تزریق ژل لب چیست؟

این روزها خیلی از خانم ها دوست دارند فرم لب های خود را حجیم‌تر و برجسته تر کنند. تزریق ژل لب چیست ؟  فرم لب ها در زیبایی صورت خانم ها بسیار تاثیر گذار است. به همین خاطر از روش های زیباسازی مانند تزریق ژل استفاده می‌کنند تا به حجم ایده‌آل لب های خود برسند. اما تزریق ژل چیست و چگونه انجام می شود؟؟  ژل بهترین راه حل برای حجم دادن لب ها می باشد که این روزها در میان خانم‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ابتدا متخصص ناحیه لب را توسط بی‌حسی موضعی بی حس می‌کند تا هنگام تزریق فرد هیچ دردی احساس نکند. سپس از طریق محلول ضد میکروبی یا الکل ناحیه مورد نظر را تمیز و به وسیله سرنگ مخصوص ژل حجم دهنده را به نواحی مختلف لب تزریق می کند.

بهترین راه برای حجم دهی لب ها تزریق ژل است.

برای بزرگ کردن لب ها روش های مختلفی وجود دارد. برخی ها از طریق ماساژ درمانی به حجم دهی لب ها می پردازند. برخی های دیگر به روغن های گیاهی و پمادهای موضعی برای رسیدن به هدف خود روی می آورند. اما بهترین روش برای حذف و تغییر فرم لب تزریق ژل است. مقدار تزریق ژل بستگی به نظر شخص دارد و کاملا سلیقه ای است. خوشبختانه این روش عوارض خاصی به همراه ندارد و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. اما نکته ای که باید در مورد آن توجه داشته باشید این است که بعد از انجام تزریق ژل مراقبت های لازم را انجام دهید و زیر نظر متخصص این کار را انجام دهید.

 نتیجه حجیم کردن لب ها با تزریق ژل

بعد از این که تزریق ژل را انجام دادید، کمی در ناحیه لب ها دچار کبودی می شوید. کبودی جزئی بعد از تزریق ژل حدود ۱ الی ۷ روز باقی می‌ماند و جای هیچ نگرانی نیست. نتیجه تزریق ژل حدود ۶ ماه ماندگاری دارد که توصیه می شود برای ماندگاری نتایج دوباره تزریق ژل را انجام دهید. معمولا افرادی که تزریق می کنند در ناحیه لب حس خوبی خواهند داشت و هیچ سنگینی در ناحیه لب احساس نمی کنند. همچنین ماده‌ای که در ناحیه لب ها تزریق می شود احساس تازگی و طراوت را به لب ها می بخشد.

آیا ماده تزریقی باعث حساسیت و آلرژیک می‌شود یا نه؟

خوشبختانه ماده تزریق هیچ گونه حساسیتی برای پوست و بافت لب ایجاد نمی کند. چرا که معمولاً ماده هایی که برای تزریق ژل استفاده می‌شود به صورت کاملا طبیعی در لب وجود دارد، هیچ حساسیت و آلرژیکی فرد را تهدید نمی‌کند.در واقع ماده های تزریقی تنها ترمیم دهنده و احیا کننده بافت لب هستند. به همین خاطر نتیجه تزریق ژل بسیار طبیعی می باشد. بعد از این که تزریق ژل انجام دادید ، نیازی به استراحت ندارید و به راحتی می توانید به کارهای روزانه و شخصی خود رسیدگی کنید. نتیجه تزریق در همان ساعات اولیه کمی مشخص می‌شود. اما نتیجه نهایی حدود یک الی دو هفته نمایان می شود.

آیا ماده تزریقی باعث حساسیت و آلرژیک می‌شود یا نه؟

بهترین ژل برای تزریق لب چه ژلی است؟

ژل هایی که برای لب استفاده می شود در دو دسته قرار می‌گیرند، دسته دائمی و دسته موقت. ژل های موقت همانطور که از اسمشان پیداست، تنها حدود چند ماه ماندگاری دارد. اما ژل های دائمی باعث می شود برای همیشه لب ها حجم داشته باشند و میزان حجم دهی هیچگاه کم نمی شود. اما با این شرایط از ژل های موقت استقبال بیشتری می شود. چرا که اگر فرد از نتیجه ژل دائمی خوشش نیاید، خارج کردن ژل و برگرداندن لب به فرم اولیه کمی سخت است. معمولاً افرادی که تصمیم می گیرند، ژل تزریق کنند از هیالورونیک اسیدی استفاده می کنند. شاید اسم این ماده را زیاد شنیده باشید. چرا که طرفداران این ماده بسیار زیاد هستند. این ماده خاصیت آبرسانی، مرطوب کننده و دیگر مراقبت های پوستی زیادی دارد که به صورت طبیعی در بافت پوست موجود می باشد و به خوبی آب را درون خود ذخیره می کند. به خاطر همین ویژگی از این ماده به عنوان آبرسان  پوست استفاده می‌کنند و گزینه مناسبی برای حجم دهی لب ها، گونه ها، فک و چانه و دیگر قسمت‌های بدن می باشد. ژل های هیالورونیک اسیدی بسیار ایمن هستند و ماندگاری مناسبی دارند. ویژگی مهم دیگر این ماده، ظاهر طبیعی که به پوست صورت می دهد می باشد و برای پوست بسیار مفید است.

