ما سعی داریم در این مقاله شما را با هزینه تزریق ژل آشنا کنیم. با افزایش سن افراد دچار مشکلات زیادی مانند چین و چروک و افتادگی پوست صورت می‌شود بسیاری از این افراد برای از بین بردن این چین و چروک ها روش های مختلفی مانند تزریق چربی بوتاکس و تزریق ژل را انتخاب می کند.

تزریق ژل چیست

پوست برای زیبا و جوان بودن به کلاژن و اسید هیالورونیک نیاز دارد. با افزایش سن سطح کلاژن و نیز اسید هیالورونیک پوست کاهش می یابد. با تزریق کلاژن و اسید هیالورنیک به پوست می توان جوانی را به پوست بازگرداند. با تزریق میزان کلاژن و نیز اسیدهیالورونیک پوست افزایش می یابد. ژل از مواد طبیعی و یا مصنوعی ساخته می شود. مواد طبیعی مورد استفاده در ژل کلاژن و اسید هیالورونیک می باشد که استفاده از هر دو مواد فوق مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است. در برخی موارد مواد غیرطبیعی و مصنوعی مانند پلی متیل متاکریلات، سیلیکون مایع و یا کلسیم هیدوسکی لاپاتیت به ژل اضافه می کنند. این مواد با اسیدهیالورونیک ترکیب شده و سپس به ناحیه ی مورد نظر تزریق می شود.

هنگام تزریق چربی امکان جذب چربی افزوده شده توسط بدن وجود دارد. اما چون ماده ی اضافه شده در تزریق ژل از خود بدن نیست در نتیجه امکان جذب آن توسط بدن وجود ندارد. این موضوع منجر به دائمی شدن اثرات تزریق فیلر می شود.  نوع ژل انتخاب شده و ترکیبات آن وابسته به ناحیه ی کاربرد آن است. برای مثال ماده ی استفاده شده برای درمان در بافت صورت برای چین و چروک صورت و بینی با ماده ی استفاده شده برای تزریق ژ در لب متفاوت است. تشخیص مواد مناسب تزریق برای هر فرد بر عهده ی پزشک متخصص است.

تزریق ژل چیست
کاربرد تزریق ژل

تزریق ژل کاربرد هایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

 • جهت حجیم و پر کردن لب های نازک.
 • از بین بردن چین و چروک های روی صورت به ویژه اطراف گونه ها، دهان، چشم و پیشانی.
 • بزرگ تر کردن سینه ی بانوان که از کوچک بودن سینه ی خود ناراضی هستند.
 • گونه گذاری برای افرادی که صورت آنها لاغر است.
 • زاویه سازی فک.
 • تزریق ژل به باسن به منظور حجیم کردن حجم آن.

چه ژلی برای تزریق مناسب است؟

ژل ها انواع مختلفی دارند. نوع ژل مناسب برای هر فرد توسط پزشک تعیین می ­شود. نوع ژل انتخاب شده به ناحیه ی درمان و اهداف زیبایی بستگی دارد. در درمان چین و چروک موضوع مهم عمق چین در ناحیه ی تحت درمان است. برای خطوط عمیق بهتر است از ژل های غلیظ مخصوصا آن هایی که دوام و ماندگاری بیشتری دارند استفاده شود. اما اگر عمق چین در ناحیه ی تحت درمان کم باشد بهتر است که از ژل های رقیق و با دوام کمتر استفاده شود. با این حال پزشک نوع ژل مناسب شما را تشخیص می دهد.

برای اطلاع از تزریق ژل خط خنده به سایت مورد نظر مراجعه نمایید.

اثر تزریق ژل تا چه زمانی ماندگاری دارد؟

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق ژل میزان ماندگاری آن است. ژل‌های تزریقی به دلیل موقتی بودن خود محبوبیت زیادی نزد مردم دارند چرا که در صورت پشیمانی می‌توانند با تزریق آنزیم بلافاصله آن را از بین برده و نواحی تزریق‌ شده را به حالت اولیه بازگردانند. میزان ماندگاری ژل‌ها معمولا بین ۶ الی ۲ سال است و اگر به درستی مراقبت شوند حتی بیشتر هم عمر می‌کنند. هر چه ماندگاری ژل‌های تزریقی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

سعی کنید از ژل‌های دائمی استفاده نکنید. ژل‌های دائمی به دلیل‌ آنکه جذب پوست می‌شوند در صورت پشیمانی خیلی سخت از بین می‌روند و ممکن است نواحی تزریق‌شده دیگر مثل حالت قبل نشوند. اما ژل‌های موقتی بدون هیچی عوارضی به راحتی از بین می‌روند و در صورت نارضایتی افراد تنها با تزریق محلول‌های خاص ظرف چند روز خاصیت خود را از دست می‌دهند.

معایب تزریق ژل :

یکی از موضوعات بسیار مهم در تزریق ژل انتخاب پزشک مناسب برای تزریق است. زیرا اگر تزریق توسط پزشک  انجام نشود خطرات و مشکلاتی را برای بیمار به همراه دارد. به همین دلیل قبل از انجام تزریق ژل در مورد کلینیک پوست و مو مناسب تحقیق کنید و نیز در مورد عوارض و مراقبت های بعد از تزریق نیز بیشتر بدانید. در برخی از موارد افراد پس از تزریق دچار حساسیت شده و سیستم ایمنی بدنشان در مقابل ماده ی تزریق شده واکنش نشان می دهد. انتخاب پزشک و در نتیجه ماده ی مناسب برای تزریق قبل از انجام درمان ضروری است.

