هزینه کاشت مو در فرمانیه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کاشت مو در فرمانیه آشنا کنیم. امروزه کاشت مو طبیعی یا پیوند مو عملی پرطرفدار است. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی دچار ریزش مو شده اند و از این بابت رنج می برند اما دیگر جای نگرانی نیست و با انجام کاشت مو می توان از شر ریزش و طاسی مو خلاص شد.

کاشت مو چیست؟

پیوند موی طبیعی در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته است ،این پیوند در نواحی مختلف ازجمله سر ، ابرو ، ریش ، سبیل ، مژه و نواحی که دچار زخم و یا ضایعات پوستی شده قابل انجام است. پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda در سال 1939 موضوع کاشت مو را برای اولین بار مطرح کرد و سپس درسال 1959توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید. در سالهای بعد تجارب وروش های متعددی مورد آزمایش قرار گرفت و در نهایت امروزه با بهرگیری از تکنولوژی جدید از دسته های کوچکتر مو به نام میکروگرافت (micrograft) استفاده می شود تا نتایج رضایت بخش و ظاهری طبیعی حاصل شود. این عمل که تاچندی پیش حتی غیر قابل باور تصور می شد امروزه تبدیل به یکی از اعمال جراحی سرپایی و بسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و کاشت آن ها در نقاط مورد نظر استوار می باشد.

تراکاشت مو یا کاشت مو به تکنیک جراحی گفته می‌شود که در آن ریشه‌های مو تک تک از ناحیه اهداکننده به ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند.  از این روش برای بازسازی ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخم‌های ناشی از تصادف یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می‌شود. کاشت مو با پیوند پوست متفاوت است.

کاشت مو چیست 

علت ریزش مو

ساخت تارهای مو جدید در فولیکول های مو اتفاق می افتد برای این کار مواد مختلفی نیاز است که کمبود آن می تواند باعث ریزش مو شود. در ادامه با علت ریزش مو بیشتر آشنا می شویم.

رژیم غذایی نامناسب : افراد در اثر پیری از رژیم غذایی غیر اصولی استفاده می کنند که این اتفاق باعث ریزش مو می شود. این افراد با کمی کشش دچار ریزش دسته ای از تار های مو در سر می شوند. جنس تار مو پروتئینی است و به همین دلیل کمبود مواد پروتئینی در رژم غذایی می تواند باعث ریزش مو شود. منابع پروتئینی در رژیم غذایی شامل ماهی، مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ و لبنیات می شود. ویتامین های مختلفی برای ساخت تارهای مو مورد نیاز است که مهم ترین آن ها ویتامین های B و بیوتین است. در اکثر داروها مکمل و شامپوهای تقویت کننده مو این ویتامین ها وجود دارد. بعضی از مواد های معدنی در اثر ساخت تارهای مو واجب است. کمبود آهن به غیر از ایجاد کم خونی می تواند باعث ریزش مو شود. کلسیم و منیزیم که در لبنیات وجود دارد که در واکنش ساخت تارهای مو بسیار اهمیت دارد. زینک هم از دیگر مواد مورد نیاز در ساخت تارهای مو است. کمبود هر کدام از این مواد باعث ریزش مو می شود.

مصرف برخی داروها : مصرف برخی داروها می تواند در ریزش مو نقش داشته باشد. اگر دارویی را مصرف می کنید و دچار ریزش مو شدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. ریزش مو اگر در اثر دارو اتفاق بیفتد بعد از قطع مصرف دارو برطرف می شود و موها مثل قبل می شود. معروف ترین داروهایی که باعث ریزش مو می شود داروهای شیمی درمانی هستند که این داروها برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی، تقسیم شدن سلول ها را مهار می کنند این تقسیم ها همه سلول ها را در بر نمی گیرد بلکه سلول هایی را مهار می کند که سرعت تکثیر بالایی دارد. به غیر از سلول های سرطانی سلول های فولیکول مو هم سرعت تقسیم زیادی دارد به همین خاطر یک از اثرات ناخواسته این داروها جلوگیری از تقسیم سلولی در فولیکول های مو است. فولیکول های مو محل ساخت تارهای موی جدیدی هستند و اگر تقسیم سلولی در آن ها مهار شود تار موی جدیدی ساخته نمی شود.

مبتلا شدن به بیماری ها : بعضی از بیماری ها می توانند در ریزش مو نقش داشته باشند که از جمله این بیماری ها عفونت، بیماری های تیروئیدی، بیماری لوپوس است که در ادامه با این بیماری ها آشنا می شویم. ریزش یکی از این بیماری ها است که برخی عفونت ها می تواند باعث ریزش موی سر شود. شایع ترین این عفونت ها، عفونت قارچی است که بیشتر در کودکان، نوجوانان و افراد دچار ضعف سیستم ایمنی دیده می شود. این عفونت در بزرگسالان کمتر دیده می شود. تینه‌آ کاپیتس یک بیماری قارچی است که علت آن گروهی از قارچ‌ها به نام درماتوفیت‌ها هستند. محیط‌های گرم و مرطوب برای رشد این قارچ‌ها مساعد است به همین دلیل پوست و موی سر زیستگاه مناسبی برای آن‌ها محسوب می‌شود. شاخص‌ترین علامت این بیماری، ریزش موی ناگهانی است. ممکن است محل دچار ریزش مو، دردناک هم باشد. این بیماری به راحتی از یک شخص به شخص منتقل می‌شود. استفاده از کلاه، حوله و شانه‌ی آلوده از راه‌های انتقال این بیماری است.

