بهترین مرکز کاشت مو

یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی داشتن موهای پرپشت و خوش حالت می باشد که هم در آقایان و هم در خانم ها وجود دارد. ولی به دلیل سه عامل وراثت ، هورمون و سن می توان گفت که نقش زیادی در میزان پر پشت بودن موها دارند و در بعضی افراد دیده شده است که به دلیل مشکلات هورمونی دچار کم پشتی و یا طاسی سر می شوند. با توجه به پیشرفت علم جدید ترین متد های دنیا در کشور ما برای بهترین مرکز کاشت مو و پیوند مو وجود دارد که در این مقاله سعی داریم درباره بهترین مرکز کاشت مو صحبت کنیم.

کاشت مو چیست؟

در صورتی که دچار طاسی یا ریز موی شدید سر شدید می توانید با عمل پیوند مو که یکی از روش های موثر برای جایگزین موهای ریخته شده می باشد انجام دهید. در این عمل معمولا پزشک متخصص تکه های باریک پوست را از قیمت هایی که پرپشت تر می باشد می برد و خرد می کند و به قسمت های بدون مو یا کم مو پیوند می زند و یا گرافت می کند. تکه های سالم پوست که دارای فولیکول های مو می باشد می تواند در هر قسمت از بدن رشد کنند و این توانایی را دارند. همچنین این عمل را می توان در قسمت های مختلف بدن مانند ابرو و ریش هم انجام داد و اگر پیوند و کاشت واحد های فولیکولی به درستی انجام شود موهایی که در محل مورد نظر کاشته شده باشند به طور طبیعی رشد می کنند و دائمی و همیشگی هستند. همچنین می توان به آن حالت مورد نظر خود را داد و به مراقبت خاصی نیاز ندارد و نمی ریزد. به علاوه باید به این نکته توجه کرد که طبق بخشنامه ای که از سمت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مختصصانی که برای انجام عمل کاشت مو واجد شرایط می باشند ، متخصصان پوست ، جراحان پلاستیک ، جراحان سر و گردن می باشند که در این زمینه دانش و مهارت کافی را دارند.

کاشت مو چیست؟

انواع روش کاشت مو

برای کاشت مو چند روش متفاوت وجود دارد که فرد مورد نظر بعد از مراجعه به پزشک متخصص در این باره و با توجه به شرایط و اولویت های او یکی از روش ها را برای بهترین مرکز کاشت مو انتخاب می کند. در این جا برای شما این روش های را شرح می دهیم.

کاشت مو به روش FIT یا  FUE

در این روش که معروف به روش FIT یا  FUE می باشد و به این صورت می باشد که فولیکول های مو یا واحد های مو را که به آن FUG می گویند و به صورت گروهی و یا تک تک از پشت سر با وسیله ای به نام هولدر و یا پانچ برداشته می شود و در ناحیه هایی که مو ندارند کاشته می شود. این روش در واقع طی چند جلسه انجام می شود و یک عمل جراحی انجام نمی شود و در هر جلسه میانگین 1000 تا 1500 فولیکول مو از پشت سر برداشته می شود و در نواحی مورد نظر کاشته می شود. این روش یک روش بدون درد و با بی حسی موضعی می باشد که برای کاشت مو در نواحی که موهای کم پشت تری دارد مانند ریش ، ابرو ، مژه ، سبیل و یا افرادی که طاسی وسیعی دارند و زمانی که امکان برداشت بافت به هر دلیلی از پشت سر بیمار وجود ندارد بیشتر کاربرد دارد. بهتر است این نکته را بدانیم که در روش کاشت مو FIT به مدت یک تا چهار هفته بعد از عمل کاشت مو ، فولیکول ها وارد مرحله استراحت می شوند و موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند. احتمالا بعد از گذشت دو ماه الی چهار ماه موها دچار ریزش شوند و ممکن است تصور کنید حجم موهایتان کم شده ولی نباید نگران باشید. در واقع موها در وضعیت شوک قرار دارند و دوباره شروع به رشد می کنند. در فاصله زمانی چهار تا شش ماه بعد از پیوند موهای کاشته شده به تدریج و آرامی از پوست سر خارج می شوند و رشد می کنند. در مجموع باید گفت مدت زمانی که لازم است موهای کاشته شده صد در صد رشد کنند و کاملا مشخص باشند و پر پشت به نظر بیاید یک سال می باشد و در این فاصله زمانی سال های اول تا دوم کاشت ، موها رشد می کنند و زیاد می شوند ظاهر طبیعی به خود می گیرند. معمولا افرادی که این روش برایشان مناسب می باشد افرادی هستند که طاسی سر وسیعی ندارند و تراکم موهای ان ها در ناحیه پیوند اندک و کم می باشد و با این روش راحت تر به خواسته خود می رسند. مزایای که این روش دارد شامل : درد کمتر ، خونریزی بسیار کم ، عدم نیاز به پانسمان و مراقبت اختصاصی از زخم ،  از بین رفتن جای زخم ، تعداد فولیکول ‌های موی بیشتری در جلسات متوالی برداشته می‌شود.

