گیرد:

 •  به مدت 3 روز  استحمام و شستشوی ابرو خودداری کنید.
 • بهتر است که بعد از کاشت ابرو استعمال سیگار و دخانیات صورت نگیرد
 •  از انجام دادن ورزش، فعالیت های سنگین که باعث می شود بدنتان تعریق کند تا یک هفته جلوگیری کنید.
 • بعد از انجام کاشت ابرو نباید ابروها را دست کاری کرد.
 • برای تقویت ابرو ها می توان از روغن نارگیل پس از چند روز استفاده کرد.

مراحل بهبودی بعد از کاشت ابرو چیست؟

اقدامات قبل از انجام پیوند موی ابرو :

بسته به سن و سلامت عمومی شما، انجام برخی آزمایشات قبل از عمل ممکن است لازم باشد. ما در مورد این موارد با شما صحبت خواهیم کرد و مطمئن باشید که قبل از انجام عمل شما انجام شده است. و همچنین اگر دخانیات مصرف میکنید، قبل از عمل و بعد از عمل سیگار را ترک کرده زیرا سیگار باعث می شود جریان خون در زیر پوست کاهش یابد.و همچنین  می تواند روند بهبودی را کند کند. علاوه بر این، سیگار کشیدن خطر آسیب به بافت را افزایش می دهد. با قطع سیگار، توانایی خود را در بهبود و بهینه سازی نتایج بعد از عمل بهبود خواهید بخشید.

عوارض کاشت ابرو در مردان

 • امکان عفونت در برخی بیماران
 • در ناحیه چشم پیشانی ممکن است تورم کند.
 • امکان بیهوشی در برخی از مواقع حساس کاشت
 • تراکم کم در کاشت ابرو
 • برش های عمیق در پوست

مراحل کاشت ابرو :

جراح با در نظر داشتن شکل ابروی مورد دلخواه بیمار، تراکم ابرو و تقارن صورت، ابتدا قاب ابرو را طراحی می‌کند. تکنیک‌های کاشت ابرو به دو صورت FUE لینک FUT انجام می‌شوند. روش FUT، معروف به روش برداشت نواری از ناحیه پشت سر است و FUE به برداشت تکی مو اطلاق می‌شود. در FUE نیازی به برداشت نواری مو نیست، بلکه با کمک پانچ ظریف و فروکردن آن در منطقه اهداکننده پوست سر بیمار فولیکول‌های مو را استخراج و به ابرو پیوند می‌زنند. جراح بعد از استخراج موها از مناطق اهداکننده پوست سر بیمار، قسمت دریافت‌کننده را آماده کاشت می‌کند. کاشت ابرو فرایندی بسیار ظریف و حساس بوده و از طریق برش‌های بسیار کوچک و میکروسکوپی صورت می‌گیرد. جراح باید دقت کافی داشته باشد تا زاویه طبیعی و انحنای موها رعایت شوند تا در نهایت نتیجه جراحی کاملاً طبیعی و رضایت‌بخش باشد.

برای این‌ که  کاشت تا جایی‌ که امکان دارد ظاهر طبیعی داشته باشد، موها تک‌تک کاشته می‌ شوند و هرگز 2 تار مو یا بیشتر همزمان کاشته نمی‌ شود. در کاشت ابرو سعی بر این است که از ابروی طبیعی تقلید شود. موها با دقت خاصی داخل برش‌های کوچکی که پهنای آن‌ها بیش از نیم میلی‌متر نیست کاشته می‌ شوند. این فرایند شامل کاشت 400 تار مو در هر ابرو و 600 تا 800 تار مو در کل می‌ باشد. رعایت ظرافت کاری و زاویه دقیق در هر مو به طبیعی بودن نتیجه نهایی کمک بسیاری می‌ کند. تعداد کاشت‌ها بسته به این‌که ترمیم نسبی است یا کامل تغییر می کند. ترکیب صورت هر فرد وپیشینه نژادی او می‌تواند بر تعداد کاشت‌ها تاثیر گذارد. فراموش نکنید که سرعت رشد موهای کاشت شده در ابرو همانند موهای سر است؛  بنابراین برای داشتن ابرو طبیعی و زیبا باید مرتب آن ها را تمیز و کوتاه کرد.

