بهترین و حداقل سن مناسب برای کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین و حداقل سن مناسب برای کاشت ابرو آشنا کنیم. ابرو عضو مهم در صورت است که باعث زیبایی ظاهر می شود. بسیاری از خانم ها از داشتن ابروهایی کم پشت و نازک ناراحت هستند و به دنبال راهی مناسب برای از بین بردن این مشکل هستند به همین دلیل بسیاری از افراد از روش های مختلفی مانند آرایش مدام ابروها، هاشور لیزر، تتو ابرو و دیگر روش ها را پشت سر گذاشته اند.

کاشت ابرو چیست ؟

بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی دارای ابروهای نازک و کم پشت و خالی هستند که پشتی ابرو رنج می برد و به فکر کاشت ابرو هستند. کاشت ابرو ترمیم ابروهای ریخته شده است که با جایگزین مو می توان فضای خالی بین ابروها را از بین برد. در کاشت ابرو از موهای طبیعی برای کاشت ابرو و ترمیم ابرو استفاده می‌کنند که در بعضی مواقع امکان دارد که از موهای پشت سر فرد برداشت شود و به ابروها پیوند زده شود. کاشت ابرو به چندین روش مختلف Micro Graft ، Micro Fut ،Micro Fit انجام می شود این روشها این امکان را می‌دهد که تارهای بسیار ظریف مو و یا بعضی از قسمت از موهای سر را به ابروها پیوند بزند اما در بسیاری از مواقع از موهای صورت برای کاشت ابرو استفاده می شود زیرا که پوست صورت از خاصی نرم تر برخوردار است که این خصوصیات باعث می‌شود تا کاشت ابرو تخصصی تر انجام شود.
قرار دادن فولیکول در جهت درست، رویش موهای ابرو و سخت‌تر می‌کند و به همین دلیل باید از متخصص های با تجربه و حرفه ای برای کاشت ابرو کمک بگیرید. روش برداشت در ابرو هم مانند موی سر از پشت سر است با این تفاوت که از ظریف ترین منبع مو شناسایی شده‌اند و موها از بعضی قسمت های پشت سر برداشته می شود که نزدیک به گوش بوده و تارهای مو نازک تر و ظریف تر باشد و با موهای ابرو مطابقت داشته باشند.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابرو چیست ؟

ریزش ابرو دلایل مختلفی در افراد دارد. عوامل محیطی مانند ادب نگهداری در سوختگی آسیب‌های فیزیکی می تواند باعث از بین رفتن موهای ابرو شود. امروزه تا های نامناسب فیزیکی از دلایل ریزش ابرو در خانم ها به حساب می آید که باعث از بین رفتن و ریختن غیر قابل برگشت امروز در خانم ها می شود. اما به غیر از این دلایل دلایل دیگری هم باعث ریزش ابروها می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم :

بیماری های پوستی : بیماری های پوستی مانند آتوپیک ، سبورئیک ، بیماری پسوریازیس و پدیده تلوژن افلوریم باعث ریزش ابرو می شوند.

بیماری های داخلی : بیماری های مانند تغییرات هورمونی ، بیماری­ های عفونی ، کمبود آهن و اختلالات تیروئید باعث ریزش ابرو می شوند.

تغذیه : زیاده روی بسیار مصرف برخی اسید های چربی امگا 3 و امگا 6 ، حبوبات ، تخم مرغ ، گوشت و مرغ و ویتامین E باعث ریزش ابرو می شوند.

دارو ها : مصرف برخی از دارو ها مانند دارو های ضد فشارخون ، روانپزشکی ، تشنج ، ضد التهاب و دارو های کاهش وزن باعث ریزش ابرو می شوند.

سرطان : سرطان‌ های پوستی مانند BCC و SCC یا سارکوم کاپوزی باعث ریزش ابرو می شوند.

عفونت ها : برخی از عفونت های قارچی ، شپش و بیماری های هانسن باعث ریزش ابرو می شوند.

اختلالات رفتاری : بیماری تریکوتیلومانیا یک بیماری رفتاری است که در آن فرد موی ابرو سر و مژه خود را می ­کند.

عوامل فیزیکی : ضربه های فیزیکی ، سوختگی ، تصادف ، حرارت ، عوامل شیمیایی و الکتریکی باعث ریزش ابرو می شوند.

افزایش سن : با بالا رفتن سن برخی از افراد ابرو ها خواه ناخواه شروع به ریزش می کنند.

حساسیت ها : حساسیت به مواد آرایشی می­ تواند باعث ریزش ابرو می شوند.مشکلات ارثی : بسیاری از افراد به دلیل مشکلات ارثی دچار ریزش ابرو می شوند.

حوادث : برخی از حوادث ها مانند آتش سوزی ، افتادن ، خوردن ضربه شدید باعث ریزش ابرو و یا طاسی ابرو می شوند.

