بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه آشنا کنیم. بسیاری از افراد به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو می شوند و از این بابت رنج می برند و این اتفاق برای آن ها آزار دهنده است اما امروزه با کاشت ابرو می توان با این مشکل برای همیشه خداحافظی کرد. در گذشته بسیاری از افراد ابروهای باریک و کشیده را انتخاب می کردند اما اکنون سلیقه افراد تغییر کرده است و افراد خواستار ابرو های پهن و زخیم هستند. برای آشنا شدن با کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت یا پیوند ابرو فولیکول های مو که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که شامل پشت سر و بین دو گوش فرد می باشد گرفته می شود و به ناحیه ای از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند و منتقل می شود. بعد از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو، تار های مو کاشته شده به رشد خود ادامه می دهند و مانند ابروی خود می توانند و افراد می توانند آن را اصلاح و یا برداشت کنند.

کاشت ابرو چیست ؟

چرا کاشت ابرو انجام می دهیم ؟

ابرو یکی از مهم ترین عضو زیبایی در صورت است و تاثیر زیادی در ظاهر افراد دارد. ابروها از نظر زیبایی از موی سر هم مهم تر است که این موضوع چندتا دلیل دارد. اول اینکه ابرو نسبت به موهای سر در منطقه مهم تر و مرکزی تر صورت قرار گرفته اند. دوم اینکه وظیفه ابرو ها ایجاد قابی برای چشم است که مهم ترین جز صورت در زیبایی ظاهری هستند. سوم اینکه کم پشتی و ریزش موهای ابرو بر خلاف موهای سر فرآیندی طبیعی نیست و از دید خود و دیگران از نظر زیبایی شناختی قابل قبول نیست.

از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشدکه برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

دلیل کم پشتی و ریزش موهای ابرو می تواند هر کدام از موارد بالا باشد. بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است. روش هایی مثل تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و روش های مشابه دیگر می تواند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشند ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان اند. در همه روش های زیبا سازی، طبیعی بودن نتیجه برای همه افراد اهمیت دارد. این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی به شما هدیه می دهد.

ریخت شناسی وفیزیولوژی ابرو :

موهای ابرو سه ویژگی‌ بسیار مهم دارند که در کاشت ابرو باید توجه زیادی به آن‌ها شود :

 1. جهت رشد موهای ابرو در بخش‌های مختلف آن به شکل قابل توجهی متغیر است.
 2. موی ابرو با زاویه‌ی زیادی نسبت به پوست صورت از فولیکول رشد می‌کنند که باعث می‌شود موهای ابرو روی پوست بخوابند و مثل موهای سر به سمت عمودی رشد نکنند.
 3. موهای ابرو برخلاف بیشتر موهای سر که به صورت دسته‌های چندتایی (۲ تا ۴تایی) رشد می‌کنند، به صورت تک تار مو هستند.
 4. چرخه‌ی رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت زیادی دارد.

این ویژگی ساختمانی باعث می شود که کاشت ابرو نیاز به تجربه و مکهارت بالایی داشته باشد. طرح کاشت ابرو باید به نحوی باشد که طبیعی به نظر برسی و توازن هندسی به صورت را به هم نزند.

ویژگی های مهم در کاشت ابرو

جهت رشد موهای ابرو : ابرو را به سه بخش تقسیم می کنند که شامل سر، تنه و دم می شود که در هر بخش جهت رشد موها تفاوت است. 

 • بخش سر : این بخش داخلی ترین ناحیه ابرو بوده است و طولش 5 تا 7 میلی متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می کنند و نازک تر و روشن تر هستند. بعضی از افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند و ترجیح می دهند که ضخامتی حداقلی داشته باشد.
 • بخش تنه : بخش مرکزی ابرو حدود 2.5 سانتی متر طول دارد. پهن ترین بخش ابروها است. در قسمت هایی از تنه که به بینی نزدیک هستند موها به صورت بالارو و به قسمت خارج صورت رشد می کنند. در وسط تنه زاویه لایه میانی هم راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می کند.
 • بخش دم : 2 سانتی متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو شروع می شود تا پایان آن دم گفته می شود. این بخش ابرو تراکم کمی دارد و از موهای نازک پوشیده می شود. بخش دم با افزایش سن نازک و کم تراکم می شود. موهای این بخش به شکل افقی رشد می کنند.