مراحل بهبود پس از کاشت ابرو :

روز بعد از کاشت ابرو ممکن است صورت شخص کمی متورم شود، و می شود با کمپرس یخ تورم را برطرف نمود. یکی دو روز ناحیه ابرو کاملا زخم میشود،و این مرحله مهم است و بیمار نباید محل زخم را دستکاری و تحریک کند چون ممکن است فولیکول موی کاشته شده،کنده شود.بعد از گذشت 2 یا چند هفته، چرخه زندگی فولیکول‌ها تمام شده و ظرف 1 یا 2 ماه، موهای جدید جوانه می‌زنند. به‌طور متوسط، 80 تا 90 درصد از فولیکول‌های کاشته شده دوباره در هر جایی رشد می‌کنند.

موهای اهدا کننده از کدام ناحیه تامین می شود ؟

برای تعیین محل تأمین مو و گرافت، میزان ریزش مو و جنسیت بیمار مد نظر قرار می‌ گیرد. در قسمت‌هایی از ابرو که دچار ریزش موی جزئی شده است موی اهدایی از موی سالم ابرو گرفته می‌ شود.گرافت مو برای خانم ها معمولا از پشت گوش یا بالای ران به دست می آید.  هنگام گرافت مو برای خانم‌ ها، معمولاً مو از بالای ران یا پشت گوش به دست می‌آید. این در حالی است که وقتی بیمار، آقا باشد بسته به ضخامت موی اصلی فرد، مو از دیگر قسمت‌های بدن برداشته می‌شوند. این توجه به جنسیت افراد برای تعیین محل دریافت گرافت مهم است چون ابروی زنان نازک است و ابروی مردان ضخیم؛ بنابراین این توجه، تضمینی است برای طبیعی به نظر رسیدن ابرو.

افرادی که نباید برای کاشت ابرو اقدام کنند :

بعضی افراد دچار بیماری تاسی هستند،از قبیل آلوپسی آره آتا، آلوپسی توتالیس،این افراد نمی توانند برای کاشت ابرو اقدام کنند زیرا در حقیقت پیوند ابرو برایشان بی فایده است ،فراد دچار این اشکال طاسی، دچار یک بیماری خود ایمنی هستند که در آن گلبول‌های سفید که از عوامل دفاعی بدن هستند به سلول‌های خودی(فولیکول‌های مو) حمله می‌کنند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند.بنابراین پبوند ابرو در این افراد بی اثر است. اگر درحال انجام عمل هایی مانند بوتاکس یا لیزر موهای زائد ، تزریق چربی و … بر روی صورت خود هستید ، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود.

مراقبت از زخم ناحیه مو

به مدت 24 ساعت بعد از برداشتن مو از ناحیه دهنده مو باید این محل را تمیز و خشک نگه دارید. بعد از این مدت می توانید محل را با فشار مستقیم آب دوش شست و شو دهید. بهتر است زخم ها تا مدت 6 ماه به طور مستقیم زیر نور خورشید قرار نگیرند و از کرم ها ضد آفتاب حاوی زینک اکساید استفاده شود.

مراقبت از زخم ناحیه مو

هزینه کاشت ابرو طبیعی :

از جمله موضوعات مهمی که برای بسیاری از افراد در پیوند ابرو وجود دارد مربوط به هزینه کاشت ابرو است. اگر تحقیق کمی در ارتباط با این موضوع کرده باشید متوجه تفاوت قیمت‌ها از کلینیکی به کلینیک دیگر شده و همین موضوع باعث سردرگمی شما در انتخاب مکان و پزشک مناسب می‌شود. قیمت‌هایی که در کلینیک‌های مختلف ارائه می‌شوند تحت تاثیر معیارهای متفاوتی هستند. از جمله این معیارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعرفه‌ کلینیک‌ها، مهم‌ترین موضوع در تعیین هزینه پیوند ابرو است. این تعرفه ها با توجه به کیفیت مواد مورد استفاده و استانداردهای رعایت شده در کلینیک نظیر کیفیت مواد بی‌حسی استفاده شده و یا تجهیزات به کار رفته می‌تواند فرق کند.
 • تکنیک کاشت ابرو، از دیگر نکاتی است که تا حد بسیار زیادی قیمت‌های کاشت ابرو را تغییر می‌دهد. معمولا متدهای به روزتر و پیشرفته‌تر در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر تعرفه‌های بیشتری دارند.
 • دستمزد پزشک متخصص، با توجه به تبحر و تخصصی که دارد عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت ابرو طبیعی است.
 •  تعداد گرافت های به کار گرفته شده برای کاشت ابرو بر روی قیمت مستقیما تاثیر دارد. به این صورت که هر چه کاندید پیوند ابرو به تعداد گرافت‌های بیشتری برای دستیابی به فرم ابرو ایده‌آل خود نیاز داشته باشد هزینه‌های مربوطه نیز بیشتر می‌شوند.