و اما معایبی که این روش می تواند داشته باشد عبارت است از: هزینه‌ی بیشتر ، از آنجایی که برداشتن فولیکول های مو با وسیله‌ای به نام پانچ انجام می‌شود، احتمال آسیب دیدن بخش زنده‌ی ریشه‌ی مو زیاد است. تعداد فولیکول ‌های برداشتی در هر جلسه محدود است به همین دلیل جلسات متعددی برای کاشت مو نیاز است. طولانی بودن روند کار احتمال آسیب دیدن گرافت‌ ها و خشک ‌شدن آنها را افزایش می‌دهد. زمانی که قرار است تعداد زیادی فولیکول مو از ناحیه‌ی پشت سر (بانک مو) برداشته شود، لازم است که موها کاملا کوتاه شوند. تخریب بانک مو و به نظر می رسد یکی از بزرگترین ایراد و عیب این روش تخریب بانک مو می باشد. برخی از پزشکان متخصص بر این باورند که فردی که از این روش برای کاشت مو انجام می دهد اگر بخواهد برای دفعات بعدی کاشت مو انجام دهد به مشکل بر می خورد به این دلیل که بانک مو تا حد زیادی استفاده و تخریب شده است و برای دفعات بعدی تعداد موهای کمتری می توان از آن برداشت کرد.

کاشت مو به روش FIT یا  FUE

 کاشت مو به روش FUT

در این روش کاشت مو یک تکه نوار باریک از بافت پوست پشت سر فردی که تصمیم به کاشت مو با این روش کرده است برداشته می شود و بعد از آن توسط پزشک مربوطه زیر میکروسکوپ های مخصوص بهترین مرکز کاشت مو به واحد های مو یا FUG تبدیل می شود و بعد از آن که در ناحیه هایی که قرار است کاشت انجام شود در این کاشت برش هایی صورت می گیرد و این واحد های مو یا FUG در این برش ها کاشته می شود. مطالعات و آزمایشات پزشکان در این موضوع و مقایسه این دو روش کاشت موی FIT و FUT به دست آمده و بررسی شده نشان می دهد که روش FUT از برخی لحاظ مانند ایجاد جای زخم ، مدت زمان خشک نشدن گرافت ها ، درصد آسیب پذیری گرافت ها ، کیفیت گرافت ها از لحاظ ساختار و بافت آن ، مدت زمان عمل ، عوارض آن و حتی هزینه این روش به روش کاشت موی FIT برتری دارد. در این جا به مزایا و معایب این روش اشاره می کنیم.

