کاشت ابرو چگونه است ؟

در این مقاله سعی داریم پاسخ سوال افرادی که می خواهند بدانند کاشت ابرو چگونه است ؟ را بدهیم. ابرو یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی چهره افراد است که امروزه ابروهای پر پشت طرفدار بیشتری دارد و مورد توجه افراد قرار گرفته است و افرادی که دچار کم پشتی و ریزش ابرو هستند بیشتر برای کاشت ابرو متقاضی هستند. در ادامه می خواهیم شما را با کاشت ابرو چگونه است ؟ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

کاشت ابرو چگونه است ؟

این سوالی است که شاید برای بسیاری از افراد پیش بیاید. کاشت ابرو یکی از راه حل ها برای داشتن ابرو های پر پشت است. کاشت ابرو هم مانند کاشت مو اصول و قواعدی دارد و بسیار حساس است و باید با دقت و ظرافت زیاد انجام شود. کاشت ابرو به دلیل حساسیت بالا نیازمند کلینیک تخصصی و استاندارد است که باید با بهترین روش ها  و زیر نظر بهترین متخصص ها صورت گیرد. در کاشت ابرو مانند کاشت مو موها را از کنار گوش به دلیل اینکه نرم تر است برداشت می کنند و در امتداد ابرو ها کاشته می شود و اصول و قواعد آن مانند کاشت مو می ماند و بعد از چند روز موهای ابرو ریزش پیدا می کنند و بعد از 3 ماه موهای جدیدی رشد می کند و پس از 9 ماه ابروها کامل می شود و افراد باید بهترین روش را برای کاشت ابرو انتخاب کنند تا بهترین نتیجه در ظاهر ابرو مشاهده کنند.

کاشت ابرو چگونه است ؟

علت ریزش ابروها چیست ؟ کم کاری تیروئید، کندن عصبی ابرو، ضربه، کم پشتی ژنتیکی. ضربه می تواند موجب کاهش رنگدانه ابرو شود و نمای ظاهر ابرو را کمرنگ می کند. افرادی که ابرو های کم پشتی دارند و دچار ریزش شده اند می توانند با کاشت ابرو با این مشکل برای همیشه خداحافظی کنند. بهترین فولیکول برای کاشت در ابرو فولیکول مو است. کسانی که موهای صافی دارند  بهترین انتخاب برای کاشت جراحی کاشت ابو هستند زیرا موهای حالت دار خیلی برای کاشت مناسب نیستند. محل قرارگیری ابرو در آقایان افقی است و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانم ها محل کاشت ابرو از لبه استخوانی فاصله می گیرد و قوس می زند.

ویژگی کاشت ابرو : کاشت ابرو از قوانین و وژگی های برخوردار است که یکی از مهم ترین ویژگی های کاشت ابرو برای رشد موی ابرو می باشد. ابرو از 3 بخش سر، تنه و دم تشکیل می شود که در هر قسمت از این 3 بخش برای رشد مو متفاوت می باشد. زمانی که کاشت انجام می شود پزشک باید بر اساس جهت قرارگیری مو در این ناحیه اقدام به کاشت ابرو نماید. یکی دیگر از ویژگی های ابرو زاویه رشد موی ابرو می باشد. زاویه قرارگیری و رشد موی ابرو متفاوت با زاویه صورت بوده به گونه ای که ابرو بر روی صورت می خوابد. بهترین نوع مو برای پیوند زدن به ابرو موهای پشت گوش می باشد که زاویه آن ها با زاویه ابرو مطابقت دارد. علاوه بر این پزشک در هنگام کاشت ابرو طبیعی فولیکول های مو را با زاویه نسبت به پوست خواهد کاشت تا ظاهری طبیعی پیدا نماید.