ماندگاری تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد.

معمولاً کسانی که تصمیم به انجام تزریق ژل می‌گیرند در مورد میزان ماندگاری آن سوال می پرسند. به طور کلی، ماندگاری تزریق ژل لب به عوامل مختلفی بستگی دارد که در موارد زیر برای شما بیان می کنیم:

 • اولین موردی که در ماندگاری ژل تاثیرگذار است، نوع ژلی که استفاده می کنیم.معمولاً ژل های هیالورونیک اسیدی بین ۶ الی ۹ ماه ماندگاری دارد و جز ژل های موقتی به حساب می‌آید. اما ژل های دیگر هم وجود دارد که حدود یک تا دو سال ماندگاری دارند.
 • مورد دوم تاثیر گذار بر روی ماندگاری ژل لب میزان حجم دلخواه فرد است. هر چقدر حجم دهی بیشتر باشد دوام ژل بیشتر است و فرد دیرتر به ترمیم و تزریق دوباره نیاز دارد.
 • مورد دوم متابولیسم بدن است. هر چقدر فرد فعالیت بیشتری داشته باشد، زودتر ژل تزریقی از بین می‌رود و توسط بدن جذب می شود.

هر کدام از ژل ها ماندگاری مشخصی دارند. ژل ها توسط شرکت‌های مختلف با فرمولاسیون های متفاوت تولید می شوند. معمولا ژل های قابل استفاده بر روی دیگر نواحی گزینه بهتری هستند. بطور کلی، ژل های نیمه دائمی و موقتی لب بعد از ۶ ماه به تزریق دوباره نیاز داشته باشد و برخی های دیگر تا ۹ الی ۱۰ ماه نیاز به تزریق دوباره ندارند و نسبت به عوامل مختلف مقاوم هستند. البته ماندگاری ژل در هر فردی متفاوت است.

بهتر است به اندازه ای ژل تزریق کنید که ظاهر طبیعی لب ها حفظ شود.

اندازه مناسب برای تزریق ژل چقدر است؟ میزان تزریق ژل بستگی به خواسته فرد و فرم دلخواه او دارد.  بیشتر افراد ترجیح می دهند اندازه یک سرنگ داخل لب ها ژل تزریق کنند. سرنگ ژل لب به اندازه ای است که لب ها را کاملاً پر می کند. در حالی که لب ها از شکل طبیعی خارج نشود. پزشک به اکثر کسانی که برای اولین بار ژل تزریق می‌کنند، توصیه می‌کند نصف سرنگ را تزریق و نتیجه آن را مشاهده کنند. سپس در صورت تمایل برای تزریق نصف دیگر حدود دو هفته بعد به مطب مراجعه نمایند. در این شرایط راحت تر می توان به فرم دلخواه دسترسی پیدا و از تزریق بیش از اندازه ژل جلوگیری کرد.

آیا تزریق ژل به لب خطرناک است یا نه؟

تزریق ژل به لب بسیار کم عارضه و کم خطر است و خیلی راحت می توان در عرض چند ثانیه این کار را انجام داد و به راحتی بعد از آن به فعالیت های روزانه خود رسیدگی نمود. در واقع تزریق ژل بی درد سر انجام می شود و هیچ مشکلی بعد از آن به وجود نخواهد آمد. البته اگر توسط یک متخصص با تجربه و حرفه ای، در یک محیط کاملا مجهز انجام شود. اگر بخواهیم در مورد خطرات و عوارض تزریق ژل به لب صحبت کنیم، باید بگوییم زمانی که خطر جدی  رخ می دهد که این کار توسط یک فرد غیرمتخصص و غیرحرفه‌ای انجام شود. یکی از خطرات بسیار جدی تزریق ژل لب، انسداد عروقی است. بروز این مشکل بسیار نادر است و زمانی اتفاق می افتد که ژل تزریق باعث مسدود شدن رگ های خونی شود و اگر خون به بافت لب نرسد باعث می‌شود بخشی از لب کاملاً از بین برود. بنابراین حتماً برای این کار به جراح پلاستیک یا متخصص پوست مراجعه کنید و از میزان تجربه و مهارت فرد در این کار با خبر شوید و قبل از مراجعه حتما نمونه کارهای انجام شده دکتر را با دقت مشاهده نمایید.

