عوارض بوتاکس زیر بغل

در این مقاله می خواهیم شما را با عوارض بوتاکس زیر بغل آشنا کنیم. بوتاکس با مسدود کردن اعصاب فعال کننده غده عرق مانع تعریق در ناحیه زیر بغل می شود. با ما همراه باشید تا با عوارض بوتاکس زیر بغل بیشتر آشنا شوید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک نوروتوکسین است که از باکتری های ایجاد کننده بوتولیسم بدست می آید. نوروتوکسین نوعی سم برای سلول های عصبی بوده و بوتولیسم نیز نوعی مسمومیت غذایی است. با این حال، جای نگرانی وجود ندارد زیرا در صورتی که این فرایند به صورت مناسب توسط فردی متخصص انجام شود بسیار ایمن است. بوتاکس به عنوان یک فرایند زیبایی به کار می‌رود این ماده با فلج کردن موقت از عضلات چروک های صورت را از بین می‌برد و پزشکان برای درمان بیماری‌های عصبی عضلانی مانند میکروفن اسپاسم عضلانی و هایپر هیدروزیس از بوتاکس استفاده می‌کنند.

بوتاکس چیست

بوتاکس زیر بغل چیست

بوتاکس و مسدود کردن اعصاب فعال کننده غده های عرق تاثیر خود را بر جا می‌گذارد. هنگامی که دمای بدن افزایش می یابد سیستم عصبی غده های عرق را فعال می‌کند و بدن توسط آن دمای خود را کاهش می‌دهد. افرادی که به هایپر هیدروزیس مبتلا هستند قدرت پیش فعال دارند و تزریق مستقیم بوتاکس به ناحیه هایی که دارای تعریق شدید است باعث فلج شدن اعصاب بیش فعال در آن ناحیه می شود و هنگامی که اعصاب را در به رساندن پیام تعلیق نباشد تعریق نخواهد داد . بوتاکس تنها در نواحی تزریق شده از طریق جلوگیری می‌کند.

بوتاکس در چه ناحیه هایی استفاده می شود ؟
تزریق بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق ناحیه زیر بغل است. تحقیقات نشان می‌دهد که بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل بسیار موثر است و پزشکان برای درمان تعریق دیگر نواحی بدن استفاده می کنند. بوتاکس در ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد در درمان تعریق کف دست نیز موفق بوده است. محققان معتقدند که بوتاکس می تواند در کاهش تعریق کف پا نیز موثر باشد باید در نظر داشت که تزریق بوتاکس در ناحیه کف پا نسبت به ناحیه های دیگر بسیار دردناک است.

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل : پزشک بوتاکس زیر بغل را به وسیله یک سوزن کوچک در زیر سطح پوست تزریق می کند و برای کاهش درد بیمار مقداری یخ یا داروی بی حس کننده به او خواهد داد. افراد بعد از اتمام تزریق بوتاکس زیر بغل می توانند فعالیت های روزمره خود را به راحتی انجام دهند امکان دارد پزشک برای معاینه و بررسی ناحیه درمان شده جلسه ملاقاتی را با بیمار انجام دهد. تزریق بوتاکس فرایندی ساده است که در مطب پزشک انجام می شود. پزشک از بیمار درخواست می کند از دو یا سه روز قبل از انجام تزریق بوتاکس زیر بغل از تراشیدن موهای زیر بغل خودداری کند. از مصرف داروهای رقیق کننده خون برای پیشگیری از بروز کبودی باید چند روز قبل از انجام این تزریق دوری کند. اگر افراد داروهای خاصی مصرف می کنند باید به پزشک اطلاع دهند و پزشک را در جریان بگذارند.

بوتاکس زیر بغل چیست
چه کسانی می تواند تزریق بوتاکس زیر بغل را انجام دهند ؟
برای تزریق بوتاکس زیر بغل حداقل سن شما باید ۱۸ سال باشد. بوتاکس زیر بغل فقط در موارد شدید هایپر هیدروزیس پیشنهاد می‌شود و بهتر است قبل از انجام این روش قرص لباس و رول های ضد تعریق را تست کنید. افرادی که دچار بیماری خاص می باشند یا داروی خاصی را مصرف می‌کنند می‌توانند برای درمان هایپر هیدروزیس از روش تزریق بوتاکس استفاده کنند و بهتر است برای درمان به دنبال روش‌های دیگری باشند.

ماندگاری بوتاکس زیر بغل : افراد بعد از تزریق بوتاکس می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهند. توقف تعریق نواحی درمان شده ۲ تا ۷ روز زمان خواهد برد. خشکی کامل ناحیه درمان شده می تواند تا دو هفته طول بکشد اثرات بوتاکس موقتی بوده است و فرد برای حفظ آن ها به انجام دوباره این روش نیاز دارد خشکی ناحیه زیر بغل چهار تا شش ماه دوام دارد. نتیجه بوتاکس زیر بغل به اندازه بوتاکس دست و پا ماندگاری ندارد و امکان دارد پس از شش ماه نیاز انجام مجدد داشته باشد. افراد باید بعد از نتیجه تزریق بوتاکس برای معاینه ناحیه درمان شده به پزشک مراجعه کند تا پزشک نواحی که بوتاکس تزریق شده است را مشاهده کند تا ببیند درمان شده و یا به درمان بیشتر نیاز دارد.