مراقبت های قبل از تزریق ژل

قبل از تزریق ژل باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.
 • از مصرف ویتامین E و مکمل هایی دارای سیر پرهیز کنید.
 • قبل از تزریق ژل از مصرف ایبوپروفن و داروهای مسکن با دوز بالا اجتناب کنید.
 • قبل از تزریق از روغن ماهی و هر نوشیدنی الکلی استفاده نکنید.
 • قبل از تزریق نقاطی که می خواهید تزریق انجام دهید را مشخص کنید.
 • درباره تزریق ژل برای اطمینان بیشتر و آرامش خاطر اطلاعات کسب کنید.

مراقبت های قبل از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل

بعد از درمان نیازی به استراحت نیست. برای کاهش کبودی بعد از تزریق و نیز بهتر شدن نتایج آن رعایت نکاتی لازم است.

 •  سعی کنید تا جایی که ممکن است از تماس صورت به بالش خودداری کنید و دو بالشت زیر سر خود قرار دهید.
 • بعد از تزریق از انجام فعالیت های و ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • نوشیدن روزانه ۸ الی ۱۲ لیوان آب در هفته ی اول بعد از تزریق ضروری است.
 •  پیاده روی سبک بعد از تزریق به بهبودی سریع تورم کمک می کند.
 • برای کاهش تورم بعد از تزریق از خوردن نمک و غذاهای شور خودداری کنید.
 • از فشار و یا ماساژ دادن محل تزریق جلوگیری کنید.

مراحل تزریق ژل :

اولین مرحله انجام معاینات اولیه توسط پزشک است. پزشک بررسی ها و معاینات اولیه را انجام می دهد نیازهای شما را ارزیابی کرده و با شما در این زمینه صحبت خواهد کرد.  پزشک در جلسه در رابطه با انتظارات شما از تزریق ژل صحبت می کند. مشاهده عکس های قبل و بعد از تزریق افرادی که تجربه تزریق ژل داشته اند به شما کمک می کند که درک بهتری از نتایج تزریق ژل داشته باشید. در صورتی که متقاضی به بیماری خاصی مبتلا باشد باید به پزشک اطلاع دهد. بعد از انجام معاینات اولیه تاریخ جلسه درمان مشخص می شود. در روز درمان پزشک محل های تزریق را مشخص می کند و با استفاده از بی حسی موضعی یا کرم های بی حس کننده محل درمان بی حس می شود. در مرحله بعدی محل تزریق با استفاده از محلول هایی‌ ضدعفونی می شود و در مرحله آخر تزریق ژل با استفاده از سوزن های ظریف و در زاویه مناسب انجام می شود.

عوارض تزریق ژل :

بسیاری از این عوارض موقتی هستند و مدتی بعد از درمان خود به خود برطرف می شوند. عوارض تزریق ژل عبارت اند از :

 • ممکن است بعد از تزریق ناحیه تزریق دچار درد شود و با مصرف مسکن با تجویز پزشک می توان از این درد جلوگیری کرد.
 • در ناحیه تزریق ممکن است سوزش هایی رخ بدهد.
 • بعد از تزریق کبودی هایی به وجود می آید که بعد از 2 تا 3 روز از بین می رود.
 • قرمزی و التهاب در ناحیه درمان که ۲ الی ۳ روز بعد از درمان برطرف می شود.
 • بی حسی و احساس فشار در ناحیه درمان. احساس بی حسی  چند ساعت بعد از درمان  برطرف می شود.
 • ممکن است بعد از تزریق ناحیه مورد نظر دچار تورم شود.
 • جا به جایی و حرکت ژل از ناحیه تزریق یکی از عوارض بعد از تزریق ژل است که در اثر بی توجهی به مراقبت های بعد از تزریق، انجام فعالیت های ورزشی زودهنگام و دست زدن به ناحیه تزریق اتفاق می افتد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

هزینه تزریق ژل :

عوامل مختلفی بر هزینه تزریق ژل تاثیر گذار است. در ادامه با هزینه تزریق ژل آشنا می شویم.

نوع ژل و برند : برای جوانسازی پوست از ژل های مختلف استفاده می شود. هزینه نهایی تزریق ژل متاثر از نوع ژل است.  ژل هایی که برای حجم دادن به صورت به کار می روند گران تر از ژل­هایی هستند که برای رفع خطوط و چین و چروک های صورت استفاده می شوند.

شدت چین و چروک ها و میزان تزریق : هر چقدر شدت نیاز پوست به جوانسازی و تزریق بیشتر باشد هزینه نهایی تزریق ژل بیشتر می شود.

محل تزریق : در شرایطی که چین و چروک ها در ناحیه فوقانی صورت باشند برای رفع مشکل پوست نیاز به تزریق چند ژل یا تزریق ژل و درمان های دیگر مانند بوتاکس است.

کلام آخر

قبل از تزریق ژل از هزینه تزریق ژل مطلع شوید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و پزشک را برای تزریق ژل انتخاب کنید. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید.

 

 

نوشتهٔ پیشین
روش جدید کاشت مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × سه =

فهرست
Call Now Button