جدیدترین روش کاشت مو در ایران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جدیدترین روش کاشت مو در ایران آشنا کنیم. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که امروزه اکثر افراد به آن دچار هستند و از این بابت رنج می برند. امروزه کاشت مو طرفدار زیادی پیدا کرده است و می توان با کاشت مو برای همیشه با ریزش و طاسی مو خداحافظی کرد. در کشور ایران علم کاشت مو توسط متخصصین برای متقاضیان انجام می شود و ایران یکی از قطب های کاشت مو در جهان به حساب می آید. با ما همراه باشید.

کاشت مو چیست ؟

تراکاشت یا کاشت مو به روشی از جراحی گفته می شود که در ان ریشه های مو از ناحیه اهداکننده به ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو کاشته می شود. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می شود و ریشه هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می شوند. از این روش برای بازسازی ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخم های ناشی از تصادف یا جراحی مثل کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می شود.

کاشت مو با پیوند پوست تفاوت دارد. در هر پیاز مو 1 تا 4 رشته مو رشد می کند. امروزه در روش های کاشت مو پیاز مو را دست نخورده انتقال می دهند و نتیجه این کار ظاهر طبیعی تر موهای کاشته شده است. این روش کاشت Follicular Unit Transplantation یا به صورت کوتاه شده FUT نامیده می‌شود. موهای اهدا شده به دو روش متفاوت جمع آوری می شوند که این کار فوق العاده تخصصی است فقط متخصص پوست و مو می توانند این کار را انجام دهند.

کاشت مو چیست ؟

منظور از بهترین روش کاشت مو چیست ؟

مناسب ترین روش برای کاشت مو روشی است که بهترین نتیجه را برای افراد داشته باشد و به دور از استرس و اضطراب باشد. کاشت مو عملی جدید است و سابقه اجرا و پیاده سازی آن روی افراد داوطلب در جهان به بیشتر از 150 سال هم نمی رسد. روش های جراحی مدرن کاشت مو به دهه 1930 میلادی هم بر می گردد هر چند سال روش ها و تکنیک های جدید در اختیار پزشکان و متخصصین قرار می گیرد که باعث می شود تعداد بیشتری از افراد بتوانند موهای از دست رفته خود را در ناحیه سر، ریش و سبیل، ابرو و مژه به دست بیاورند. در دهه های اولیه کاشت مو توسط خود پزشکان جراح صورت می گرفت و آن ها با استفاده از گرافت های فولیکولی برای کاشت موها در ناحیه که دچار ریزش مو شده بودند استفاده می کردند.

به مروز زمان این روش تغیر می کند و با افزایش امکانات آزمایشگاهی و ورود دستگاه ها و تجهیزات جدید به بازارهای جهان روش ها و امکانات مناسبی برای عمل کاشت مو ارائه شده است که بسیاری از ان ها تا به الان استفاده می کنند. امروزه جدیدترین و بهترین روش برای کاشت مو روش FUT، روش FIT، روش FUE، روش SUT است. در این روش ها بهترین روش کاشت مو SUT  است که عوارض ناچیزی دارد و این روش یکی از روش هایی است نتیجه زیادی برای افراد دارد. بیشتر این روش ها برای جداکردن ریشه های فولیکول های مو از ناحیه ای در بدن از پشت سر انتقال می یابد و کاشت آن ها در ناحیه ای از پوست بدن که دچار ریزش مو و یا طاسی شده است. در روش های سنتی و قدیمی این کار توسط پزشک و همکاران او صورت می گرفت ولی امروزه بیشتر این کار توسط دستگاه های جدید صورت می گیرد و این امر به بالا رفتن دقت و به دست آمدن یک نتیجه مناسب کمک می کند.

دلیل به وجو آمدن روش های جدید برای کاشت مو :

 • ابزارهای پیشرفته ای که در جدیدترین روش های کاشت مو به کار می روند، باعث بالاتر رفتن دقت و سرعت انجام پروسه کاشت مو می شوند و می توانند نتایج بهتری را ایجاد کنند.
 • برخی از این تکنیک ها در صورت صلاح دید پزشک، علاوه بر سر، قابلیت اجرا برای ریش و سبیل و ابرو را نیز دارند. چرا که تکنولوژی پیشرفته امکان ایجاد شکاف هایی بسیار مینیاتوری در مناطق ظریف مثل ابرو و ریش را فراهم می کند.
 • در تکنیک های جدیدتر همواره سعی می شود تا کمترین تهاجم نسبت به روش های پیشین وجود داشته باشد، به طوری که در روش های جدیدتر امروزی، آثاری از خونریزی و بخیه وجود ندارد. بدین ترتیب محل برداشت مو از ناحیه بانک مو، پس از بهبودی کامل غیر قابل تشخیص باقی خواهد ماند.
 • زخم ، گزگز و درد های غیرقابل تحمل در روش های نوین به ندرت اتفاق می افتد.
 • استفاده از ابزارهای مینیاتوری و پیشرفته تر در تکنیک های جدید، خط رویش طبیعی تری را ایجاد می کنند چرا که امکان انتخاب موها با ظرافت های متفاوت از بانک مو برای پزشک جراح وجود دارد.
 • آسیب مکانیکی به فولیکول ها در اثر استخراج از بانک مو به لطف برخورداری از دستگاه های پیشرفته تر، بسیار کمتر خواهد شد.
 • همچنین در روش هایی که امکان آنالیز و اسکن فولیکول ها وجود داشته باشد، پزشک می تواند با کیفیت ترین فولیکول ها را برای پیوند، استخراج کند که این عامل بر ارتقا نتایج ، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

