بهترین روش کاشت ریش

آقایانی که قصد انجام عمل کاشت ریش را دارند یافتن بهترین روش کاشت ریش برای آن ها یک کار تقریبا دشواری می باشد ، به طور کلی یکی از مهم ترین شاخصه های زیبایی در آقایان داشتن ریش های پر پشت می باشد که بسیاری از آقان به دلیل استفاده از الکل و مصرف دخانیات ، نداشتن تغذیه مناسب ، ارث ، اتفاقاتی مانند آتش سوزی . دیگر عوامل با گذشت زمان ریش خود را به طور کلی از دست می دهند که البته برخی از آقایان هم هستند که به صورت ژنتیکی ریش های کمی دارند ، امروزه با پیشرفت علم روش های مختلف برای برطرف نمودن این مشکل وجود دارد که آقایان می توانند با استفاده از این روش های مختلف به ریش های دلخواه خود آن هم به صورت همیشگی برسند .

همان طور که می دانید موهای صورت افراد هم مانند موهای صورت یک نعمت خدا دادی می باشد که برخی از افراد از آن بهره مند نمی باشند ، اما راه حل این مشکل انجام بهترین روش ماشت ریش می باشد ، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با کاشت ریش و بهترین روش کاشت ریش آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

دلایل ریزش مو در ناحیه سبیل و ریش

به طور کلی مشکلات سبیل و یا ریش در آقایان به سه دستی تقسیم می شود که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

 • در بسیاری از مواقع آقایان برخی بخش های صورت آن ها مانند لپ ها دارای مو نمی باشند ولی در بخش های دیگر مو تراکم خوبی را ندارد ، برای مثال چانه ها پر از مو می باشند .
 • برخی از آقایان هم هستند که سبیل و ریش کاملی را دارند ولی ترکم آن ها بسیار ضعیف می باشد ، این افراد به هیچ وجه نمی توانند ریش و یا سبیل خود را آن طور که می خواهند بلند کنند .
 • برخی از آقایان هم هستند که هیچ ریش و سبیلی ندارند که این مشکل می تواند به دلیل عوامل ژنتیکی ، مادرزادی باشد .

دلایل ریزش مو در ناحیه سبیل و ریشاین مشکلات گفته شده در بالای مقاله را با استفاده از بهترین روش کاشت ریش می توان حل البته اگر فرد مناسبی برای انجام کاشت ریش باشید ، اما باید بدانید که دلایل ضعف های موجود در موها و ریش ها چه چیزی می تواند باشد ؟ با این موضوع واقعیت را بدانید که دلایل ریش مو و ریش بسیار زیاد می باشد و بهتر است که با این عوامل به خوبی آشنا شوید ولی روش های درمان برای همه افراد یکی می باشد . در ادامه قصد  داریم شما را با عوامل بسیار مهم ریزش مو در ناحیه ریش و سبیل آشنا کنیم با ما همراه باشید :

عوامل ژنتیکی : یکی از مهم ترین دلایل کم پشتی مو و یا ریش عوامل ارثی می باشد ، اگر پدر بزرگ و یا پدر شما دارای ریش و سبیل پر پشتی می باشند احتمالا شما نیز ریش و یا سبیل پر پشتی را خواهید داشت و یا اگر شرایط بر عکس باشد به احتمال زیاد ریش و یا سبیل کم پشتی را خواهید داشت ، البته نکته مهم اینجا است که وضعیت سبیل و ریش شما در خانواده مادری هم بسیار مهم خواهد بود .

زمانی که می گوییم یک اتفاقی ارثی و یا ژنتیکی می باشد به این معنا است که هیچ دارویی وجود ندارد که بتواند شرایط را به طور کلی عوض کند ، امروزه کاشت ریش و یا سبیل تنها راه چاره برای حل این مشکل می باشد ، استفاده از دارو ها ، سرم ها ، لوسیون ها و مزوتراپی و دیگر روش ها به هیچ وجه نمی توانند مانند معجزه الهی موجب رشد ریش و یا سبیل در افراد شود ، پس به هیچ وجه گول چنین تبلیغاتی را نخورید .

هورمون ها : یکی از مهم ترین عوامل کم پشتی ریش و یا سبیل ها می تواند هورمون ها باشد ، به طور کلی هورمون تستسترون بر روی رشد موهای سبیل و یا ریش تاثیر بسیار زیادی را دارد ، هورمون تستسترون یکی از هورمون های جنسی بدن می باشد که به هورمون جنسی مردانه هم معروف می باشد ، البته برخی از خانم ها نیز این هورمون ها را می سازند اما مقدار ترشح این هورمون در مردان بسیار بیشتر می باشد .

