کاشت ابرو طبیعی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو طبیعی و اصول و قوانینی  که دارد آشنا کنیم، که بسیار شبیه به کاشت مو می باشد. اما تفاوت در اینجا است که حساسیت پیوند ابرو از کاشت مو بالاتر است و نیاز به دقت بیشتری دارد.اگر دوست دارید ابروهایی پرپشت و کشیده داشته باشید یکی از راه حل های پیشنهادی، کاشت مو است. برای کاشت  از موهای کناره گوش که شباهت زیادی به موهای ابرو دارند استفاده می شود. تیم پزشکی، این موها را از این قسمت برداشته و در جاهایی که فاقد ابرو است یا تراکم ابرو کم می باشد، پیوند می زند.

کاشت ابرو طبیعی

ابروها یکی از مهم ­ترین عناصر شکل­ دهنده‌ی چهره‌ی ما هستند. به ­طور کلی ابروهای یک فرد از جهت زیبایی شناختی حتی از موهای سر هم مهم‌ترند. چرا که ابروها نسبت به موهای سر در ناحیه­‌ی مهم‌تری از چهره قرار گرفته‌اند. مهم­‌ ترین نقش ابروها ایجاد قابی برای چشم‌هاست که در زیبایی چهره، نقش تعیین‌ کننده‌ ای دارند.
کاشت ابرو یک روش درمانی در زمینه‌ی زیبایی می‌باشد که در واقع از همان تکنیک و شیوه‌ی کاشت مو بهره می­‌برد. در کاشت ابرو یک فلپ باریک مو از پشت سر برداشته­ شده، سپس مشابه زاویه­ ی خواب ابرو­های خود فرد کاشت می‌شود. در هنگام برداشت از سر، صرفا مو­ها منتقل نمی‌شوند بلکه ارگان‌های بسیار کوچکی که وظیفه‌ی تولید و رشد مو­ها را برعهده دارند، در ناحیه ­ی ابرو پیوند زده می‌شوند. فولیکول‌ هایی که ضامن دائمی بودن ابرو­های شما و رشد آن­ ها هستند.

دلایل ریزش ابرو 

 • عفونت
 • سوختگی
 • کندن با برداشتن بیش از حد تاتو
 • بیماری‌های تیروئیدی درمان وابستگی شیمیایی
 • استعداد ریزش ابرو به صورت ارثی

کاشت ابرو طبیعی

بهترین روش برای کاشت ابرو

تکنیک ها و روش های FIT و FUT و SUT جهت کاشت ابرو  طبیعی در کلینیک ها به مشتریان ارائه خواهد شد. در این روش ها نیازی به انجام جراحی نیست. همجنین جای اسکارها در پشت سر مشخص نخواهد بود؛ و در همان جلسه اول فرم و زاویه ی ابرو مشخص خواهد شد؛ و نیازی به رفت و آمدهای بیشتری نیست.

کاشت ابرو با روش FIT :

کاشت ابرو با این روش، مانند کاشت مو به روش FIT، یک تکنیک جراحی می باشد که در آن موی فرد (فولیکول های مو) از پشت سر برداشته شده و به ابرو پیوند داده می شود.

از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شکل دهی و پرپشتی مو به صورت دائم.

استفاده از این روش می تواند ظاهری کاملا طبیعی برای ابروها به ارمغان آورد.

سرعت انجام این روش بالا است.

کاشت ابرو با روش FUT :

در کاشت ابرو با این روش، مانند کاشت مو به روش FUT، یک برش حدود ۸ سانتی از پوست پشت سر در فرد خارج می شود و سپس همان موها را در ابرو پیوند می زنند که رشد این موها در ابرو سبب پرپشتی ابروها خواهد شد.

در این روش، به خاطر استفاده از برش پوست سر، تعداد بیشتری گرفت برای کاشت در ابرو به دست می آید.
با توجه به محدودیت خانم ها در کوتاه کردن و تراشیدن موی سر، عملا روش FUT برای کاشت ابرو استفاده می شود،
مگر در موارد خاص و نادری که نیاز به گرفت های کمی برای کاشت در ابرو باشد که در این صورت، می توان موهای ناحیه کوچکی از سر را تراشید و از روش FIT استفاده کرد.

کاشت ابرو به روش SUT چیست ؟

کاشت ابرو به روش SUT بی خطر است و با استفاده از آن می توان تعداد زیادی از فولیکول های سالم را در مدت زمان کوتاه بدون هیچ زخم و آسیب به ناحیه ی اهدا کننده استخراج کرد. در این روش از دستگاه میکروموتور برای استخراج فولیکول ها از پوست سر استفاده می شود. این دستگاه حفره هایی در ابعاد میکرو در پوست سر بین فولیکول ها ایجاد می کند تا استخراج آسان شود. سپس پرستار از یک فورسپس پزشکی برای استخراج فولیکول ها و قرار دادن آنها در ظرف های مخصوص استفاده می کند.

