روش جدید کاشت مو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با روش جدید کاشت مو آشنا کنیم. با افزایش سن ممکن است افراد به دلایل مختلفی دچار ریزش مو شوند که این اتفاق باعث رنجش در این افراد می شود اما با کاشت مو می توان از شر این نگرانی خلاص شد. داشتن موهای سالم و پر پشت و زیبا در زیبایی بسیار تاثیر دارد که کاشت مو می تواند در این زیبایی بیشتر تاثیر بگذارد.

کاشت مو چیست؟

تراکاشت مو یا کاشت مو به روشی گفته می شود که در آن ریشه مو از ناحیه اهدا کننده به ناحیه در حال ریزش برده می شود. این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می شود و ریشه هایی به صورت ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می شود. از این روش برای بازسازی ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخم ناشی از تصادف یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می شود. کاشت مو با پیوند پوست متفاوت است.

در هر پیاز 1 تا 4 رشته مو رشد می کند. در جدیدترین روش های کاشت مو پیاز مو دست نخورده منتقل می شود که نتیجه این کار ظاهر طبیعی موهای کاشته شده است. این روش به صورت FUT نامیده می شود. موهای اهدایی با دو روش متفاوت جمع آوری می شود و این کار بسیار تخصصی است و متخصصان پوست و مو می توانند این کار را انجام دهند.

کاشت مو چیست

دلیل ریزش مو

آسیب های جسمی : عواملی مانند جراحی، تصادف رانندگی یا بیماری های شدید مانند آنفولانزا می تواند باعث ریزش مو شود. مو دارای چرخه زندگی برنامه ریزی شده است که مراحلی از جمله رشد، مرحله استراحت و مرحله ریختن را دارا است. شرایط جسمی می تواند به این چرخه شوک وارد کند و مو دچار ریزش می شود. با بهبودی بدن موها دوباره رشد می کندو نیاز به پیگیری درمان خاصی ندارد. فقط کافی است بدن در شرایط عادی قرار بگیرد تا چرخه سلامت و طبیعی خود را بازیابد.

تاثیرات بارداری : حاملگی و مادر شدن یکی از اتفاقات زندگی هر زنی است. اما بارداری یکی از نمونه های شوک جسمی است که می تواند علت ریزش مو شود. دلیل این اتفاق تغییراتی است که در سطح هورمون های به وجود می آید. ریزش مو مرتبط بیشتر بعد از زایمان دیده می شود. بارداری ممکن است تنها در تعداد معدودی از افراد باعث ریزش مو شود و یا ممکن است باعث تعادل هورمونی در افراد هم بشود. اگر بعد از بارداری دچار ریزش شده اید مطمئن باشید بعد از چند ماه دوباره رشد می کند. این امری طبیعی است که برای هر فردی اتفاق می افتد. در دوران حاملگی و شیردهی به دلیل خطرات و عوارض داروهای ضد ریزش استفاده نکنید. بهترین راه برای درمان ریزش مو در دوران بارداری رژیم غذایی سالم و مناسب است.

کمبود پروتئین : با خوردن گوشت و تخم مرغ می توانید مقدار زیادی پروتئین دریافت کنید. می توانید با خوردن حبوبات این پروتئین را به بدن برسانید. اما اگر بدن به مقدار کافی پروتئین دریافت نکند رشد مو دچار اختلال می شود. این اتفاق می تواند 2 تا 3 ماه بعد از افت پروتئین در بدن رخ می هد. بیشتر منابع پروتئین از جمله ماهی، گوشت و تخم مرغ وجود دارد. اگر گوشت نمی خورید باید از منبع پروتئین گیاهی در رژیم غذایی استفاده کنید.

کاهش وزن : هدف بعضی از افراد داشتن اندام ایده آل است و راه های مختلفی برای کاهش وزن خود انجام می دهند اما کاهش وزن می تواند آسیب های جسمی به بدن وارد کند و باعث ریزش مو می شود. کاهش وزن باعث فشار های غیر ضروری در بدن می شود. عدم صحیح غذا خوردن می تواند باعث کاهش کمبود ویتامین یا مواد معدنی شود. کاهش مو می تواند در ریزش مو نقش داشته باشد که نشانه اختلال غذایی مثل بی اشتهایی یا بولیمی باشد که این نوع ریزش مو بعد از مدتی اصلاح می شود.

تغییرات هورمونی : نداشتن تعادل در سطح هورمون ها یکی از دلایل ریزش مو است. سطح هورمون ها در خانم ها به دلایل مختلفی تغییر می کند. تغییرات هورمون های بارداری می تواند باعث ریزش مو شود قرص های ضد بارداری هم می تواند باعث تلوژن افلوویوم شود و در صورت داشتن سابقه خانوادگی احتمال ریزش موها بیشتر است. تغییر تعادل هورمونی در یائسگی رخ می دهد که امکان دارد نتیجه مشابهی داشته باشد. در اثر تغییرات هورمونی گیرنده های هورمون مردانه در پوست فعال می شود. فولیکول های مو کوچک می شوند و باعث ریزش مو می شود. برای درمان این مشکل باید با پزشک صحبت کنید و داروهای ضد بارداری که این عوارض را نداشته باشد مصرف کنید.