علت ریزش مو

برای کاشت مو چه سنی مناسب است ؟

کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر 23 سال انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما به هر حال متخصصین کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

 

بانک مو چیست ؟

 بانک مو ناحیه ای از پوست بدن است که دارای موهای مقاوم و قوی در برابر ریزش مو است. از این رو در زمان جداسازی و استخراج گرفت های مو از این ناحیه آن ها را با استفاده از دستگاه های مخصوص جدا کرده و به دقت در بخشی از سر که موها در آن کم پشت شده و یا دچار طاسی شده کاشته می شوند. بهترین حالت این است که بانک مو از نواحی پشت سر انتخاب شود چرا که در این بخش از سر فولیکول های مو بسیار مقاوم ترند و به دلایل هورمونی ریزش آنها بسیار کم است. همچنین نواحی اطراف گوش ها. این تارهای موها به دلیل مقاوم بودن در برابر ریزش زمانی که به جلوی سر ناحیه ای که دچار ریزش شده منتقل می شوند همچنان به رشد خود ادامه می دهند به همین دلیل پس از مدتی ناحیه کم پشت و یا خالی شده از موها بار دیگر صاحب مو می شوند و بعد از گذشت مدت کوتاهی کوچکترین اثری از عمل جراحی بر روی سر فرد باقی نمی ماند و وی به راحتی و با خیال راحت می تواند به کار و امور روزمره خود بپردازد.

انواع روش های کاشت مو

روش FUT : این روش یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو است که در آن از داروهای بیهوشی استفاده می کنند. بخش هایی از پوست سر که بانک مو مناسبی دارد از جا بریده می شود و در ناحیه های جلوی سر که دچار ریزش شده است پیوند زده می شود. این روش عوارض های زیادی مانند کم بودن تعداد گرافت های کاشته شده، بیهوشی، دردهای بعد از عمل، جای زخم دارد.

روش FIT : محققان بر این باورند که تعداد گرافت های کاشته شده و نتیجه کاشت مو در این روش خیلی بهتر است. این روش معایبی مانند دوران نقاهت، استراحت بعد از عمل، خونریزی، تعداد جلسات و تورم را دارد که این معایب باعث شده این روش بعد از مدتی از کار بیفتد. در این روش کاشت مو تارهای مو از ناحیه های مختلف پشت سر برای پیوند زدن به ناحیه های دچار ریزش جدا می شود و پیوند زده می شود که این روش پیشرفته تر از روش های دیگر بوده است.

روش BHT : این روش مانند روش های دیگر است با این تفاوت که در این روش کاشت موی سر از ناحیه های دیگر بدن کنده می شود و به ناحیه هایی که دچار ریزش شده است پیوند زده می شود. این روش هم عوارض و معایب خود را دارد.

روش SUT : این روش یکی از بهترین روش ها است که بسیاری از افرادی که دچار ریزش شده اند از این روش استفاده می کنند. این روش عوارض کمی دارد و عمل جراجی بسیار ساده ای دارد. نتیجه این عمل مثبت بوده است و در بهترین کلینیک ها این روش مورد استفاده قرار می گیرد. در روش های دیگر عمل به صورت دستی صورت می گرفت اما این روش بسیار پیشرفته است. این روش یکی از جدیدترین و کامل ترین روشی هایی است که برای کاشت موی سر معرفی شده است که کاشت مو به روش sut نام دارد. در این روش تا 14000 تاری موی واقعی را می توان کاشت کرد و بدون جراحی، بدون درد، بدون خونریزی و دوران نقاهت می باشد از مزایای این روش انجام کاشت مو با دستگاه اتوماتیک می باشد و حتی رکورد کاشت 60 تار مو در یک سانتی متر به نام این روش ثبت شده است.

انواع روش های کاشت مو 

هزینه کاشت مو در فرمانیه :

هزینه کاشت مو در فرمانیه برای همه افراد متفاوت است و این تفاوت بستگی به تعداد جلسات، نوع مو، موقعیت جغرافیایی، کلینیک و پزشک دارد. برای مثال هزینه کاشت مو در فرمانیه با هزینه کاشت مو در اصفهان بسیار متفاوت است.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو از کلینیک و پزشکی که به آن مراجعه می کنید اطمینان حاصل کنید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله هزینه کاشت مو در فرمانیه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه کاشت ابرو در فرمانیه
نوشتهٔ بعدی
بهترین کلینیک زیبایی در فرمانیه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 1 =

فهرست
Call Now Button