مزایای کاشت ابرو 

 • نتیجه این عمل نسبت به تاتو و هاشور بسیار زیباتر و طبیعی تر می باشد.
 • رشد موهای ابرو با تراکم بیشتر.
 • طراحی مناسب ابرو با توجه به شکل هندسی چهره و صورت.
 • پوشاندن عیوب و زخم هایی که در ناحیه ابرو وجود دارد.
 • دائمی و طبیعی بودن ابرو بعد از عمل ترمیم.

نکات مهم کاشت ابرو :

موها و گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می شوند، از مناطقی غیر از ابرو برداشته می شوند. در بیشتر مواقع آن را از قسمت های پشت گوش انتخاب می کنند. همین جابجایی گرافت موجب می شود تا قدرت رشد آنها کمتر شود. با این وجود بیمار می تواند مدت زمانی بین ۶ تا ۹ ماه را صبر کند تا رویش ابروها مشخص شود. در صورتی که نتیجه دلخواه نباشد، می توان مجدد برای کاشت اقدام کرد. در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو پس از زایمان انجام شود. استفاده از مواد بی حسی موضعی که در ناحیه ابرو استفاده می شود، ممکن است برای جنین خطرناک باشد.

هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد. کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. در این روش نیز فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده و سپس سوراخ هایی ظریف کوچک در ناحیه ابرو ایجاد می شود. این سوراخ ها به حدی کوچک هستند که بعد از مرحله کاشت مشخص نخواهند بود. البته بعد از کاشت ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای نگرانی نیست.

چرا کاشت ابرو طبیعی انجام می دهیم ؟

دلایل مختلفی برای انجام کاشت ابرو طبیعی می تواند وجود داشته باشد که به شرح زیر است:

 • بعضی از زنان به صورت بی رویه ابروهای خودشان تمییز می کنند و به داخل ابرو وارد می شوند. برای جلوگیری از اتفاق افتادن این امر و خالی نشدن ابروها، اقدام به کاشت ابرو می کنند.
 • اگر زخمی در قسمت ابرو و کمی بالاتر از آن به وجود آمده است، برای پوشاندن جای زخم، از روش کاشت ابرو طبیعی استفاده می کنند که به جراحی هم نیاز ندارد.
 • بعضی از افراد خالکوبی هایی انجام دادند و بعد از مدتی نمی خواهند دیده شود. یکی از راه ها برای پنهان کردن این خالکوبی، کاشت ابرو به صورت طبیعی است.
 • یکی از دیگر از دلایل این کاشت، تریکوتیلومانیا است. تریکوتیلومانیا یک حالت عصبی است که شامل پاره شدن اجباری موهای ابرو می شود. به طوریکه آنها دیگر رشد نخواهند کرد. در این مواقع، فرد سعی می کند با کاشت موها ابرو، آنها را دوباره تجدید کند.
 • در برخی از موارد هم به دلایلی مانند نگرانی، استرس، یائسگی در زنان وجود دارد که می تواند باعث ریختن موهای ابرو باشد که بیشتر ریشه عصبی دارد که با کاشت ابرو به صورت طبیعی، جبران می شود.

چرا کاشت ابرو طبیعی انجام می دهیم ؟

کاشت ابروی طبیعی برای چه کسانی مناسب است ؟

کاشت ابروی طبیعی روشی بی‏ خطر و مطمئن برای کسانی می‏ باشد که به دلایل مختلف ابروهایشان از بین رفته و یا آسیب دیده‏ است، مانند افرادی که دارای اسکار یا شکستگی هستند، یا مدل ابروهای طبیعی ‏شان متناسب و ایده‏ آل نبوده کاندید خوبی برای این عمل می‏ باشند.

کاشت ابرو یک راهکار مؤثر برای جایگزینی ابرو یا اصلاح بخش‌های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم‌ها، یا مسائل ژنتیک در افراد مشاهده می‌شود. برای کاشت ابروی طبیعی از همان تکنیک‌های مشابه کاشت مو استفاده می‌شود.

توصیه های بعد از کاشت ابرو

 • تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته ‏شده در چند روز اول پس از جراحی ممنوع است.
 • نواحی اطراف ابرو و چشم با آب مستقیم شسته نشود.
 • به مدت یک هفته آرایش در این نواحی انجام نگیرد.
 • پس از کاشت ابروی طبیعی از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در مقابل عفونت استفاده ‏شود.
 • شست‏ وشو معمولی صورت، یک هفته بعد از کاشت امکان پذیر می باشد.
 • ابروهای کاشته شده را می‏ توان رنگ کرد و هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد.
 • موی استفاده شده در کاشت ابرو از بانک موی سر فرد تهیه می ‏شود و با در نظر گرفتن این نکته که موی ابرو دائما در حال رشد نیست و برعکس موی سر، بعد از زمان کوتاهی رشدش متوقف می ‏گردد باید مرتبا توسط فرد کوتاه و تمیز شود.

