بالا بردن ابرو با بوتاکس

ما سعی داریم در این مقاله شما را با بالا بردن ابرو با بوتاکس آشنا کنیم. ابرو تاثیر بسیار زیادی در چشم دارد و با کوچک ترین تغییر احساسات ما را نشان می دهد. وقتی اخم می کنیم به مرور این حرکت باعث افتادگی ابرو می شود. پیر شدن پوست صورت با از دست دادن کلاژن و رنگ پوست و کشیده شدن روزانه پوست توسط عضلات اخم و دور چشم در یک دوره طولانی باعث افتادگی ابرو در پیشانی می شود که این مسئله باعث می شود ظاهر صورت پیر تر به نظر برسد اما دیگر جای نگرانی نیست زیرا با بالا بردن ابرو با بوتاکس می توان این مشکل را حل کرد.

بالا بردن ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس روشی برای از بین رفتن خط های اخم بین ابرو است. این روش باعث لیفت و بالا بردن ابرو با استفاده از تزریق بوتاکس زیبایی با بوتولیوم توکسین نوع A خواهد شد. این تزریق باعث می شود عضلات زیرین و تحتانی پوست آرام شود و این موضوع باعث می شود تا لایه بیرونی پوست صاف شده و عضلات بین ابرو شل و ریلکس شوند. این روش عضلات بین ابروی شما که شل شده را بالاتر می کشد که این اتفاق باعث بالاتر رفتن ابروهای شما و بازتر شدن چشم هایتان می شود.

می توان با تزریق اضافی در قسمت های انتهایی ابرو برای آرام کردن عضلات این قسمت استفاده کرد زیرا این کار باعث می شود عضلات پیشانی بتواند این قسمت را بالا بکشد اما این که تا چه حدی میزان لیفت و بالا کشیدن ابرو را می توان انتظار داشت با توجه به به سن متقاضی و میزان عضلات پیشانی که عضلات آرام شده را حمایت می کنند متغییر است. این روش می تواند به صاف کردن چروک ها و خط های عمیق در بین ابرو ها بدون عمل جراحی کمک کرد. بوتاکس روشی برای لیفت ابرو بدون نیاز به عمل جراحی است که باروش های سنتی برای لیفت ابرو که شامل برش و برداشتن پوست می شود تفاوت زیادی دارد.

بالا بردن ابرو با بوتاکس 

افتادگی پوست پیشانی و ابرو چه علتی دارد ؟ 

با افزایش سن کلاژن در لایه عمیق پوست از بین می رود. کلازن از پوست حمایت می کند و باعث می شود که پوست به صورت بچسبد و با داز دست رفتن کلازن پوست شل و افتاده می شود. پیشانی و ابروی ما با فعالیت عضلات دور چشم به پایین کشیده می شود. وقتی اخم می کنیم عضلات اخم پوست را به سمت پایین بینی می برند که به این عضلات، عضلات اخم و دقت می گوییند و در افتادگی ابرو نقش دارند. عضلات پیشانی که دور چشم قرار دارند وقتی می خندیم یا اخم می کنیم پیشانی را به سمت پایین می کشد. این عضلات حلقوی چشم نام دارد و باعث چین و چروک های پیشانی و افتادگی دور چشم می شوند.

چه افرادی می توانند برای بالا بردن ابرو با بوتاکس استفاده کنند ؟

بعضی از بیماران انتخاب های بهتری برای استفاده از روش بالابردن ابرو با بوتاکس با سایر روش ها دارند. اگر ابروی شما به دلیل عادت های حرکت عضلات باعث افتادگی می شود می توانید نتایج بهتری را با تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو در مقایسه با سایر دیگر مشاهده کنید که مشکل افتادگی ابرو مربوط به از دست دادن بافت چربی در این ناحیه باشد. در بعضی از موارد ممکن است بیمار تصمیم بگیرد از روش های درمانی لیفت ابرو به همراه تقبل هزینه بوتاکس استفاده کند. در این حالت جراحی لیفت ابرو می تواند به بالا بردن ابرو کمک کند و تزریق بوتاکس بر کاهش و رفع خط اخم و خط های ایجاد شده بر روی پیشانی تمرکز دارد.

استفاده از بوتاکس برای لیفت ابرو و از بین بردن خط اخم دارای مزایایی در مقایسه با روش های جراحی است. یکی از بزرگ ترین مزایا بالا بردن ابرو عدم وجود دوره ریکاوری بعد از درمان است. بعد از تزریق بوتاکس لازم است برای چند ساعت بالا نگه داشته شود اما شما می توانید بعد از درمان به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید. این روش برای بیماران راحت و بدون درد است. اگر شما در این زمان احساس ناراحتی داشتید می توانید با پزشک خود صحبت کنید و برای کاهش درد از مواد بی حسی استفاده کنید.

هنگامی که عمل جراحی برای لیفت ابرو تستفاده می شود می توانید برای نحوه انجام بالا بردن ابرو تزریق بوتاکس را با روش های دیگر ترکیب کنید. شما می توانید از تزریق ژل در نواحی صورت برای اصلاح خط و چین و چروک ها استفاده کنید. شما می توانید تزریق بوتاکس را قبل و بعد از عمل های جراحی انجام دهید مثلا شما می توانید یک عمل جراحی لیفت و کشیدن پوست صورت برای اصلاح افتادگی در ناحیه های چانه و کشیدن پوست گردن انجام دهید و هم زمان از تزریق بوتاکس برای بهتر شدن وضعیت ظاهری در ابرو استفاده کنید.