زاویه کاشت ابرو :

یکی از مهم ترین گام ها برای اینکه پیوند ابرو با نتیجه ای مطلوب روبرو باشد، دقت پزشک به زاویه کاشت ابرو می باشد. زاویه کاشت ابرو با دقت بالایی طراحی می شود و پیوند مو های ابرو باید دقیقا در همان جهت و زاویه انجام شود تا یک ظاهر طبیعی و مطلوب بدست آید.قبل از اینکه زاویه پیوند ابرو توسط پزشک طراحی شود نیاز است تا بیمار شکل و فرم جدید ابرو ها را تعیین کند. همینطور ضخامت ابرو های جدید باید مشخص باشد تا در هنگام برداشت و انتقال فولیکول های مو اشتباهی صورت نگیرد و از تعداد کافی گرافت های مو استفاده شود.

مزایا و معایب کاشت ابرو

 • کاشت ابرو انجام شده به صورت طبیعی است زیرا از موهای طبیعی خود شما گرفته شده است.
 • همچنین ممکن است چند ماه طول بکشد تا فولیکول های جدید شروع به رشد کرده تا نتیجه کاشت ابرو به صورت کامل حاصل شود.
 • اعتماد بنفس افراد هنگامی که ابرو های زیبا و پرتراکم دارند خیلی بیشتر از زمانی است که ابرو هایی ناقص و معیوب دارند.
 • پیوند ابرو نتایجی دائمی دارد و موهای کاشته شده همانند موهای اولیه ابرو دارای رشد طبیعی می باشند به طوری که نیاز است فرد هر چند مدت یکبار آن ها را کوتاه کند.
 • رشد ابرو ها در زاویه مناسب خودشان است چرا که در ابتدا به زاویه و جهت گیری رشد مو ها توجه می شود و طبق آن عملیات کاشت انجام می گیرد.
 • یکی دیگر از مزایای کاشت ابرو این است که نیاز به آرایش ابرو را کم می‌کند.

مزایا و معایب کاشت ابرو

اثرات و نتایج کاشت ابرو مردانه

کاشت ابرو در افراد مختلف به دلیل اینکه مو و پوست و همچنین سیستم ایمنی متفاوتی از هم دارند، نتایج گوناگونی نیز به دنبال خواهد داشت. در حقیقت ماندگاری موهای تازه کاشته شده بعد از کاشت ابرو در افراد بستگی به مراقبت های آنان دارد.

بنابراین به طور دقیق می توانیم بگوییم که کاشت ابرو در یک فرد چقدر دوام خواهد داشت، ممکن نیست اما با توجه به تحقیقات حاصله می توان گفت که به طور متوسط میزان ماندگاری موها بعد از کاشت ابرو معمولا بین 2 تا 5 سال است.در طی این دوره لازم است که شخص مراجعه کننده به فولیکول های تازه کاشته شده آسیبی نرساند و به دلیل اینکه رشد این موها نسبت به ابروهای طبیعی بیشتر است، به طور منظم آنها را مرتب کند. ماندگاری موها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی به عواملی مانند انتظارات شخص از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی و مهارت پزشک معالج نیز بستگی دارد. در ضمن می توان این مورد را نیز اضافه کرد که رژیم غذایی فرد پس از کاشت ابرو در ماندگاری فولیکول های تازه کاشته شده بی تاثیر نیست.

پیوند ابرو مناسب چه کسانی است؟

کاشت ابرو برای افرادی که موی آن‌ ها به‌طور کامل ریزش کرده و برای یک سال رشد ابرو نداشته‌اند و كسانی كه ابروهایی كم پشت دارند برای پرپشت كردن ابروهایشان می‌ توانند از این روش استفاده کنند. لازم به‌ ذکر است پیوند ابرو کار تخصصی است و جراح باید با فیزیولوژی مو و جهت رویش موهای ابرو در نقاط مختلف آشنایی کامل داشته باشد. به همین دلیل در بسیاری از موارد پیوند غیرصحیح باعث تصویر نامناسب و دائمی‌ می‌گردد.