مزایای جدیدترین روش های کاشت ابرو :

روش‌‌ های مختلف کاشت ابرو به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند این روزها به یکی از روش‌های مطمئن به منظور درمان کم‌ پشتی و ریزش ابروها شناخته شده‌اند. اگر نگاه کلی نسبت به کاشت ابرو بیاندازیم با روش های زیادی مواجه می شویم، هر یک از این روش‌ها با توجه به تکنولوژی که در آن به کار رفته دارای یک سری نکات مثبت و منفی هستند که باعث می‌شود هر فردی یکی از آن‌ها را با صلاح‌دید پزشک و شرایط خود انتخاب کند. از طرفی دیگر برخی از مزیت‌ها در تمامی آ‌ن‌ها یکسان بوده و در همه روش‌ها می‌توان به آن‌ها دست یافت.

در زیر به معرفی چند مورد از مهم‌ترین مزایای روش های کاشت ابرو پرداخته‌ایم:

 • طبیعی بودن نتایج حاصل از کاشت ابرو، به طوری که بعد از مشاهده نتیجه نهایی کار هیچ فرقی با موهای ابروهای خود شما وجود نخواهد داشت. این درحالی است که روش‌های مشابه نظیر تاتو حالتی کاملا طبیعی نخواهند داشت.
 • دائمی بودن نتایج به دست آمده، از دیگر مزیت‌های مهم به شمار آمده و شما نیازی به تکرار مداوم و پی در پی آن نخواهید داشت.
 • رسیدن به ظاهر دلخواه با توجه به سلیقه بیمار، یکی از نکات مثبتی است که می‌توان در روش‌های کاشت ابرو به آن اشاره کرد. چرا که قبل از شروع کار پزشک طبق فرم صورت و سلیقه بیمار خط ابرو را مشخص کرده و عملیات کاشت را طبق آن انجام می‌دهد.
 • بی‌خطر بودن تمامی روش‌ها در صورت انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص با تجربه

توصیه های بعد از کاشت ابرو

چه افرادی مناسب کاشت ابرو هستند ؟

معمولا افرادی که به صورت ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارند و  یا به دلایل مختلف ابروهای آن‌ها شروع به ریختن کرده است، بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. همچنین افرادی که ابروی بی حالت دارند و یا فرم ابرو خود  را دوست ندارند میتوانند از این روش ها استفاده کنند.

انجام کاشت ابرو برای افرادی که به  دلایل ارثی هستند. افرادی که دچار بیماری هایی از جمله تیروئید هستند تا زمانی که بیماری کنترل و یا درمان نشده، نمی‌توان از کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها استفاده کرد. علاوه بر این افرادی که به دلایلی از جمله سوختگی یا شکستگی همه یا بخشی از ابروی خود را به‌طور کامل از دست داده‌اند، می‌توانند با  انجام کاشت ابرو، از ابرویی زیبا و خوش فرم لذت ببرند.

مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو :

 • عمدتا نقاهت جراحی کاشت مو کمتر از 24 ساعت است.
 • شما می‌توانید کار کردن را پس از کاشت ابرو آغاز کنید اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند چند روز مرخصی داشته باشند و استراحت کنند.
 •  پس از کاشت ابرو باید روز اول هر 2-3 ساعت یکبار مایع مخصوصی که در اختیارتان قرار داده اند را روی ابرو ها اسپری کنید.
 • ممکن است در چند روز اول بعد از کاشت ابرو، ابروها و بالای پلک‌ها دچار کبودی و تورم شوند که از عوارض طبیعی و موقت کاشت ابرو هستند.
 • بعد از کاشت، نواحی ابرو پانسمان نمی‌شوند، ولی نواحی دهنده (بانک مو) باید به مدت 1 روز پانسمان داشته باشند.
 • روز دوم بعد از عمل، بعد از باز کردن پانسمان سر، باید سر خود را بشویید.
 • شما روز بعد از جراحی می‌توانید فعالیت روزمره خود را داشته باشید.
 • توصیه می‌شود  از انجام فعالیت هایی که باعث استرس شما می شود اجتناب کنید زیرا ممکن است یاعث خونریزی یا صدمات احتمالی شود.