میزان درد تزریق ژل به لب چقدر است؟ معمولا داخل ژل های تزریقی داروی بی حس کننده استفاده می شود. علاوه بر این می توان از بی حسی های موضعی در ناحیه لب استفاده کرد تا هنگام تزریق احساس بهتری داشته باشید. پس اگر آستانه تحمل دردتان پایین است، حتماً به پزشک اطلاع دهید تا برای شما از تزریق داروی بی حسی استفاده کند.

راه کارهای مختلف برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل راهکارهای مختلفی وجود دارد که در موارد زیر برای شما بیان کردیم:

 • سعی کنید برای کاهش ورم و کبودی لب حدود یک هفته قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن استفاده نکنید.
 • مصرف ویتامین e حدود یک هفته قبل از تزریق ژل ممنوع می باشد.
 • سعی کنید حدود ۲ روز قبل از تزریق از پمادهای موضعی مانند رتینول، رتینوئید اسید گلیکولیک و هرگونه محصول ضد پیری و جوانسازی پوست استفاده نکنید.
 • حدود ۲ روز قبل از تزریق استفاده از آرنیکا کمک می‌کند کبودی حاصل از آن کاهش پیدا کند.
 • اگر جز کسانی هستید که سابقه تبخال دارید به پزشک خود اطلاع دهید. چرا که احتمال بروز تبخال به خاطر ورود سوزن وجود دارد.
 • خانم هایی که در دوره بارداری و شیردهی قرار دارند، بهتر است تزریق ژل لب انجام ندهند. چرا که مواد تشکیل دهنده ژل حساسیت ایجاد می کند.

از بین بردن ژل تزریق شده  : اگر به خاطر هر چیزی از ژل تزریق شده رضایت نداشتید، نگران نباشید. ممکن است برای ایجاد تعادل دوباره به تزریق ژل نیاز داشته باشید. پس در صورت عدم رضایت حتما مشکل خود را برای متخصص مطرح کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل بهتر است یک سری مراقبت ها انجام دهید تا دچار مشکل خاصی نشوید. کارهای ضروری بعد از تزریق ژل لب شامل موارد زیر است:

 • بعد از تزریق ژل رایج ترین عوارضی که مشاهده می‌شود؛ قرمزی و تورم است. این مشکل جای نگرانی ندارد و بعد از دو سه روز کاملا رفع می شود.
 • استفاده از کمپرس سرد بلافاصله پس از تزریق به کاهش تورم کمک می کند. در صورتی که تورم بعد از دو سه روز ادامه داشت؛ حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.
 • مصرف داروهایی مانند آسپرین داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و مکمل‌های ویتامین e حدود یک هفته بعد از درمان ممنوع می باشد. این گونه داروها احتمال کبودی و خون ریزی را افزایش می‌دهد.
 • اگر سابقه تبخال دارید حتماً در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید تا او داروهای لازم را برای شما تجویز کند.
 • در دوره بهبودی سعی کنید در معرض گرمای شدید قرار نگیرید و هنگام استحمام از آب زیاد داغ استفاده نکنید.
 • به مدت چند روز از ورزش کردن، مصرف الکل، سیگار و قلیان خودداری کنید. این گونه اقدامات احتمال خونریزی و کبودی را افزایش می دهند.
 • بعد از چند ماه به طور طبیعی ماده تزریق شده توسط بدن تجزیه می شود که برای حفظ ظاهر لب ها باید دوباره تزریق را تکرار کنید.
 • برای این که ژل های تزریق شده در ناحیه لب جابجا نشوند، سعی کنید به این ناحیه دست نزنید. چرا که پزشک به گونه‌ای تزریق را انجام می دهد که هماهنگی و تقارن برقرار شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

با فواید تزریق ژل آشنا شوید.

تزریق ژل چه فوایدی دارد؟؟ تزریق ژل نه تنها برای لب بلکه برای نواحی مختلف کاربرد دارد و بمنظور شکل دهی قسمت های مختلف صورت استفاده می شود. ژل مشکلات گفته شده در زیر را هم برطرف می کند:

 • رفع تیرگی دور چشم
 • افزایش حجم گونه ها
 • حجم دهی و اصلاح فرم لب
 • کاهش عمق و ظاهر خطوط اطراف بینی
 • کاهش عمق چروک خط خنده و رفع آن
 • اصلاح فرم بینی
 • رفع خطوط زیر و اطراف لب ها
 • زاویه سازی صورت