تولید این هورمون در مردان در دوران بلوغ بسیار بیشتر می شود ، حتما شاهد این موضوع شده اید که رشد ریش و یا سبیل در آقایان در سن بلوغ به تدریج بیشتر خواهد بود ، بسیاری از افراد متقاضی برای کاشت ریش و یا سبیل فرادی هستند که بدن آن ها تستسترون کمتری را تولید می کنند .

هورمون تستسترون در پوست افراد به هورمون DHT  و یا دی هیدرو تستسترون تبدیل خواهد شد ، DHT و یا همان اثرات تستسترون را روی فولیکول ها می گذارد ولی به دلیل این که یک هرمون موضعی می باشد و مدت زمان زیادی را در بافت می ماند و تاثیر بیشتری را نسبت به تستسترون روی مو ها می گذارد ، در پوست همه افراد آنزیمی به نام 5 آلفا ردوکتاز نیز وجود دارد که تستسترون را به DHT تبدیل خواهد کرد.

دلایل ریزش مو در ناحیه سبیل و ریش

در افرادی که ریزش موهای ارثی را دارند DHT موجب ریزش موهای سر و افزایش مو ها در دیگر نقاط بدن فرد می شود ، به همین دلیل اگر آنزیم 5AR در بدن افراد کم باشد و یا به هر دلیلی دیگری تولیدان DHT کمتر شود موهای سر افراد پر پشت تر و موهای صورت کمتر خواهد بود، بر برخی از موارد افراد که قصد انجام کاشت ریش را دارند افرادی هستند که 5 آلفا ردوکتاز کمتری را در بدن خود نگه داری می کنند .

نکته بسیار مهم دیگر این است که در برخی از آقایان خونرسانی به نواحی گونه بسیار ضعیف تر از خونرسانی به دیگر بخش های صورت می باشد ، به همین دلیل مواد مغذی و هورمون های بسیار کمتری به فولیکول های این نواحی خواهد رسید ، یکی از مسائلی که موجب کی شود در برخی از آقایان نواحی گونه و یا لپ ها خالی باشند این موضوع می باشد .

بهترین روش کاشت ریش

به طور کلی پیوند ریش و یا سبیل شباهت بسیاری با کاشت مو ها دارد ، در هر دو عمل هدف این می باشد که فولیکول های مو از قسمت های اهدا کننده مو به قسمت هایی که موهایی کمتری دارند و یا فاقد مو می باشند داده می شود ، فولیکول هایی که برای پیوند موها مورد استفاده قرار می گیرد باید کاملا قوی و یا سالم باشند به گونه ای که در برابر ریزش بسیار مقاوم باشند و بعد از انجام پیوند به خوبی هر چه تمام تر در پوست ها استقرار داشته باشند .

به همین خاطر برای انجام ماشت مو و یا ریش از موهای پشت سر استفاده خواهند کرد ، قسمتی که دارای فولیکول های سالم و قوی باشد بهترین بانک مو برای کاشت ریش و یا سبیل می باشد که این بانک مو شباهت بسیار زیادی را به موی صورت دارد ، در آخر در مرحله اول پزشک متخصص به سراغ پشت سر می رود .

انواع روش  کاشت مو ، سبیل و ریش

کاشت ریش همانند کاشت مو دارای روش های مختلفی می باشد و برای انجام این عمل از تکنیک های متنوعی استفاده می کنند ، اگرچه هدف از ماشت در همه روش های کاملا یکسان می باشد اما برداشت فولیکول های مو از پشت سر و کاشت آن با روش های مختلفی انجام می شود ، تفاوت های بسیار در نحوه برداشت فولیکول های مو و چگونگی ماشت آن ها بر روی پوست افراد موجب ایجاد تکنیک های متنوع برای انجام ماشت مو و ریش شده است ، در ادامه شما را با بهترین روش کاشت ریش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

کاشت به صورت میکروگرافت 

امروزه پیشرفت در انجام روش های کاشت مو کمک می کند که اجرای کار از طریق دستگاه ها انجام شود و در آخر دقت کار در آن ها بسیار بالا تر می باشد ، روش میکروگرافت یکی از بهترین روش های پیوند طبیعی ریش می باشد ، پزشک متخصص کاشت بعد از اعمال بی حسی های موضعی و استریل پوست فرد ، برداشت فولیکول های مور را با استفاده از هولدار های اتوماتیک شروع می کند و سپس با دستگاهی به نام میکرو ایمپلنتر در پوست فرد کاشته می شود ، این روش کاشت دارای چند مزایا می باشد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