انواع روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو FUE : کاشت ابرو در این روش مانند کاشت مو است. برای رسیدن به تراکم ابرو لازم است که این روش را تکرار کنید. در کاشت ابرو موها از سر گرفته می شود و کاشته می شود و زمانی که رشد می کند باید چیده شود تا طول ابرو حفظ شود. هدف از این روش حفظ ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خط های طبیعی و جهت رشد مو است. مو در سر در همان جهت رشد می کند اما ابرو در ناحیه کوچک تر در چندین جهت مختلف رشد می کند. موی سر در زاویه 45 درجه رشد می کند و موی ابرو پیرو سطح پوست رشد می کند. موها در ابرو از فولیکول های فردی رشد می کند نه مثل موهای روی سر که واحد فولیکولی حاوی 1 تا 4 مو دارد. از مزایای این روش عدم وجود زخم خطی، بهبود سریع، حداقل ناراحتی پس از عمل، ناحیه بزرگ کاشت، ظاهر طبیعی است که در ادامه با این مزایا بیشتر آشنا می شوید.
عدم وجود زخم خطی : ممکن است در بعضی از روش ها جای زخم باقی بماند اما بسیاری از افراد به دلیل اینکه این روش جای می باقی نمی گذارد از این روش استفاده می کنند.
بهبودی سریع : این روش نسبت به روش های دیگر دوره نقاهت کمتری دارد و بیماران بعد از چند روز بهبود می یابند زیرا این روش نیازی به استفاده از چاقوی کوچک جراحی یا بخیه ندارد. بهبودی کامل بعد از 7 تا 10 روز طول می کشد.
حداقل ناراحتی بعد از عمل : پزشکان برای راحتی بیماران از دارو های بی حسی استفاده می کنند تا هیچ ناراحتی و مشکلی بعد از عمل برای افراد پیش نیاید. اگر بعد از عمل ناراحتی رخ دهد می توان از داروهای مسکن برای کنترل آن استفاده کرد. به دلیل ماهیت غیرتهاجمی این روش احتمال عفونت بعد از عمل بسیار کم است.
ظاهر طبیعی : روش FUE پیشرفته نتایج کاملا طبیعی ارائه می‌دهد و کاشت ابرو به سختی می‌تواند از ابرو اصلی تشخیص داده شود. در روش FUE گرافت‌های ابرو در جهت و زاویه‌ای که رشد رشته‌های اطراف را تقلید می‌کند کاشته می‌شوند و موهای کاشته شده ادغام می‌شوند و با موهای اطراف آن ترکیب می‌شوند.
ناحیه بزرگ کاشت : روش FUE امکاناتی برای انبساط ذخایر ابروی دهنده ارائه می‌دهد. به طور کلی اعتقاد بر این است که هنوز امکان برداشت برخی گرافت‌های اضافی در بیماری که موهای ناحیه اهدا کننده‌ شان را با استفاده از روش FUT خالی کرده‌اند وجود دارد.

 