چه افرادی برای کاشت مو مناسب هستند ؟

بیشتر افرادی که انواع طاسی و ریزش مو با کاشت مو جبران می شود. اگر طاسی های پراکنده با الگوی نامشخص، ریزش موی سکه ای یا ریزش مو به علت بیماری های زمینه ای درمان نشده رنج می برند برای کاشت مو مناسب نیستند. امکان دارد ریزش موی شما ناشی از آلوپسی آندروژنی، سوختگی، آسیب، بیماری درمان شده است. بهترین کار قبل از کاشت مو مراجعه به متخصص پوست و مو و پیدا کردن علت ریزش مو است. اگر علت ریزش مو جز موارد قابل درمان باشد باید عوامل آن بررسی شود. قدرت بانک مو، جنس مو، وضعیت سلامتی عمومی، سن از جمله این عوامل هستند که توسط پزشک متخصص بررسی می شود. بسیاری از افراد که دچار ریزش مو شده اند ممکن است در دام کلینیک های سودجو قرار بگیرند. آقایان زیر 25 سال باید قبل از کاشت مو روش های درمانی را امتحان کنند و تا زمان تثبیت شدن الگوی ریزش صبر کنند در غیر این صورت امکان ریزش موهای کاشته شده زیاد است.

دلیل ریزش مو

روش جدید کاشت مو

روش Micro FIT : این روش یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در ایران است. همانطور که از نامش پیدا است این روش همان روش FIT است که با کمک ابزار ها و دستگاه های دقیق و ظریف انجام می شود. دظرافت دستگاه طوری است که از ایمپلنتر استفاده شده در ربات کاشت مو ARTAS هم ظریف تر است. در این روش با کمک دستگاه ایمپلنتر سوراخ هایی با قطرهای مختلف از پانچ با سر چرخان تشکیل شده که مثل یک مته وارد پوست می شود و با کمک نیروی مکش فولیکول ها استخراج می شوند.

سوراخ های ایجاد شده ریز هستند و احتمال اینکه دچتار خونریزی شوید بسیار کم است و نیاز به بخیه برای بستن ناحیه برداشت شده ندارد و این ویژگی بر خلاف روش FUT است که با خونریزی و زخم همراه است و نیاز به بخیه دارد. به همین دلیل در این روش دوره نقاهت کمتر است. کاهش عوارض جانبی مانند برداشت ناقص فولیکول، دفن فولیکول ها و عدم تماس مستقیم فولیکول ها با ابزارهای جراحی به دلیل استفاده از ایمپلنتر با قابلیت پانچ چرخان، امکان تکمیل کاشت مو در یک روز، امکان بالاتر بردن کیفیت گرافت های استخراج شده به کمک دستگاه های مینیاتوری روش MICRO FIT، عدم نیاز به تراشیدن سر از مزایا این روش می باشد. همه افراد می توانند ماشت مو انجام دهند به جز افرادی که بانک مو غیر متراکم و ناکافی و یا سابقه ایجاد زخم های کلیویایی داشته باشند.

روش MICRO GRAFT : در این روش به کمک ابزار های پیشرفته به نام هولدر اتوماتیک در سایز میکرون برداشت فولیکول ها انجام می شود. با استفاده از سوزن های بسیار کوچک سوراخ هایی به اندازه 1 میلی متر در ناحیه هایی که طاسی و یا کم پشت ایجاد و گرافت های آماده شده به وسیله میکرو ایمپلنتر داخل سوراخ ها کاشته می شود. امکان پیوند گرافت ها تا 2 برابر بیشتر از روش های دیگر تهاجم کمتر اجرای آسان این روش به دلیل دارا بودن تکنولوژی پیشرفته در کنار نتایج قابل قبول و ظاهر طبیعی که به همراه دارد.

روش میکروگرافت مورد توجه بسیاری از متخصصین پوست و مو و متقاضیان قرار داده است. این روش از کاشت مو کم خطر تر از روش های دیگر است اما به دلیل پیشرفته تر بودن و جدید بودن ابزارهای این روش مهارت پزشک در استفاده از این ابزار ها خیلی اهمیت دارد.

روش جدید کاشت مو

بانک مو چیست ؟

 بانک مو ناحیه ای از پوست بدن است که دارای موهای مقاوم و قوی در برابر ریزش مو است. از این رو در زمان جداسازی و استخراج گرفت های مو از این ناحیه آنها را با استفاده از دستگاه های مخصوص جدا کرده و به دقت در بخشی از سر که موها در آن کم پشت شده و یا دچار طاسی شده، کاشته می شوند. بهترین حالت این است که بانک مو از نواحی پشت سر انتخاب شود چرا که در این بخش از سر فولیکول های مو بسیار مقاوم ترند و به دلایل هورمونی ریزش آنها بسیار کم است. همچنین نواحی اطراف گوش ها. این تارهای موها به دلیل مقاوم بودن در برابر ریزش، زمانی که به جلوی سر ناحیه ای که دچار ریزش شده منتقل می شوند همچنان به رشد خود ادامه می دهند. از این رو پس از مدتی ناحیه کم پشت و یا خالی شده از موها بار دیگر صاحب مو می شوند و بعد از گذشت مدت کوتاهی کوچکترین اثری از عمل جراحی بر روی سر فرد باقی نمی ماند و وی به راحتی و با خیال راحت می تواند به کار و امور روزمره خود بپردازد.

کلام آخر

قبل از انجام روش جدید کاشت مو سعی کنید بهترین کلینیک ها و پزشک ها را انتخاب کنید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه تزریق فیلر
نوشتهٔ بعدی
هزینه تزریق ژل

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده + 17 =

فهرست
Call Now Button