زاویه رشد مو : دومین ویژگی موهای ابرو این است که تار های مو با زاویه زیادی نسبت پوست صورت رشد می کنند تا به شکل صاف روی صورت بخوابند. تفاوت زاویه رشد موی ابرو با موی سر می تواند تا 45 درجه تفاوت داشته باشد. به همین دلیل برای این که موهای کاشته شده در کاشت ابرو زاویه ای شبیه موهای ابرو باشند از تارهای مو ناحیه پشت گوش استفاده می شود که با زاویه رشد می کنند. برای تطابق بیشتر زاویه رشد، فولیکول ها با زاویه درون پوست قرار می گیرند که از دشواری های کاشت مو است. 

تفاوت واحد های فولیکولی : موهای سر و بخش های مختلف بدن به شکل دسته ای رشد می کنند یعنی در هر واحد فولیکولی بین 1 تا 4 تار مو وجود دارد. بیشتر واحد های فولیکولی در موهای سر به شکل چند تار مویی هستند و بر خلاف واحد های فولیکولی موهای ابرو فقط یک تار مو دارند. برای کاشت ابرو اگر واحد های فولیکولی بیش از 1 تار مو داشته باشد باید در زیر میکروسکوپ به بخش های تک تار مویی تقسیم شوند. 

تفاوت چرخه رشد : موهای بدن ما در حال رشد و ریزش هستند. برای مثال در یک فرد سالم از نظر ریزش مو روزانه بین 50 تا 100 تار مو می ریزد. این فرآیند رشد و ریزش طی چرخه ای که به چرخه رشد معروف است صورت می گیرد که دارای سه مرحله است : مرحله رشد یا آناژن، مرحله استراحت یا تلوژن و مرحله ریزش یا کاتاژن. چرخه رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت دارد. در چرخه رشد موهای ابرو تارهای مو به مدت 4 ماه در مرحله آناژن قرار دارند و رشد می کنند. موهای سر به مدت 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار دارند به همین خاطر که موهای سر نسبت به سایر موهای طبیعی ابرو است. باید زود به زود موهای کاشته شده را مرتب و کوتاه کنید.

ویژگی های مهم در کاشت ابرو

ابرو در آقایان و خانم ها چه تفاوتی دارد ؟

شکل ابروی آقایان و بانوان با هم متفاوت است. در آقایان ابروها ضخیم تر و متراکم تر بوده است فاقد قوس است یا خم بسیارکمی دارد. بخش های انتهایی ابروی آقایان برجسته تر و پرتر است به دلیل این که ضخامت ابرو در سر تا سر آن یکسان است. ابروی آقایان در بالای فرورفتگی خارجی چشم به اتمام می رسد. طول متوسط ابروی آقایان 5.5 و ضخامت متوسط آن 1.5 سانتی متر است.

در خانم ها نقطه انتهایی ابرو کمی عقب تر از فرورفتگی خارجی چشم قرار دارد و بخش انتهایی کم تراکم و نازک تر ی شود. خم زیبایی که در ابروی خانم ها وجود دارد که در یک سوم انتهایی ابرو ایجاد می شود. بخش میانی ابرو ضخیم تر و متراکم تر از بخش خارجی ابرو است. طول متوسط ابروی خانم ها 5 و ضخامت متوسط آن 1.3 سانتی متر است.

بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه باید به چند نکات توجه کنید :

کلینیکی انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد : کلینیک هایی که در کاشت مو تجربه زیادی دارند می توانند کلینیک مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. کاشت موی صورت با کاشت موی سر تفات دارد.

کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد : طراحی ابروها و اجرای کاشت به جر مهارت جراحی نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید به شکل ابروی خانم ها و آقایان آشنا باشد بتواند با شکل صورت زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از قبل آماده شده استفاده نکند. 

کلینیک باید مجوز داشته باشد و کار خود را تضمین کند : کاشت ابرو باید توسط جراحانی انجام شود که صلاحیت انجام این کار را دارند و دوره های لازم را دیده اند و مدارک را دریافت کرده اند.