مزایا

  • غیر قابل رویت بودن محل کاشت مو
  • ایجاد یک خط طبیعی در جلو سر و ظاهر طبیعی مو
  • طبیعی بودن ظاهر موها و عدم فرورفتگی یا برجستگی پوست سر
  • امکان برداشت موهای ناحیه‌ی پشت سر و دیگر نواحی مختلف بدن مثل کتف و سینه
  • حفظ کیفیت گرافت ‌ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز

معایب

یکی از بزرگترین معایبی که این روش دارد این است که برش بزرگی که در ناحیه پشت سر می باشد احتمال دارد جای زخم آن تا مدت ها باقی بماند و یا جوش گاه در آن به وجود آید. از طرف دیگر ایرادی که این روش دارد این است حجم بانک مو کم می شود به طوری که در مرحله بعدی و کاشت دوباره و پیوند مو بیش از یک یا حداکثر دوبار دیگر نمی توان از بانک موی فرد برای تراکم بالا استفاده کرد و خونریزی و تورم سر و صورت و درد در محل برش نیز دیگر معایب کاشت مو  به روش FUT می باشد. همچنین در این روش محدودیت انجام کاشت مو در کسانی که پوست سر آن ها قابلیت کشیده شدن را ندارد و یا در مرحله اولیه ریزش مو قرار دارند نیز یکی دیگر از معایب انجام این روش از کاشت مو می باشد.

کاشت مو به روش SUT

طبق آزمایشان و ادعای برخی متخصصین کاشت مو ، این روش از کاشت مو نسبت به روش های قبل که نام بردیم  FIT و FUT روشی جدید و مدرن تر می باشد که تقریبا تمام مراحل و فرایند کاشت مو از برداشت تا کاشت فولیکول های مو بدون دخالت دست و توسط دستگاه های اتوماتیک و زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود. این روش به این صورت می باشد که بیشتر شبیه روش کاشت FIT می باشد و پیاز مو به صورت دستی و با پانچ معمولی برداشته می شود ولی کاشت نمی شود بلکه وسیله ای که برای برداشت و کاشت مو در این روش وجود دارد پانچ لیزری می باشد. به وسیله پانچ لیزری فولیکول های مو به صورت گروهی و دانه ای که در پشت سرب و بانک مو می باشد برداشته می شود و بعد از آن فریز می شود و در آخر به نواحی که کم پشت تر و کم مو تر و طاس تر هستند انتقال می یابد. در این روش به دلیل فریز کردن فولیکول های مو تا زمان کاشت از تخریب آن ها جلوگیری می کند. متخصصان بر این باورند که در این روش کاشت مو کمتر از یک درصد ریشه موها در جریان عمل کاشت و برداشت از بین می روند و خشک و کم آب می شود. در این جا مزایا و معایب این روش را هم برای شما شرح می دهیم.

کاشت مو به روش SUT

مزایا
در این روش از کاشت مو بی حسی موضعی استفاده می شود و مثل روش FIT فقط فولیکول های مو منتقل می شوند ولی با این تفاوت که با پانچ لیزری فولیکول های مو تخریب نمی شوند و در نهایت نتیجه ی کار رضایت بخش می باشد. یکی دیگر از مزایای آن سرعت بالای انجام این روش می باشد و در هر جلسه حداقل ده هزار فولیکول مو از نواحی مختلف بدن برداشته می شود و به این دلیل که سرعت بالایی در این روش وجود دارد در یک جلسه انجام می شود. خط رویش طبیعی، عدم درد و خونریزی، نداشتن دوره‌ی نقاهت و رعایت بهداشت به دلیل عدم دخالت دست دیگر مزایای کاشت مو به روش SUT محسوب می شود.

معایب
احتمال انتقال بیماری که به دلیل استریل و ضد عفونی نکردن تمامی قسمت های دستگاه مخصوصا تیوپ های انتقال دهنده گرافت مو می باشد. یکی دیگر از معایب این روش صدمه زدن به نواحی گیرنده و دهنده فولیکول های مو می باشد و همینطور حفره های موی کاشته شده باقی می ماند.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم بیشتر با بهترین مرکز کاشت مو آشنا و بهره مند شده باشید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه بوتاکس صورت
نوشتهٔ بعدی
مراحل کاشت مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × دو =

فهرست
Call Now Button