تاثیر کاشت ابرو بر روی چهره :

بدون شک برای زیباتر شدن ابرو ها و پر پشت شدن آن دلیل اصلی برای کاشت ابرو است، با توجه به اثر زیبا شناختی ابرو در چهره و همین طور حساس بودن  این ناحیه افراد معمولا دچار ریزش یا کم پشتی ابروها می شود و روش های زیادی مثل کاشت ابرو برای زیباتر شدن ابروها وجود دارد، و با کاشت ابرو طبیعی ابرو ها کاملا به صورت طبیعی رشد میکنند.

نتیجه کاشت ابرو بعد از عمل :

نتیجه‌ای که بعد از عمل کاشت ابرو مشاهده می‌کنید، در اصل فولیکول‌های تازه انتقال داده شده است که ممکن است ظاهر زیبایی نداشته باشند. همچنین زخم‌های کوچک و ریزی که در ناحیه‌ی ابرو دیده می‌شود نیز مزید برعلت می‌شود تا شما بهت زده شوید؛ اما بهتر است بدانید این اول کار است، شما تازه از زیر عمل کاشت ابرو بیرون آمده‌اید و نباید انتظار زیادی داشته باشید. این علائم کمتر از یک هفته از بین می‌روند.با توجه به این که روش‌های جدید پیوند ابرو طبیعی زخم‌های بسیار کوچکی بر جای می‌گذارند، سریع بهبود می‌یابد و هیچ گونه اسکار یا جای زخم هم بر جای نمی‌ماند. پیوند ابرو شما را برای مدت زیادی از زندگی شخصی و شغلی جدا نمی‌کند.

اقدامات بعد از کاشت ابرو 

 • سر به سمت پایین خم نشود.
 • هنگام خوابیدن سر خود را  به همراه بالش بالا از بدن بگذارید.
 • فعالیت سنگین ورزشی انجام ندهید.
 • سعی کنید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

اقدامات بعد از کاشت ابرو 

برای کاشت ابرو به چه تعداد گرافت مو نیاز است ؟

هر کدام از ابروها به 250 تا 400 گرافت نیاز دارند تا ظاهری طبیعی و سالم داشته باشند. تعداد دقیق گرافت‌ها به سایز، ظاهر و همچنین نتایج مطلوب بستگی دارد. در طول این دوره به‌ دلیل این‌ که بیمار به‌ صورت موضعی بی حس می شود، هیچ درد و ناراحتی را احساس نمی‌کند و در آرامش کاملا به سر می‌برد. بعد از اتمام کاشت ابرو، نیازی به بستری شدن در کلینیک نیست و بیمار می‌تواند برای سپری کردن دوره بهبود به خانه برود.

آیا کاشت ابرو عوارض و خطراتی دارد ؟

در صورتی که فرد به پزشک پوست و متخصص زیبایی حرفه ای خود مراجعه کند هیچ گونه عوارض و معایبی را برای او به همراه نخواهد آورد، اما اخیرا با ظاهر شدن پزشکان آماتور برای این پروسه حساس، برخی از عوارض همچون عفونت در محل پیوند به دلیل استفاده از وسایل چند بار مصرف شده، ایجاد کرده اند که برطرف شدن آن خود نیاز به مراجعه به پزشکان دیگر را در پی داشته است. همچنین اگر متقاضی بلافاصله بعد از پیوند صورت را شست و شوی دهد، باعث عفونت و در نتیجه تبدیل شدنش به التهاب خواهد شد.استفاده از روش های FIT و FUT  ممکن است که خونریزی را به همراه داشته باشد، که بعد از گذر چند ساعت کاملا برطرف می شود و جای نگرانی ندارد.

کلام آخر

یکی از اعضای صورت که شاید به نظر نقش چندانی در بدن نداشته باشد ابرو است. این عضو به ظاهر بدون عمل در واقع یکی از مهمترین اعضای صورت بوده چرا که نه تنها وظیفه محافظت از چشم (عضو بینایی) را به عهده دارد بلکه نقش مهمی در زیبایی جذابیت و روان فرد دارد.ابروهایی که پر هستند، ظاهر متناسب و زیبایی دارند و معمولاً توجه سایرین را به خود جلب نمی‌کنند. اما چیزی که باعث جلب توجه دیگران می‌شود، وجود ابروهای نازک یا خالی است که می‌تواند توجه ناخواسته سایر افراد را به سمت شما جلب کند.کاشت ابرو روشی بی‌خطر است و می‌تواند نتایج طبیعی را برای کسانی که موی ابروی خود را از دست داده‌اند یا اثر زخمی در ناحیه ابرو دارند بوجود آورد.ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید لطفا نظرات پیشنهادات خود را از طریق شما های گذاشته شده داخل سایت با ما درمیان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کاشت مو به روش ترکیبی
نوشتهٔ بعدی
کاشت ابرو طبیعی مردانه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج + هفت =

فهرست
Call Now Button