روش های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شود : کاشت موی سر و صورت با روش های مختلفی انجام می شوند. هرکدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی هستند. نمی توان یک روش را به عنوان بهترین روش برای کاشت معرفی کرد. اگر روش های مختلف کاشت در کلینیک ها ارائه شود شما می توانید اطمینان حاصی کنید که بهترین روش برای شما انتخاب شده است.  

این مطالب ویژگی های بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه است.

چه افرادی برای کاشت مناسب هستند ؟

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و … همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

مراقبت های بعد از عمل : 

بعد از کاشت نواحی ابرو پانسمانی نخواهد شد ولی نواحی دهنده باید به مدت 2 روز پانسمان داشته باشد. بعد از عمل باید هر 2 تا 3 ساعت یک بار با مایع مخصوص روی ابروها اسپری کنید. امکان دارد تا چند روز اول ابروها و بالای پلک دچار کبودی و تورم شوند که از عوارض طبیعی و موقت کاشت ابرو هستند. روز بعد از کاشت در صورتی که پوسته ها و لخته های تشکیل شده پاک شده باشندمی توانید ابروهای خود را آرایش کنید. روز سوم بعد از عمل بعد از باز کردن پانسمان سر باید سر خود را بشورید و تمام موهای کاشته شده در ناحیه ابرو بعد ز مدتی می ریزد که از اتفاق های طبیعی کاشت ابرو هستند. در 3 تا 4 ماه رشد ابرو ها شروع شده و تا 6 ماه بعد از عمل می توانید از ابروهای ضخیم و پر پشت لذت ببرید. نتیجه کاشت ابرو بعد از 1 سال مشاهده می شود.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو :

افرادی که تقاضای کاشت ابرو دارند معمولا دارای ابرو های باریک و کم تراکم بوده و یا اینکه اصلا ابرو ندارند و جای سوختگی یا اسکار روی ناحیه ابرو دارند که درصدد پوشش آن می‌باشند. افرادی که ابرو های باریک یا کم تراکمی دارند ممکن است به علت‌ی مختلفی دچار این عارضه شوند مانند اصلاح بیش از حد و غیر اصولی ابرو  یا بیماری‌هایی که موجب ریزش موهای سر و ابرو می‌شوند مانند تیروئید و غیره  یا دلایل ارثی و ژنتیکی و آلوپسی‌ها، همچنین مصرف برخی داروها و کهولت سن. بیشترین علت مراجعه در بانوان باریک و کم تراکم شدن ابرو ها بر اثر اصلاح مداوم و غیر اصولی ابرو ها می‌باشد . در مردان بیشترین علت تقاضای پیوند ابرو کم پشت شدن انتهای ابرو ها بر اثر کهولت سن می‌باشد.

بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه

کاشت ابرو روی تاتو : 

کاشت ابرو رو تاتو انجام می شود و بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که قبل از کاشت ابروهای خود را تاتو کنید و یا هاشور بزنید. از هاشور زدن که با روش های میکرو پیگمنتیشن انجام می شوددر سرار دنیا برای زیبا تر کردن نتیجه کاشت ابرو استفاده می شود. علت این توصیه این است که در کاشت ابرو تعداد زیادی گرافت کوچک به صورت فشرده در کنار هم کاشته می شوند. گاهی اوقات خونرسانی و غذارسانی در پوست ناحیه ابرو به صورتی نیست که تمام گرافت ها زنده بمانند و تعدادی از آن ها از دست می روند. این اتفاق باعث می شود که فواصل کوچکی در بین موهای ابرو ایجاد گردد. این فواصل به حدی نیستند که نیاز به کاشت دوباره داشته باشند و با استفاده از مدادهای ابرو به خوبی پوشیده می شوند. اگر قبل از کاشت ابروهای خود را تاتو کرده  هاشور زده باشید این فواصل به خوبی پوشیده شده و قابل مشاهده نخواهد بود.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو از افراد با تجربه و پزشکان متخص مشورت بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله بهترین کلینیک کاشت ابرو در فرمانیه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین روش برای کاشت ابرو
نوشتهٔ بعدی
نحوه کاشت ابرو طبیعی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − پنج =

فهرست
Call Now Button