هزینه کاشت ابرو در فرمانیه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کاشت ابرو در فرمانیه آشنا کنیم. ابرو یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی افراد است که بعضی از افراد به دلایل مختلفی دچار ریزش شده اند و از این بابت رنج می برند اما دیگر نگران نباشید زیرا با کاشت ابرو می توانید مشکل خود را حل کنید. با ما همراه باشید تا با هزینه کاشت ابرو در فرمانیه بیشتر آشنا شوید.

کاشت ابرو چیست؟

یکی از راه حل هایی که باعث می شود ابروهایتان همانند گذشته کشیده و پر پشت باشد و یا کم پشتی ذاتی ابروهای شما را از بین ببرد کاشت ابرو طبیعی می باشد. اصول و قواعد و قوانین کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو می باشد با این تفاوت که در کاشت ابرو به دلیل اینکه شرایط حساس تر بوده نیاز به دقت و ظرافت های بالایی می باشد به همین دلیل در انتخاب کلینیک تخصصی برای انجام این روش باید دقت بالایی در نظر گرفته شود.
کاشت ابرو به روشی درمانی گفته می‌شود که در آن موهای قسمتی از سر به ناحیه‌ی ابرو منتقل می‌شوند. کاشت ابرو در واقع از همان تکنیک‌ها و دانش کاشت مو بهره می‌برد و زیر مجموعه‌ی این روش درمانی به حساب می‌آید. در کاشت ابرو، فقط موها منتقل نمی‌شوند بلکه ارگان‌های بسیار کوچکی که وظیفه‌ی ساخت موها را برعهده دارند، در ناحیه‌ی ابرو پیوند زده می‌شوند. این ارگان‌ها فولیکول نام دارند و به این ترتیب تارهای موی کاشته شده تا پایان عمر به رشد خود ادامه خواهند داد و مانند ابروهای طبیعی شما نیاز به کوتاه کردن و مرتب کردن خواهند داشت.

کاشت ابرو چیست

دلیل ریزش ابرو

بیماری هایی مانند تغییرات در هورمون ها، عفونت ها، کمبود بعضی مواد معدنی مانند آهن در بدن و اختلالات تیروئیدی ممکن است باعث ریزش مو یا ابرو شود. بیشترین دلیل ریزش ابرو اختلالات تیروئیدی است. یکی دیگر از مهم ترین دلایل ریزش ابرو تغذیه نامناسب می باشد. کمبود ویتامین E در بدن باعث ریزش مو و ابرو می شود. کمبود آب بدن هم می تواند در ریزش نقش اشته باشد. کمبود پروتئین، بیوتین، ویتامین های گروه B و… نیز دیگر دلایل کم پشتی و ریزش ابرو است. برای درمان ریزش ابرو می توانید از اسید های چرب استفاده نمایید. مصرف امگا 3 و امگا 6 در کاهش ریزش مو بسیار موثر می باشد. همچنین استفاده مواد غذایی سرشار از پروتئین مانند گوشت مرغ و ماکیان، تخم مرغ و… سبب از بین بردن شکنندگی مو و ضعف آن می شود.
علاوه بر این استفاده از بادام، بادام زمینی، فندق، انبه و … که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین راه برای جذب ویتامین E می باشد. غلات هم مانند جو و برنج می تواند نیاز شما به ویتامین B را برطرف سازد. استفاده از برخی داروهای سبب ریزش ابرو می شود. داروهای ضد التهاب مانند سولینداک ، داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین، داروهای کاهش وزن و همچنین داروهای ضد تشنج همگی جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها منجر به ریزش ابرو می شوند. علاوه بر این موارد داروهایی مانند داروهای ضد بارداری جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها باعث ریزش ابرو و مو می شود.
از دیگر مواردی که منجر به ریزش ابرو می شود اختلالات رفتاری، سرطان ها و مراحل درمان آن(شیمی درمانی)، عوامل فیزیکی مانند تصادفات و صدمات جسمی، بالا رفتن سن، ایجاد حساسیت ها و آلرژی و عوامل ژنتیکی همگی جزئی از عوامل ریزش ابرو می باشد.

ویژگی موی ابرو

  • جهت رشد موی ابرو : ابرو به سه بخش تقسیم می شود که شامل سر، تنه و دم می شود که در هر بخش رشد مو متفاوت است.

بخش سر : این بخش داخلی ترین ناحیه ابرو است و طول آن 5 تا 7 میلی متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می‌کنند و به طور معمول نازک‌تر و از نظر رنگ روشن‌تر هستند. برخی از متقاضیان کاشت ابرو به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند و ترجیح می‌دهند که ضخامتی حداقلی داشته باشد.

بخش تنه : بخش مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی‌متر طول دارد. متراکم‌ترین و پهن‌ترین بخش ابروها است. در قسمت‌هایی از تنه که به بینی نزدیک‌تر هستند موها به صورت بالارو و به سمت خارج صورت رشد می‌کنند. دقیقا در وسط تنه زاویه‌ی لایه‌ی میانی هم ‌راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می‌کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند.

بخش دم : ۲ سانتی‌متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان دم نامیده می‌شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم‌تراکم می‌شود. موهای این بخش تقریباً به شکل افقی رشد می‌کنند.