بهترین روش کاشت ریش

 • حتی اگر فرد دارای بیماری پوستی باشد و یا همچنین اگر به دلیل شیمی درمانی دچار ریزش مو در سر خود و یا صورت شده باشد با این روش کاشت می تواند از داشتن مو و یا ریش لذت کافی را ببرد .
 • بعد از انجام پیوند ریش با استفاده از این روش بسیار بالا می باشد و چون عوارض جانبی این روش بسیار کمتر می باشد دوران دمران در آن بسیار کمتر می شود .
 • بعد از انجام پبوند رویش و یا سبیل با استفاده از روش میکروگرافت موهای پیوندی در زمان بسیار کوتاهی شروع به رشد خود می کنند .
 • با توجه به این موضوع که برداشت و یا کاشت فولیکول با دستگاه قابل انجام می شود همچنین فولیکول ها دچار آلودگی و آسیب نمی شود .

کاشت ریش به روش FIT 

کاشت ریش و یا پیوند مو به روش FIT یکی از رایج ترین روش ها می باشد که در ادامه شما را با شیوه انجام این روش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • در مرحله اول انجام کاشت مو پوست بانک مو یا صورت به صورت کاملا موضعی بی حسی می شود و در آخر استریل خواهد شد .
 • در کاشت ریش به روش FIT  پزشک متخصص فولیکول مو فرد را به صورت تکی از نواحی اهدا کننده مو یعنی ناحیه های بین دو گوش در پشت سر با کمک وسیله ای به نام پانچ استخراج می شود .
 • بعد از استخراج فولیکول ها شکاف های ریز بسیاری بر روی پوست صورت فرد ایجاد می شود که انجام این مرحله نیاز به مهارت خاص و ظرافت خاصی دارد چرا که چگونگی ایجاد این شکاف ها در تعیین زاویه ، تراکم موهای کاشته شده و جهت ریش نقش بسیار مهمی را ایفا می کند ، پس در انجام این مرحله تجربه و مهارت پزشک جراح که کاشت مو را انجام داده است در طبیعی نشان دادن ریش و یا سبیل پیوند داشته شده نقش بسیار مهمی را ایفا می کند .
 • به طور کلی مدت زمان انجام کاشت ریس و یا سبیل در کاشت مو به روش FIT بستگی به ناحیه ای دارد که کاشت در آن صورت می گیرد ، به طور کلی بازسازی و یا احیا کامل ریش های افراد به 4000 تا 7000 مو لازم  دارد که علاوه بر وسعت ناحیه در حال کاشت تراکم مو نیز در تعداد تار های پیوندی کاملا تاثیر گذار می باشد . این موضوع کاملا طبیعی می باشد که هر چه تراکم بیشتری برای ریش و یا سبیل خود بخواهید تار موهای بیشتری را نیاز دارید .
 • بعد از پایان مراحل انجام کاشت مو و یا ریش زخم های بسیار کوچکی در ناحیه که فولیکول های مو از آن برداشته می شود به وجود می آید اما به دلیل این که این زخم ها توسط موها کاملا پوشانده می شوند به سختی قابل دیدن می باشند و بعد از گذشت چند هفته این زخم ها به طور کامل از بین می روند .

بهترین روش کاشت ریشکاشت ریش به روش SUT 

یکی دیگر از بهترین روش های کاشت مو و یا ریش ، کاشت ریش طبیعی به روش SUT می باشد که این روش در واقع همان ارتقا یافته کاشت ریش به روش FIT می باشد که در ادامه شما را با  چگونگی انجام این روش آشنا خواهیم کرد .

این روش کاشت نیز مانند دیگر روش های کاشت سبیل و یا ریش ابتدا باید استریل کردن و یا اعمال بی حسی موضعی در پوست سر انجام شود و بعد از انجام این کار با استفاده از دستگاه های مخصوص استخراج گرافت موها صورت می گیرد و در مرحله آخر نیز شکافت های کم عمقی در پوست سر اعمال می شود و کاشت فولیکول نیز انجام می شود .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین روش کاشت ریش همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
انواع روش کاشت مو
نوشتهٔ بعدی
هزینه کاشت ریش به روش sut

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 + هفده =

فهرست
Call Now Button