منظور از بهترین روش کاشت مو چیست ؟

جدیدترین روش کاشت مو در ایران

با پیشرفت علم پزشکی در جهان و با داشتن پزشکان متخصص روش های جدید کاشت مو در ایران به طور تخصصی در کلینیک ها ارائه می شود. در ادامه با جدیدترین روش کاشت مو در ایران آشنا می شوید.

روش Micro FIT : کاشت مو به روش FIT یکی از جدیدترین روش کاشت مو در ایران است. این روش با کمک ابزار ها و دستگاه های ظریف و دقیق انجام می شود. ظرافت دستگاه ها به حدی است که از ایمپلنتر های استفاده شده در ربات کاشت موی ARTAS هم ظریف تر هستند. در این روش با کمک دستگاه های ایمپلنتر مینیاتوری سوراخ هایی با قطر مختلف از 0/6 تا 0/9 میلی متر بر روی پوست ناحیه بانک مو ایجاد می شود و فولیکول ها را از بافت اطراف جدا می کند. ایمپلنتر مینیاتوری از پانچ با سر چرخان تشکیل می شود که مثل مته وارد پوست می شود و با کمک نیرو مکش فولیکول ها خارج می شوند. سوراخ های ایجاد شده بسیار ریز هستند و احتمال خونریزی بسیار کم است و نیازی به بخیه برای بستن ناحیه برداشت شده ندارد و این ویژگی بر خلاف روش FUT است که با خونریزی و زخم همراه است و نیاز به بخیه دارد. دوره نقاهت بعد از کاشت به روش MICRO FIT کوتاه تر است. بعد از آماده سازی گرافت هایی که در مرحله قبل خارج شده بودند توسط هولدر دستگاه با انبرک های مخصوص وارد پوست ناحیه دریافت کننده می شوند. از مزایای این روش :

 • کاهش عوارض جانبی همچون برداشت ناقص فولیکول ها، دفن فولیکول ها و عدم تماس مستقیم فولیکول ها با ابزارهای جراحی به دلیل استفاده از ایمپلنتر مینیاتوری با قابلیت پانچ چرخان.
 • امکان تکمیل کاشت مو در یک روز؛
 • امکان بالاتر بردن کیفیت گرافت های استخراج شده به کمک دستگاه‌های مینیاتوری تکنیک Micro FIT.
 • عدم نیاز به تراشیدن سر.

تقریبا همه افراد می توانند کاندید این روش باشند به جز افرادی که بانک مو غیر متراکم و ناکافی و یا سابقه ایجاد زخم های کلیویایی داشته باشند.

روش Micro Graft : در این روش به کمک ابزارهای پیشرفته به نام هولدر اتوماتیک در سایز میکرون برداشت فولیکول ها انجام می شود و با استفاده از سوزن های کوچک سوراخ هایی به اندازه 1 میلی متر در ناحیه طاسی و یا کم پشت ایجاد می شود و گرافت های آماده شده به وسیله میکرو ایمپلنتر داخل سوراخ ها کاشته می شوند. امکان گرافت ها تا 2 برابر بیشتر از روش های دیگر، تهاجم کمتر، اجرای آسان این روش به دلیل تکنولوژی و نتیجه قابل قبول و ظاهر طبیعی که به همراه دارد، روش های میکروگرافت را مورد توجه بسیاری از متخصصین پوست و مو قرار داده است. 

در همه افراد که کاندید این روش می شوند وجود موهای پشت سر یا کنار گوش ضروری است و افرادی که در این ناحیه تراکم موی بیشتری دارند نتیجه بهتری خواهند گرفت. افرادی که طاسی های ناحیه ای، طاسی دائم، ریزش مو شدید و یا کچلی داشته باشند می توانند متقاضیان کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو باشند.