فرق بین تزریق ژل با تزریق چربی در لب

برای حجیم سازی لب ها می توان از تزریق چربی هم استفاده کرد. در این روش با استفاده از لیپوساکشن چربی از قسمتی از بدن برداشته و به قسمت لب ها تزریق می شود. در واقع از تزریق چربی به عنوان یک روش دائمی و بازگرداندن حجم از دست رفته استفاده می کنند. این روش علاوه بر افزایش حجم لب، باعث بهبود رنگ پوست و بافت اطراف لب می شود و ظاهر کاملا طبیعی به لب ها می دهد. دوره بهبودی بعد از تزریق چربی بسیار کم است و تنها به مدت چند روز ناحیه لب ها دچار کبودی و ورم می شود. تفاوتی که بین تزریق چربی و تزریق ژل وجود دارد این است که روش تزریق چربی کمی تهاجمی تر است. اما نتایج آن در طولانی مدت باقی می‌ماند. البته ممکن است گاهی اوقات چربی تزریق شده از بین برود و فرد به نتیجه مطلوب نرسد. این روش برای کسانی مناسب است که می خواهند ماده خارجی وارد لب هایشان نکنند و نسبت به ژل های تزریقی دچار حساسیت می شوند و یا به دنبال یک نتیجه دائمی می باشند.

نکات مهمی که حتماً هنگام تزریق ژل لب باید به آنها توجه کنید.

حتما از پزشک باتجربه در این زمینه کمک بگیرید: حتماً برای تزریق ژل لب به سراغ مراکز معتبر بروید و از پزشکانی کمک بگیرید که سال های بسیاری در این زمینه فعالیت دارند. در واقع تنها پزشکی می تواند به شما کمک کند که هم به آناتومی صورت کاملاً واقف باشد و هم تمام راهکارهای تزریق ژل را فرا گرفته باشد.

اگر می خواهید تغییرات جزئی ایجاد کنید، مرحله به مرحله تزریق انجام دهید: اگر به فکر تغییرات جزئی در ناحیه لب هستید، بهتر است تزریق ژل را مرحله به مرحله انجام دهید. نه این که در همان جلسه اول مقدار زیادی ژل را به ناحیه لب خود وارد کنید.

اگر برای مراسم خاصی تزریق ‌ژل انجام می دهید بهتر است زودتر برای این کار اقدام کنید: اگر می‌خواهید برای مراسم مهم مانند عروسی، تولد و مهمانی خاص تزریق ژل انجام دهید بهتر است برای این کار حدود چند هفته قبل مراجعه کنید تا هنگام روز مراسم دوره بهبودی را گذرانده باشید.

بعد از تزریق حس کاملا طبیعی خواهید داشت: بعد از تزریق هر فرد که شما را ببیند متوجه چیز غیر طبیعی در ظاهر شما نخواهد شد. کسانی که ژل لب تزریق می کنند به راحتی می توانند غذا بخورند و احساس کاملاً طبیعی دارند و تنها در ناحیه لب ها احساس ورم می‌کنند.

نکات مهمی که حتماً هنگام تزریق ژل لب باید به آنها توجه کنید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق ژل می باشند؟

معمولا اکثر افراد برای انجام این کار مناسب هستند. چرا که بروز آلرژی و عوارض جانبی در تزریق ژل بسیار کم است. اما برای این که مطمئن شوید می توانید این روش را انجام دهید، بهتر است نزد پزشک بروید تا او با انجام معاینات لازم و همچنین آگاهی از وضعیت سلامتی شما بتواند تشخیص دهد عوارض ناگواری شما را در انجام این کار تهدید نمی‌کند. سپس متناسب با چهره و فرم لب ها بهترین تغییر را برای لب شما به ارمغان آورد.

ژل های استاندارد چه ژل‌هایی هستند؟؟ ژل های استاندارد به چه ژل هایی می گویند؟؟ برای انتخاب ژل به کدام ویژگی ها توجه کنیم؟؟ این سوالات است که اکثر کسانی که قصد دارند تزریق ژل انجام دهند می پرسند. بهترین ژل، ژلی می باشد که حداکثر سازگاری را با بدن داشته باشد و واکنش‌های ایمنی بدن تحریک نکند. همچنین خاصیت سرطان زایی نداشته باشد. همانطور که می دانید ناحیه لب ها دارای خون رسایی بسیار بالا و کاملا متحرک است. بنابراین ژلی باید انتخاب شود که نسبت به حرکت لب ها پایدار بوده و حجم دقیقی در این ناحیه تزریق شود تا فرد بعد از آن دچار مشکل خاصی نشود.

نوشتهٔ پیشین
مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟
نوشتهٔ بعدی
مزوتراپی چیست؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده + 19 =

فهرست
Call Now Button