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

شایع ترین عوارض بوتاکس زیر بغل تورم، سوزش، درد در محل تزریق، تعریق در محل هایی به غیر از زیر بغل است. ممکن است بعضی از افراد دچار سردرد و گرفتگی شوند و احتمال بروز عوارض جانبی در تزریقات بوتاکس به شدت نادر است عوارض جانبی هنگامی بروز می‌کند که بوتاکس تمام بدن را تحت تاثیر قرار دهد. این عوارض می توانند بعد از چند ساعت بروز کنند. این عوارض جانبی شامل حالت تهوع ،خارش ،درد، ضعف عضلانی موقتی، سفتی مفاصل، درد در ناحیه زیر بغل، مشکل در بینایی، مشکل در تنفس است.

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل
مراقبت های تزریق بوتاکس زیر بغل : تزریق بوتاکس زیر بغل مانند سایر روش‌ها به مراقبت نیاز دارد و تعداد این مراقبت ها محدود و کم و زیاد می‌شود و انجام آن برای هر فردی دشوار و یا آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد. انجام مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس برای به دست آوردن نتیجه بهتر است زیرا در چند روز اول بعد از انجام بوتاکس ناحیه زیر بغل بسیار حساس است و ممکن است با انجام بعضی از کارها باعث آسیب رسانی به نتیجه و آثار بوتاکس شود. بوتاکس یک روش درمانی موثر برای تعریق بیش از حد دست برای بسیاری از افراد این روش می تواند کیفیت زندگی آن ها را بهبود بخشد به همین دلیل مراقبت های بعد از بوتاکس نیازمند توجه زیاد زیاد می باشد.

نکاتی بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

  • بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید.
  • بعد از تزریق بوتاکس از آب گرم برای استحمام استفاده نکنید و سعی کنید با آب ولرم یا سرد دوش بگیرید.
  • از اپلاسیون استفاده نکنید و سعی کنید انجام اپیلاسیون را به تعویق بیندازید.
  • از دست زدن و مالیدن زیر بغل بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید.
  • برای کاهش تورم و کبودی در ناحیه زیر بغل از کمپرس یخ استفاده کنید.

دوران نقاهت تزریق بوتاکس زیر بغل : دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام تزریق بسیار کوتاه است و نیازی به بستری و یا استراحت طولانی مدت وجود ندارد. پس از تزریق فرد می توان بدون هیچ مشکلی دوباره به روند زندگی خود بازگردد و فعالیت های عادی و روزمره را انجام دهد البته توصیه می شود بعد از تزریق به مدت حداقل 24 ساعت در منزل استراحت کرده تا نتایج بهتر و مطلوب تری نصیب بیمار شود. شخص پس از انجام تزریق بوتاکس نباید ورزش ها و فعالیت های بسیار سنگینی انجام دهد و بهتر است در صورت نیاز ورزش سبک مانند پیاده روی را انجام دهد. این نکته باید تا یک هفته پس از انجام تزریق بوتاکس حتما رعایت شود تا سبب بروز تغییر در نتیجه بوتاکس و یا سایر مشکلات دیگر نشود.
پس از تزریق بوتاکس در برخی افراد ممکن درد و قرمزی خفیفی در ناحیه تزریق شده ایجاد شود که این عوارض طبیعی و عادی بوده و به سرعت و طی چند روز استراحت و ریکاوری خود به خود از بین می روند و بهبود می یابند و جای هیچ گونه نگرانی برای شخص ندارد. مدت زمان دوران بهبودی و ریکاوری پس از تزریق بوتاکس به طور حداکثر یک هفته می باشد که میزان آن بستگی به مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس می باشد و می توان با رعایت نکات و توصیه ها پزشک متخصص این مدت زمان را حتی به دو الی سه روز نیز کاهش داد.

آیا بوتاکس زیر بغل درد دارد ؟
پزشک متخصص برای تزریق از سوزن های بسیار ظریفی استفاده می کند که هنگام تزریق با درد بسیار کمی مواجه هستید. اما اگر جز افرادی هستید که تحمل دردتان کم است می توانید از بی حسی موضعی در هنگام تزریق استفاده کنید.

نکاتی بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

آیا انجام بوتاکس زیر بغل برای همه مناسب است ؟
برای اکثر افراد تزریق بوتاکس خطری به همراه ندارد. اما افرادی هستند که تزریق بوتاکس ممکن است برای سلامتیشان مضر باشد. افرادی مانند ، افرادی که دچار ضعف شدید عضلانی هستند ، وجود بیماری های قلبی و افرادی که به مواد تزریقی بوتاکس حساسیت دارند نمی توانند بوتاکس انجام دهند. هم چنین تزریق بوتاکس برای خانم های باردار و شیرده خطرناک است و امکان آسیب رساندن این سم به جنین بسیار زیاد است. زمانی که بعد از تزریق بوتاکس ، بدن فرد حساسیت از خود نشان می دهد این به این معناست که آنتی ژن سم به وسیله مویرگ های خونی حرکت کرده است. این واقعه در خانم های باردار به جنین آسیب می رساند.

کلام آخر

قبل از انجام تزریق بوتاکس زیر بغل حتما از معتبر بودن کلینیک ها اطمینان داشته باشید و از افرادی که این کار را انجام دادند پرس و جو کنید و با آگاهی کامل این کار را انجام دهید. ممنون که تا ادامه مقاله عوارض تزریق بوتاکس همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

نوشتهٔ پیشین
کاشت ابرو چگونه است ؟
نوشتهٔ بعدی
هزینه کاشت ابرو در فرمانیه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − 3 =

فهرست
Call Now Button