انواع روش های کاشت ابرو
کاشت ابرو FUT : در این روش برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می شود. فولیکول های تکی خارج می شود و چیده می شود و این به صورتی است که ساختار های وخیم حفظ می شود و در برش های ایجاد شده در امتداد ابرو کاشته می شود. یک ابرو متوسط بین 150 تا 250 تار مو  دارد و یک کاشت ابرو شامل کاشت هر تار مو به صورت جداگانه است. هر تار مو بصورت دقیق دستکاری می‌شود تا از قرار گرفتن آن در جهت رشد طبیعی مو اطمینان حاصل شود. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. از مزایای کاشت ابرو در این روش می توان به بالاترین برداشت مو، کیفیت بهتر گرافت، استفاده از ابرو اهدا کننده اشاره کرد.
بالاترین برداشت مو : یکی از دلایل مهم برای اتخاب این روش توانایی برای ارائه بالاترین برداشت ابرو در سایر روش های دیگر است. در این روش برش میکروسکوپی که امکان برداشت از نواحی اهدا کننده را فراهم می کند. اگر می خواهید ابروهای ضخیمی داشته باشید از این روش برای کاشت ابرو استفاده کنید.
کیفیت بهتر گرافت : در این دو روش ذکر شده هدف ها یکی هستند و کاشت گرافت با کیفیت بالا برای دستیابی به نتیجه بهتر بیمار و بازگردان موها به شکل سابق خود بدون ظاهر مصنوعی است. برای خاص‌تر بودن این گرافت‌ها آن هایی هستند که از دائمی‌ترین نواحی اهدا کننده می ‌آیند و به هیچ وجه آسیب دیده نیستند و مهم‌تر از همه لایه محافظی از بافتی دارند که فولیکول‌ها را پوشش می‌دهد. این لایه به طور موثر باعث کاهش وقوع آسیب‌ های مکانیکی هنگام قرار دادن می‌شود. از آنجایی که نوار اهدا کننده از سر که برای FUT برداشته می‌شود با استفاده از ایتریو میکروسکوپ‌های تشریحی انجام می‌شود می‌توانید انتظار داشته باشید که واحدهای فولیکولی به دقت جدا شوند به طوری که بافت‌های محافظتی بدون آسیب حفظ می‌شوند. با این نوع حفاظت کاشت‌ها احتمال بیشتری را برای پیوند موفق دارند.
استفاده از ابرو اهدا کننده : یکی از عوامل مهم در کاشت نسبت واحد های فولیکولی است که برداشت می شود. واحد های فولیکولی که از لبه بیرونی ناحیه اهدا کننده می آید فرصت بیشتری برای از دست رفتن در طول زمان را دارد. زیرا آنها تسلیم فرآیند غیرقابل توقف طاسی می‌شوند. اگر آن ها از وسط بخش ناحیه اهدا کننده آمده باشند نسبت به طاسی مقاوم‌تر هستند و باید برای این روش استفاده شوند. به همین خاطر است که در این روش از نوارهای اهدا کننده استفاده می‌کند که از قسمت میانی جدا شده‌اند که این مورد برای روش FUE صدق نمی‌کند.

کاشت ابرو  SUT : در این روش برای کاشت ابرو اول طراحی و زاویه سازی ابرو انجام می شود که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی با تایید افراد انجام می شود. مرحله بعدی برداشت گرافت است که با استفاده از دستگاه صورت می گیرد. از مزیت های این روش جوان تر شدن چهره می باشد. مهم ترین مزیت اینم روش داشتن زاویه و خواب مو طبیعی می باشد. یکی دیگر از مزیت های این روش این است که روی ابرو ها تاتو شده هم می توان عمل جراحی کاشت ابرو را انجام داد. این روش بدون هیچگونه درد، عوارض، خونریزی انجام می شود.

 

انواع روش های کاشت ابرو

برای انتخاب بهترین کلینیک باید به چه نکاتی توجه داشت ؟ کلینیک را انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد و تجربه زیادی داشته باشد. کاشت ابرو نیاز به مهارت و تجربه دارد زیرا طراحی ابرو و اجرای کاشت ابرو علاوه بر مهارت جراحی نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. پزشک باید شکل ابروی افراد را بشناسد تا بتواند متناسب با شکل صورتشان بهترین طرح را برای آن ها انتخاب کند و الگوهایی از پیش تعیین کند. کلینیک که می خواهید کاشت انحام دهید باید مجوز داشته باشد و کار خود را تضمین کند. کلینیک ها باید روش های مختلف کاشت ابرو را در کلینیک خود ارائه دهند زیرا کاشت موی سر و ابرو با روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارد. اگر روش های مختلف کاشت در کلینیک ها ارائه شود می توانید بهترین روش را انتخاب کنید.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو حتما از کلینیک مورد نظر اطمینان حاصل کند و سعی کنید بهترین روش را انتخاب کنید. ممنون که تا ادامه مقاله کاشت ابرو چگونه است ؟ همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

نوشتهٔ پیشین
هزینه مزوتراپی صورت
نوشتهٔ بعدی
عوارض بوتاکس زیر بغل

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده + یازده =

فهرست
Call Now Button