كسانی كه از شكل و فرم ابروهایشان راضی نیستند و دائم از مداد ابرو برای تصحیح شكل آن استفاده می‌کنند. این افراد می‌توانند برای تغییر فرم ابروهایشان کاشت ابرو انجام دهند. كسانی كه یا جای بخیه در ابروهایشان دارند می‌توانند برای ترمیم جای آن‌ها از کاشت ابرو استفاده کنند. كسانی كه از تاتوی ابرو خود راضی نیستند و از فرم آن‌ها خسته شده‌اند نیز می‌توانند با استفاده از تكنیك های خاص و حرفه‌ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.

اثرات و نتایج کاشت ابرو مردانه

تکنیک های کاشت ابرو :

کاشت ابرو ، با دو روش اصلی انجام می شود:

اولین روش کاشت ابرو که با نام FUT شناخته می شود برداشتن نواری از موی سر ( ناحیه دهنده ) با بافت های زیر جلدی و پیوند در مناطق آسیب دیده ابرو ( نواحی گیرنده ) می باشد.

دومین تکنیک کاشت ابرو ، روش  است و شامل برداشتن فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده در پشت سر و حرکت دادن آن ها برای ایجاد یک خط موی کامل تر و با ظاهر طبیعی است.تکنیک های جدید SUT و FUE ؛ برای کاشت ابرو با مدل ،زاویه مختلف در یک جلسه های بدون کوتاه کردن مو و با ایجاد زاویه طبیعی انجام میشود .کاشت ابرو با تکنیک های SUT و FUE ، قابل رشد و مادام العمر است و تمام مراحل با بهترین تجهیزات انجام می شود.

معایب کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو در کنار مزایا معایب هایی دارد که شامل:

کاشت ابرو یک عمل زیبایی به شمار می‌آید به همین دلیل نیاز است یک پزشک حاذق و با تجربه با دقت و مهارت بالا این عمل را انجام دهد. به همین دلیل کاشت ابرو بسته به تراکم، ضخامت و مقدار پیوند مورد هزینه بالاتری به نسبت روش های دیگر مانند تتو، میکرونیدلیگ، فیبروز و…دارد.

اگر کاشت با روش  FUT انجام شود با توجه به اینکه نیاز به جراحی و بخیه دارد باعث بوجود آمدن زخم در ناحیه اهدا کننده می شود. ممکن است چند ماه زمان لازم باشد تا فولیکول های ریشه محکم شده و پس از ریزش مجدد رشد کنند. همچنین امکان دارد فولیکول های کاشته شده موی جدیدی ایجاد نکنند و نیاز به مرحله بعدی برای کاشت مجدد باشد. از دیگر معایب کاشت ابرو هزینه است. چون کاشت ابرو یک جراحی زیبایی می‌باشد بنابراین بیمه در پرداخت هزینه‌های این عمل کمک نمی کند.

تاثیر ابرو بر روی چهره :

یکی از اعضای صورت که شاید به نظر نقش چندانی در بدن نداشته باشد ابرو است، این عضو به ظاهر بدون عمل در واقع یکی از مهم ترین اعضای صورت بوده چرا که تنها وظیفه محافظت از چشم را به عهده دارد و همچنین نقش مهمی در زیبایی فرد دارد. ابروهایی که در هستند، ظاهر متناسب و زیبایی دارند و معمولا توجه سایرین را به خود جلب نمی کنند، اما چیزی که باعث جلب توجه دیگران می‌شود، وجود ابرو های نازک یا خالی است که می تواند توجه ناخواسته سایر افراد را به سمت شما جلب کند.

کلام آخر

کاشت ابرو روشی بی خطر است و می‌تواند نتایج طبیعی را برای کسانی که موی ابروی خود را از دست داده اند یا اثر زخمی در ناحیه ابرو دارند به وجود آورد،و همچنین توصیه لازم این است که برای کاشت ابرو های خود به کلینیک های معتبر بعد از تحقیقات مراجعه کنید، ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید،لطفا انتقاد پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کاشت ابرو طبیعی
نوشتهٔ بعدی
کاشت مو به روش FIT

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − هشت =

فهرست
Call Now Button