  • زاویه رشد مو : دومین ویژگی برای کاشت ابرو این است که تار های مو با زاویه زیادی نسبت به پوست رشد کنند تا به شکل صاف روی صورت بخوابد. تفاوت زاویه رشد موی ابرو با موهای سر که به شکل عمودی رشد می کند می تواند تا 45 درجه تفاوت داشته باشد به همین دلیل برای این که موهای کاشته شده در کاشت ابرو زاویه ای مانند موهای ابرو داشته باشند از تارهای موی پشت گوش استفاده می شود که با زاویه رشد می کنند.
  • تفاوت های فولیکولی : موهای سر و موهای بخش های دیگر بدن به صورت دسته ای رشد می کنند یعنی در هر واحد فولیکولی بین 1 تا 4 تار مو وجود دارد. بیشتر واحد های فولیکول در موهای سر شکل چند تار مویی است. برای کاشت ابرو اگر واحد های فولیکولی بیش از 1 تار مو داشته باشد باید در زیر میکروسکوپ به بخش های تک تار مویی تقسیم شوند.
  • تفاوت چرخه رشد : موهای بدن انسان دائما در حال رشد و ریزش است. یک فرد سالم از نظر ریزش مو روزانه بین 50 تا 100 تار مو می ریزد. این رشد و ریزش دارای سه مرحله رشد یا آناژن، مرحله استراحت یا تلوژن و مرحله ریزش یا یا کاتاژن است. چرخه رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت دارد. در چرخه رشد موهای ابرو، تارهای مو به مدت 4 ماه در مرحله آناژن قرار دارد و رشد می کنند. موهای سر به مدت 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار دارند به همین دلیل موهای سر نسبت به موهای بدن بلند است و تنها مشکل کاشت ابرو همین مسئله است.  رشد موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو است و افراد باید زود به زود موهای کاشته شده را مرتب کنند.

ویژگی موی ابرو

طرح کاشت ابرو چگونه است ؟ طرح و محل قرار گیری موها یکی از مهم ترین موارد در کاشت ابرو است. باید مواردی را در کاشت درد نظر گرفت که تا ابرو ها زیبا و طبیعی به نظر برسند. ابرو باید از نظر کشیدگی و از نظر شکل ظاهری مناسب داشته باشد. برای رسیدن به ظاهر مناسب باید نکاتی را رعایت کرد که از این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ابتدای ابرو : نقطه ابتدایی باید در راستای خطی عمود از سطح خارجی پره بینی قرار بگیرد. با فاصله بین ابرو ها ممکن است نقطه ابتدایی ابرو تغییر کند تا ابرو ها به هم پیوسته با فاصله زیاد نشوند. اگر فاصله بین ابرو ها زیاد باشد نقطه ابتدایی را باید در راستای فرورفتگی چشم در نظر گرفت.

انتهای ابرو : برای مشخص کردن انتهای ابرو خط صافی از سطح خارجی پره بینی به کناره خارجی چشم کشیده می شود. این که نقطه انتهایی ابرو در راستا یا پایین تر از نقطه ابتدایی قرار بگیرد به سلیقه افراد بستگی دارد.

خم ابرو : در طرح کاشت ابرو شکل خم ابروها اهمیت دارد. اگر خم ابرو بالا برود حالت تعجب کردن را ایجاد می کند. اگزر بخش های خارجی ابرو بالا برود حالت عصبانیت و اگر بخش های خارجی پایین تر از حد باشد حالت غمگینی را ایجاد می کند.

ابرو خانم ها و آقایان چه تفاوتی دارد ؟ شکل ابروی آقایان و خانم ها متفاوت است. آقایان ابرو های ضخیم تر و متراکم تری نسبت به خانم ها دارند. بخش های انتهایی ابروی آقایان بر جسته تر و پرتر است و به دلیل اینکه ضخامت ابرو در سرتاسر آن یکسان است. در خانم ها نقطه انتهایی ابرو کمی عقب تر از فرورفتگی خارجی چشم قرار دارد و بخش انتهایی کم تراکم و نازک تر است. خم زیبایی در ابروی خانم ها وجود دارد و در یک سوم انتهایی ابرو ایجاد می شود. بخش میانی ابرو ضخیم و متراکم تر از بخش خارجی ابرو است. طول ابروی خانم ها 5 و ضخامت آن 1.3 سانتی متر است.

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

  • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
  • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
  • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و … همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
  • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
  • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
  • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

ویژگی موی ابرو

هزینه کاشت ابرو در فرمانیه : کاشت ابرو عملی است که نیاز به تجربه و تخصص دارد زیرا عملی بسیار حساس می باشد و نیاز به دقت زیادی دارد. هزینه کاشت ابرو در فرمانیه برای همه افراد متفاوت است و این تفاوت به تعداد جلسات، موقعیت جغرافیایی و نوع ابرو بستگی دارد مثلا قیمت هزینه کاشت ابرو در فرمانیه نسبت به هزینه کاشت ابرو در اصفهان متفاوت است.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو حتما از کلینیکی که می خواهید کاشت انجام دهید اطمینان داشته باشید و از افرادی که کاشت ابرو انجام دادند پرس و جو کنید. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
عوارض بوتاکس زیر بغل
نوشتهٔ بعدی
هزینه کاشت مو در فرمانیه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو × 1 =

فهرست
Call Now Button