بعد از کاشت ابرو باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

  • نمالیدن محل زخم های سر و ابرو
  • نخاراندن زخم ها
  • عدم قرار گیری در نور مستقیم خورشید
  • عدم استفاده از دارو های رقیق کننده و یا تنظیم در آن ها با پزشک
  • عدم استفاده از مشروبات الکلی
  • عدم استفاده از سیگار و سایر دخانیات
  • عدم استفاده از حمام آب داغ
  • ممنوعیت استفاده از استخر ، سونا ، جکوزی و وان آب گرم
  • بهتر است یک هفته استراحت کنید تا زخم های شما کاملا بهبود یابد.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

بهترین و حداقل سن مناسب برای کاشت ابرو :

کاشت ابرو هیچ محدودیتی ندارد شما می توانید با هر شرایطی که دارید به راحتی با کمک یک پزشک متخصص کاشت ابرو انجام دهید حتی اگر بیماری خاصی دارید کاشتن ابرو برای شما ضرری ندارد. در این روش کاشت ابرو با موی طبیعی مو به ناحیه ابروی شما وارد می‌شود بنابراین خطرات خاصی شما را تهدید نمی‌کند و افرادی که ابروی کم پشت دارند و یا احساس می‌کنند که بر روی آنها کم پشت است و یا افرادی که به هر دلیلی دوست دارند که ابروهای پرپشتی داشته باشند می توانند از روش کاشت ابرو استفاده کنند اما اگر برای اضافه کردن یک یا دو ردیف به ابروی طبیعی خود بسته انجام عمل کاشت ابرو دارید این کار به شما توصیه نمی‌شود زیرا موهای پیوندی کمی ضخیم تر و متفاوت با موهای طبیعی ابروهایتان شده و باعث زیبا شدن ابروهای شما نمی شود.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

کاشت ابرو توسط یک جراح متخصص صورت بگیرد هیچگونه عوارض جانبی به همراه ندارد و یا اینکه احتمال دارد یکسری عوارض کم مانند خارش در محل ابرو تورم و التهاب ایجاد شود که به مرور زمان از بین می رود. اما عوارض جانبی کاشت ابرو شامل موارد زیر می شوند:
گرافیت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می‌شود از قسمت پشت گوش برداشته می شود اینجا به جای گرافت مو باعث می‌شود که رشد مو پایین‌تر باشد. بیمار باید در حدود ۶ الی ۱۲ ماه تحمل کند تا رویش ابرو کاملا مشخص شود و در صورتی که نتیجه به صورت دلخواه آن نباشد می‌تواند دوباره اقدام کند. اگر فرد باردار باشد به علت استفاده از مواد بیهوشی امکان دارد برای جنین دارای عوارضی باشد. ممکن است بعد از کاشت یکسری التهابات و تورم‌های ایجاد شود که با کمپرس گرم از بین می رود. بعد از کاشت ابرو احتمال خارج وجود دارد که با مالیدن پماد خارش کمتر می شود.

مراحل کاشت ابرو :

کاشت ابرو در روش FUT از قسمت پشت گوش ها مو برداشته می‌شود و در هر بار یک فولیکول به ابرو انتقال داده می‌شود. پزشک با نظر بیمار باید از قبل طرح ابرو را تعیین کرده باشد و بر اساس طرف فولیکول های برداشت شده مو در یک زاویه مناسب قرار داده شود. موها دقیقاً مانند کاشت مو طبیعی قرار داده می شوند و فولیکول های مو با سوزن های مخصوص کاشت می شود تا میکرو گرافت دست آمده در ناحیه کاشت انجام می‌شود به درستی قرار داده شود. زمانی که کار در کلینیک انجام شد مانند موهای طبیعی رشد می کند و می توانید مانند موهای طبیعی آن را کوتاه کنید و حالت دهید. راحت ترین روشی که برای کاشت در بین خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد روش FUE به همراه نیو گرافت بهترین روش های جراحی است که این روزها برای ترمیم موی ابرو به کار برده می شود. این روش نسبت به روش های کاهش راحت تر است و هیچ جای اسکاری به جا نمی گذارد. دوران نقاهت پایین‌تری دارد و فرد به راحتی می‌تواند بعد از کاشت به کار خود ادامه دهد و نیازی به استراحت بعد از کاشت نیست. با برداشت تارهای مو از قسمت عقب سر که دارای تراکم بالاتری است و قطر کمتری دارد کاشت به صورت دقیق و با ظرافت بالا انجام می شود.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟
کدام روش برای کاشت ابرو مناسب تر است ؟

روش هایی که برای ترمیم ابرو در کلینیک های مختلف به کار برده می شود FUE و SUT است که در این روش نیازی به جراحی و یا به جا ماندن جای اسکار در قسمت پشت سر افراد نیست و در یک جلسه با زاویه و خواب طبیعی ابرو امکان پذیر است. اگر ابروی افراد دارای تاتو باشد می توان بدون استفاده از لیزر و پاک کردن کاشت ابرو را انجام داد. افرادی می توانند ترمیم ابرو انجام دهند دچار ریزش ابرو و یا از بین رفتن آن شدند. برای به حداقل رساندن عوارض ترمیم ابرو افراد باید از لحاظ پزشکی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند تا مشکلی ایجاد نشود. افرادی که ابروهای خود را در اثر ژنتیک، اصلاح زیاد و یا اینکه در اثر تروما از دست دادن می توانند کاشت انجام دهند افرادی که بر اثر بیماری های مختلفی مانند کچلی های ناحیه ای، نواری و یا مشکلاتی که منجر به از دست دادن ابرو می‌شود می‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو از افراد با تجربه و پزشک متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله بهترین و حداقل سن مناسب برای کاشت ابرو  همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره بهترین و حداقل سن مناسب برای کاشت ابرو در میان بگذارید.

 

نوشتهٔ پیشین
نحوه کاشت ابرو طبیعی
نوشتهٔ بعدی
معرفی انواع روش های کاشت ابرو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده + 3 =

فهرست
Call Now Button