روش Super FUE : این روش مانند روش FIT فولیکول ها به طور جداگانه خارج می شوند با این تفاوت که اجرای مراحل برداشت و کاشت به کمک دستگاه های پیشرفته و هوشمند انجام می شود و محدودیت های قبل را ارتقا داده است. این روش یکی از با کیفیت تنرین روش های کاشت مو شناخته می شود و نتیجه آن به تخصص و تجربه پزشک وابسته است. برای اجرای این روش باید پوست سر توسط اسکنر های سه بعدی آنالیز شود و به کمک لیزر های مخصوص خط رویش مهندسی و طراحی می شود و بعد گرافت هایی که ریشه های ضخیم تر و سیاه تری دارند توسط دستگاه های هوشمند و اتوماتیک از بانک مو خارج می شوند. بعد از استخراج فولیکول ها تا رسیدن زمان کاشت به کمک تجهیزات نگه دارنده ویژه ای ذخیره می شوند و بقیه آن تا 5 برابر بیشتر از روش های دیگر حفظ می شود. با کمک دستگاه ایمپلنتر که این روش دارد شکاف های بسیار ظریفی با عمق مشخص در ناحیه گیرنده ایجاد می شود و فولیکول ها در ناحیه کم پشت کاشته می شوند. استفاده از این روش دقت و سرعت کاشت مو را بالاتر می برد. محدودیت اصلی این روش می توان به کوتاه کردن موهای سر اشاره کرد.

 • آنالیز پوست سر توسط اسکنر های سه بعدی ، اطلاعات بسیاری راجع به وسعت ناحیه کاشت و تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پیوند، ویژگی های پوست سر از منظر میزان رطوبت و کشسانی، ویژگی های ناحیه بانک مو، تعیین مناسب ترین نواحی برای انتخاب به عنوان بانک مو، ارزیابی دقیق تعداد فولیکول های قابل برداشت از بانک مو، تعیین علت ریزش مو، وجود بیماری های پوستی، بررسی ضخامت و ریشه های گرافت ها، ارزیابی عمق ریشه ها به منظور کاهش احتمال ایجاد آسیب حین برداشت، بررسی نحوه خونرسانی به پوست سر ، تعیین تراکم موهای سفید و سیاه به طوری که بتوان موهای با ریشه های سیاه را استخراج کرد.
 • دستگاه های اتوماتیک دارای قابلیت تنظیم زاویه و سرعت چرخش کانولا بوده و کمترین خونریزی یا آسیبی را به فولیکول ها می رسانند.
 • امکان استخراج گرافت های چند ریشه ای تا 5 برابر بیشتر میسر است.
 • عوارض جانبی همچون عفونت به دلیل یک بار مصرف بودن پانچ و قلم های دستگاه، بسیار ناچیز است.

افراد علاقه مند به کاشت مو که موهای کم پشتی داشته باشند و به دلایل مانند سفتی پوست سر نتوانند کاندید روش هایی از قبیل FUT شوند می توانند از این روش نتایج قابل قبولی دریافت کنند.

روش DHI : کاشت مو به روش DHI  جدیدترین روش کاشت مو در ایران است که عبارت Direct Hair Implantation به معنی کاشت موی مستقیم است و فرایند استخراج فولیکول ها در این روش شبیه روش FUE است با این تفاوت که اجرای دو مرحله استخراج و کاشت فولیکول ها به صورت هم زمان بوده است و بخشی از یکم فرایند یک یا دو مرحله ای با هم ترکیب می شوند و پزشک فولیکول های موی استخراج شده را در مناطق دریافت کننده و کم پشت سر می کارد.

فناوری پیشرفته این روش توانسته کاشت مویی با نتیجه مادام العمر و بدون استفاده از تیغ جراحی با زدن بخیه و شکاف در پوست سر برای متقاضیان به همراه داشته باشد طوری که در یک جلسه تراکم قابل قبولی فراهم خواهد شد. بالاتر بودن سرعت ارجرا در این روش و مدت زمان باقی ماندن پیوند ها در خارج از بدن کاهش داده و فولیکول های کمتری آسیب می بیند. عدم نیاز به تراشیده شدن موها از مزیت های این روش است. مانند روش های دیگر کاشت مو تسلط پزشک بر نحوه اجرا روش DHI  به کاهش عوارض جانبی و موفقیت آمیز بودن پیوند می انجامد زیرا انتحاب کلینیک مناسب بسیار اهمیت دارد.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو از افراد با تجربه کمک بگیرید و با پزشک متخصص مشورت کنید و با آگاهی کامل دست به انجام کاشت مو بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله جدید ترین روش کاشت مو در ایران همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کاشت مو برای افراد دیابتی
نوشتهٔ بعدی
دلایل ریزش مو در آقایان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

14 − 4 =

فهرست
Call Now Button