معایب بالا بردن ابرو با بوتاکس

بالا بردن ابرو با بوتاکس معایبی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم. یکی از مهم ترین این معایب طول مدت ماندگاری و دوام نتیجه درمان در مقابل قیمت بوتاکس است. نتیجه حاصل از تقبل قیمت تزریق بوتاکس بر ای چند ماه ماندگاری دارد یعنی شما ممکن است به حداکثر 3 یا 4 بار تزریق بوتاکس در هر سال برای حفظ نتیجه نیاز داشته باشد. این روش لیفت ابرو در مقایسه با جراحی ارزان تر است و به زمان کمتری نیاز دارد. در صورتی که شما به تکرار تزریق ها نیاز داشته باشید هزینه تزریق بوتاکس شما هم از نظر مالی و از نظر زمانی افزایش می یابد. در بعضی از اوقات شما تصمیم گرفتید بالا کشیدن ابرو را عمل جراحی یا تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و اصلاح ناحیه پیشانی و جوان تر کردن آن پرداخت کنید شما باید با یک پزشک متخصص که دارای تجربه مناسب در هر دو این روش های درمانی است و در مورد هزینه تزریق بوتاکس و جراحی و هزینه لیفت ابرو صحبت کنید. پزشک با توجه به افتادگی پلک چشم می تواند بهترین روش را به شما پیشنهاد دهد.

روش های مختلف بالا بردن ابرو  :

روش های دیگری برای لیفت ابرو وجود دارد که تزریق ژل یا فیلر یکی از این ویژگی هاست. تزریق مواد پرکننده موجود در بازار می توانند دم ابرو را بالا ببرند. جراحی لیفت ابرو هم به عنوان یک روش تهاجمی برای لیفت ابرو و رفع بسیاری از نقایص این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته به دلیل تهاجمی بودن عوارض خاص خود را دارد. انتخاب مناسب ترین روش بستگی به میزان مورد نیاز ترمیم در ابروها دارد. تزریق ژل با فیلر و تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو روش های درمانی غیرتهاجمی و موقتی هستند که برای تمدید تاثیرات نیاز به تکرار دارند.

معایب بالا بردن ابرو با بوتاکس

زمان تزریق و ماندگاری تزریق بوتاکس در لیفت ابرو :

درمان در عرض چند دقیقه صورت می‌گیرد و نتایج آن حداقل برای سه تا چهار ماه باقی خواهد ماند. بسیاری از جراحان و متخصصان پوست بوتاکس را بخش جدایی ناپذیر جراحی لیفتینگ یا بالا کشیدن ابرو در نظر می‌گیرند زیرا کاربرد آن قبل از جراحی به شل شدن عضلات و بهبود بیمار کمک می‌کند. در صورتی که تزریق بوتاکس به درستی توسط پزشک مجرب انجام شود ابروها به شکل نامحسوس و در عین حال موقتی بالا می‌روند و جذابیت چشم ها افزایش پیدا می‌کند.

مراقبت های بعد از بالا بردن ابرو با بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

توصیه های مراقبتی : بعد از تزریق بوتاکس باید توصیه هایی را رعایت کنید تا سریع تر بهبود یابید. باید تا 4 ساعت سر خود را در حالت صاف نگه دارید و دراز نکشید، باید در 2 ساعت یک دقیقه یک بار عضلات ناحیه بین دو ابرو را منقبض کنید و حرکت دهید. میزان تاثیر حرکات عضلانی بر اثر بخشی بوتاکس مشخص نیست ولی تجربه نشان داده که با انجام این انقباضات بوتاکس بهتر جذب عضلات می شود.

نقاهت و ریکاوری : یکی از دلایل که افراد تزریق بوتاکس را به جراحی لیفت ابرو ترجیح می دهند بی دردسری و بی خطر بودنش است. شما می توانید بعد از تزریق بوتاکس به فعالیت روز مره خود ادامه دهید. انجمن درماتولوژی توصیه می کند حداقل باید 2 ساعت استراحت کرد.

مشاهده نتایج : ظاهر شدن اثرات و دوره نقاهت بعد از تزریق بوتاکس سریع و کوتاه مدت است. فرایند فلج شدن عضلات بعد از تزریق شروع شده و یک هفته تکمیل می شود. پژوهش های جدید نشان می دهد که نتیجه حداکثری را یک ماه می توانیم مشاهده کنیم.

ماندگاری اثرات : تزریق بوتاکس بین 3 تا 4 ماه دوام دارد. ماندگاری بوتاکس در بعضی از افراد نیم سال طول می کشد.

مراقبت های بعد از بالا بردن ابرو با بوتاکس 

درمان عدم تقارن ابرو ها :

یکی از مشکل های سایع عدم تقارن ابروها است که می توانیم با تزریق بوتاکس اصلاحش کنیم. در بیشتر بیماران سعی می کنیم با لیفت ابروی پایین تر آن را به سطح بالاتر برسانیم. این کار با تزریق بوتاکس در ناحیه بین دو ابرو و فلج کردن عضلات پایین آورنده ابرو انجام می دهیم. اگر یکی از ابروها خیلی بالا رفته باشد می توانیم با تزریق 2 واحد بوتاکس به عضله پیشانی ابرو را پایین بیاوریم و عدم تقارن را اصلاح کنیم. ممکن است گاهی در جریان لیفت ابرو عدم تقارن اتفاق بیفتد در این صورت می توانیم با تزریق بیشتر این عدم تقارن را اصلاح کنیم.

کلام آخر

قبل از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو از افرادی که این کار را انجام دادند کمک بگیرید و سعی کنید به بهترین کلینیک ها برای تزریق بوتاکس مراجعه کنید. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه کاشت ریش در فرمانیه
نوشتهٔ بعدی
هزینه تزریق فیلر

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 2 =

فهرست
Call Now Button